Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

30.09.2018 12:57:19 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

Provizorní stav v turnovské Nádražní ulici bude trvat do jara. Přestože byl na poslední Radě Libereckého kraje vybrán zhotovitel díla, do konce roku se rekonstrukce nestihne.

Po celé délce Nádražní ulice až do Ohrazenic jsou hotové vodohospodářské sítě a po dohodě s Krajskou správou silnic Libereckého kraje došlo ke zprovoznění dvou jízdních pruhů, část ulice slouží k parkování. Rychlost je omezena pro všechna vozidla na 30 km v hodině. Takový je současný stav, který bude trvat do jara 2019.

Na Radě Libereckého kraje byl 18. září vybrán zhotovitel stavby „Silnice II/610 Turnov - hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů)", jejíž součástí je i rekonstrukce Nádražní ulice. Zahájit stavbu před zimou ale není reálné. „Momentálně rada kraje rozhodla o výběru zhotovitele a běží odvolací lhůta. Následně bude probíhat řízení o dopravních omezení, které také nějakou dobu potrvá, proto není reálné začít stavbu před zimou. Nejnižší cena činí 205 mil. Kč a dalo ji sdružení společností EUROVIA CS a STRABAG a.s., přiblížil Ing. Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje.

Rekonstrukce, která povede od hranice se Středočeským krajem až ke křižovatce se silnicí III/2797, bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši necelých 146 milionů korun.

Město Turnov bude do stavby investovat zhruba 18 milionů korun. „Finance půjdou do chodníků, veřejného osvětlení, sadovnických úprav či cyklostezky. K tomu budeme částkou 5 milionů Kč spolufinancovat vytvoření vodohospodářských sítí okolo viaduktu. Pro Turnov je to velká akce," upřesnil podíl města starosta Tomáš Hocke. Jak dodal, smlouvu o provedení stavby město Turnov schválilo na posledním jednání rady 20 . 9. a nyní ji budou schvalovat i další obce. „Jakmile budeme mít konkrétní harmonogram prací, ihned ho zveřejníme," doplnil Hocke.

Přestože byly na vozovce v Nádražní ulici vyspraveny největší nerovnosti, tamní obyvatele trápí otřesy při průjezdu kamionové dopravy. „Měření ukázala, že otřesy nepřekračují stanovené normy. Přesto si uvědomuji vážnost situace, a proto jsem požádal odbor dopravy o omezení tranzitní dopravy v úseku od Hotelu Beneš do Ohrazenic," sdělil starosta Turnova. Podle jeho slov se žádost projednává a čeká se na vyjádření správních orgánů.

Aby toho nebylo málo, přišlo ještě Ředitelství silnic a dálnic ČR se stavbou protihlukových stěn v Ohrazenicích. Kvůli ukotvení pilotů hrozilo, že sjezd a nájezd v Ohrazenicích bude uzavřen na celý měsíc. „Na schůzce jsme jim osvětlili situaci v Nádražní ulici. Slíbili, že případné uzavření nebude déle než týden. Navíc ověřují technologii montáže a zjišťují, zda by šlo kotvení zvládnout i bez uzavření komunikace," popsal Tomáš Hocke. Práce spojené s protihlukovými stěnami se bude snažit ŘSD ČR udělat do konce roku, aby nebrzdily na jaře rekonstrukci Nádražní ulice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavírka Palackého ulice v Turnově se dotkne i autobusů
Rozšíření turnovské křižovatky se neobejde bez uzavírky
FOTO: Konečně finišuje rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
V Turnově U Hodin budou opravovat chodník
Palackého ulice v Turnově bude neprůjezdná až do konce prázdnin

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT