Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Mimoni či Podbozkově

16.01.2020 11:13:23 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Bozkov,Liberecký kraj

Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Mimoni či Podbozkově

Liberecký kraj pokračuje ve výběru zhotovitelů rekonstrukcí silnic na letošní rok. Nově hledá firmu na výstavbu okružní křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou, na rekonstrukci silnice v Šimonovicích, Jablonném v Podještědí anebo na úsek silnice z Horního Hanychova na Výpřež. Již poněkolikáté shání kraj firmu na rekonstrukci silnice z Mimoně do Ralska a v Mříčné. Oprava silnice v Janově nad Nisou a Podbozkově již svého zhotovitele zná.

„V letošním roce plánujeme investovat z vlastního rozpočtu částku 500 milionů korun s tím, že minimálně další půlmiliardu chceme získat z evropských dotací. Jako každý rok usilujeme o peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury," uvedl hejtman Martin Půta.

Rada kraje na své včerejší schůzi rozhodla o výběru zhotovitele na velkoplošnou opravu silnice v Janově nad Nisou, a to od křižovatky u bobové dráhy po křižovatku se silnicí směrem na Jindřichov, a také komunikace směrem na Horní Maxov. Celková délka prvního opravovaného úseku činí 1804 metrů, druhá část měří 1470 metrů. Celkové náklady na opravu silnic dosáhnou 13 042 054,88 korun včetně DPH.

Firmu zná kraj i na rekonstrukci silnice II. třídy v úseku Podbozkov-Cimbál. Kraj na ni získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). „Podmínkou SFDI bylo vypsat výběrové řízení podle tzv. Žluté knihy FIDIC formou zásady Vyprojektuj a postav. Jedná se o pilotní projekt rekonstrukcí krajské silniční sítě v rámci celé republiky," vysvětlil Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. V rámci veřejné zakázky se kraji podařilo snížit předpokládané náklady z částky 138 milionů korun na 104 milionů. V současné době hledá kraj správce stavby, což je obdoba technického dozoru investora.

Kraj mimo jiné zahájil výběr zhotovitelů akcí na silnici v Rychnově u Jablonce nad Nisou od ulice Nádražní k terminálu veřejné dopravy. „Po rekonstrukci předáme komunikaci městu, jelikož nemá charakter silnice III. třídy," dodal náměstek Sviták. Celková délka opravovaného úseku je 273,6 metru a předpokládané náklady činí 12,5 milionu korun. Na výstavbu chodníků přispěje město.

Dále hledá Liberecký kraj firmu, která postaví okružní křižovatku na silnici III/29024 Jablonec nad Nisou, Ostrý roh. Na vybudování přilehlých chodníků a autobusových zastávek přispěje město. Předpokládané náklady dosahují 23 milionů korun. Výběr zhotovitele zahájil kraj i na rekonstrukci silnice III/27014 v Jablonném v Podještědí a silnici III/27810 v Šimonovicích, kde dojde k vybudování nového asfaltu. Součástí rekonstrukce je i výstavba dvou propustků přeložek vodovodu a plynovodu. Podél rekonstruovaného úseku vzniknou chodníky, veřejné osvětlení a autobusová zastávka.

O dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu žádá kraj na rekonstrukci silnice III/2784 Výpřež - Horní Hanychov. V rámci ní dojde k opravě povrchu tři kilometry dlouhého úseku. Součástí zakázky je také obnova a vhodné doplnění stávajícího odvodnění komunikace. Komunikace bude mít jednotnou šířku 7 metrů a doplní ji svodidla. Předpokládané náklady dosahují 90 milionů korun.

Opakovaně kraj hledá i zhotovitele na rekonstrukci silnice III. třídy v Mříčné a silnice II. třídy v úseku Mimoň-Ralsko, kde se nepodařilo v předchozích výběrových řízeních vybrat vhodnou firmu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přepeřskou ulici v Turnově čeká částečná uzavírka
Pod turnovským viaduktem projedou v pátek první auta
Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce
Železnobrodská ulice Obránců míru prošla rekonstrukcí
Silnice v Mříčné, Janově a Roztokách se dočkají nového povrchu
FOTO: Žižkovou ulicí v Jilemnici už řidiči projedou po novém povrchu
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Rekonstrukce silnice z Podbozkova má letos začít, projekt získal dotaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovské ženské volejbalové béčko urvalo proti Varnsdorfu dvě výhry
Vrchol Sněžky je z polské strany uzavřen
FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT