Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

30.09.2018 12:57:19 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

Provizorní stav v turnovské Nádražní ulici bude trvat do jara. Přestože byl na poslední Radě Libereckého kraje vybrán zhotovitel díla, do konce roku se rekonstrukce nestihne.

Po celé délce Nádražní ulice až do Ohrazenic jsou hotové vodohospodářské sítě a po dohodě s Krajskou správou silnic Libereckého kraje došlo ke zprovoznění dvou jízdních pruhů, část ulice slouží k parkování. Rychlost je omezena pro všechna vozidla na 30 km v hodině. Takový je současný stav, který bude trvat do jara 2019.

Na Radě Libereckého kraje byl 18. září vybrán zhotovitel stavby „Silnice II/610 Turnov - hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů)", jejíž součástí je i rekonstrukce Nádražní ulice. Zahájit stavbu před zimou ale není reálné. „Momentálně rada kraje rozhodla o výběru zhotovitele a běží odvolací lhůta. Následně bude probíhat řízení o dopravních omezení, které také nějakou dobu potrvá, proto není reálné začít stavbu před zimou. Nejnižší cena činí 205 mil. Kč a dalo ji sdružení společností EUROVIA CS a STRABAG a.s., přiblížil Ing. Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje.

Rekonstrukce, která povede od hranice se Středočeským krajem až ke křižovatce se silnicí III/2797, bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši necelých 146 milionů korun.

Město Turnov bude do stavby investovat zhruba 18 milionů korun. „Finance půjdou do chodníků, veřejného osvětlení, sadovnických úprav či cyklostezky. K tomu budeme částkou 5 milionů Kč spolufinancovat vytvoření vodohospodářských sítí okolo viaduktu. Pro Turnov je to velká akce," upřesnil podíl města starosta Tomáš Hocke. Jak dodal, smlouvu o provedení stavby město Turnov schválilo na posledním jednání rady 20 . 9. a nyní ji budou schvalovat i další obce. „Jakmile budeme mít konkrétní harmonogram prací, ihned ho zveřejníme," doplnil Hocke.

Přestože byly na vozovce v Nádražní ulici vyspraveny největší nerovnosti, tamní obyvatele trápí otřesy při průjezdu kamionové dopravy. „Měření ukázala, že otřesy nepřekračují stanovené normy. Přesto si uvědomuji vážnost situace, a proto jsem požádal odbor dopravy o omezení tranzitní dopravy v úseku od Hotelu Beneš do Ohrazenic," sdělil starosta Turnova. Podle jeho slov se žádost projednává a čeká se na vyjádření správních orgánů.

Aby toho nebylo málo, přišlo ještě Ředitelství silnic a dálnic ČR se stavbou protihlukových stěn v Ohrazenicích. Kvůli ukotvení pilotů hrozilo, že sjezd a nájezd v Ohrazenicích bude uzavřen na celý měsíc. „Na schůzce jsme jim osvětlili situaci v Nádražní ulici. Slíbili, že případné uzavření nebude déle než týden. Navíc ověřují technologii montáže a zjišťují, zda by šlo kotvení zvládnout i bez uzavření komunikace," popsal Tomáš Hocke. Práce spojené s protihlukovými stěnami se bude snažit ŘSD ČR udělat do konce roku, aby nebrzdily na jaře rekonstrukci Nádražní ulice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavírka Palackého ulice v Turnově se dotkne i autobusů
Rozšíření turnovské křižovatky se neobejde bez uzavírky
FOTO: Konečně finišuje rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
V Turnově U Hodin budou opravovat chodník
Palackého ulice v Turnově bude neprůjezdná až do konce prázdnin

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT