Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

30.09.2018 12:57:19 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

Provizorní stav v turnovské Nádražní ulici bude trvat do jara. Přestože byl na poslední Radě Libereckého kraje vybrán zhotovitel díla, do konce roku se rekonstrukce nestihne.

Po celé délce Nádražní ulice až do Ohrazenic jsou hotové vodohospodářské sítě a po dohodě s Krajskou správou silnic Libereckého kraje došlo ke zprovoznění dvou jízdních pruhů, část ulice slouží k parkování. Rychlost je omezena pro všechna vozidla na 30 km v hodině. Takový je současný stav, který bude trvat do jara 2019.

Na Radě Libereckého kraje byl 18. září vybrán zhotovitel stavby „Silnice II/610 Turnov - hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů)", jejíž součástí je i rekonstrukce Nádražní ulice. Zahájit stavbu před zimou ale není reálné. „Momentálně rada kraje rozhodla o výběru zhotovitele a běží odvolací lhůta. Následně bude probíhat řízení o dopravních omezení, které také nějakou dobu potrvá, proto není reálné začít stavbu před zimou. Nejnižší cena činí 205 mil. Kč a dalo ji sdružení společností EUROVIA CS a STRABAG a.s., přiblížil Ing. Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje.

Rekonstrukce, která povede od hranice se Středočeským krajem až ke křižovatce se silnicí III/2797, bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši necelých 146 milionů korun.

Město Turnov bude do stavby investovat zhruba 18 milionů korun. „Finance půjdou do chodníků, veřejného osvětlení, sadovnických úprav či cyklostezky. K tomu budeme částkou 5 milionů Kč spolufinancovat vytvoření vodohospodářských sítí okolo viaduktu. Pro Turnov je to velká akce," upřesnil podíl města starosta Tomáš Hocke. Jak dodal, smlouvu o provedení stavby město Turnov schválilo na posledním jednání rady 20 . 9. a nyní ji budou schvalovat i další obce. „Jakmile budeme mít konkrétní harmonogram prací, ihned ho zveřejníme," doplnil Hocke.

Přestože byly na vozovce v Nádražní ulici vyspraveny největší nerovnosti, tamní obyvatele trápí otřesy při průjezdu kamionové dopravy. „Měření ukázala, že otřesy nepřekračují stanovené normy. Přesto si uvědomuji vážnost situace, a proto jsem požádal odbor dopravy o omezení tranzitní dopravy v úseku od Hotelu Beneš do Ohrazenic," sdělil starosta Turnova. Podle jeho slov se žádost projednává a čeká se na vyjádření správních orgánů.

Aby toho nebylo málo, přišlo ještě Ředitelství silnic a dálnic ČR se stavbou protihlukových stěn v Ohrazenicích. Kvůli ukotvení pilotů hrozilo, že sjezd a nájezd v Ohrazenicích bude uzavřen na celý měsíc. „Na schůzce jsme jim osvětlili situaci v Nádražní ulici. Slíbili, že případné uzavření nebude déle než týden. Navíc ověřují technologii montáže a zjišťují, zda by šlo kotvení zvládnout i bez uzavření komunikace," popsal Tomáš Hocke. Práce spojené s protihlukovými stěnami se bude snažit ŘSD ČR udělat do konce roku, aby nebrzdily na jaře rekonstrukci Nádražní ulice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavírka Palackého ulice v Turnově se dotkne i autobusů
Rozšíření turnovské křižovatky se neobejde bez uzavírky
FOTO: Konečně finišuje rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
V Turnově U Hodin budou opravovat chodník
Palackého ulice v Turnově bude neprůjezdná až do konce prázdnin

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT