Rekonstrukce silnic zkomplikuje dopravu v Rovensku pod Troskami

30.06.2015 23:12:05 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami

Rekonstrukce silnic zkomplikuje dopravu v Rovensku pod Troskami

Rekonstrukce krajských silnic II/282 a III/2821 změní od středy 1. července režim uzavírky v Rovensku pod Troskami. Nová dopravní omezení se dotknou také autobusových linek. Stavební práce budou probíhat v rámci akce Odkanalizování Rovenska pod Troskami.

Křižovatka Na Týně bude zcela uzavřena a nadále zůstanou neprůjezdné ulice Revoluční, Komenského a Tyršova. Předpokládané ukončení uzavírky je 31. srpna 2015.

Liberecký kraj se na této akci podílí opravou silnic II/282 a III/2821, jejíž náklady činí 20 milionů Kč. „Rekonstrukce zahrnuje odvodnění, změnu výškového vedení vozovek - zejména v lokalitě u školy, frézování, pokládku asfaltových vrstev a obnovu asfaltového krytu. Dále jsou nutné přeložky inženýrských sítí, vybudování přechodů a dopravního značení," popsal chystané stavební práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Upozornění pro cestující, kteří využívají autobusovou dopravu:

Od 1. 7. 2015 se z pohledu autobusové dopravy výrazně mění režim uzavírky v Rovensku pod Troskami. Z tohoto důvodu je nutné upravit i platné výlukové jízdní řády, a to následujícím způsobem:

Linka 350 Liberec - Turnov - Jičín:
· Bude omezeno zajíždění do Rovenska p. Tr., a to u spojů, které zajišťovaly dopravu dětí do/ze ZŠ (náhrada linky 542 přes Semínovu Lhotu).
· Přidáno zajetí do Rovenska p. Tr. u spoje 4 (6:28) jako náhrada zrušenou část spoje 542/4 v úseku Rovensko p. Tr. - Borek.

Linka 358 Turnov - Karlovice - Rovensko p. Tr.:
· Všechny spoje začínají a končí v Rovensku p. Tr. u školy.
· Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé, Holenic je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 542 Semily - Rovensko p. Tr. - Troskovice:
· Spoje v úseku Troskovice - Rovensko p. Tr. budou i nadále vedeny po objízdné trase přes Radvánovice, 1. ranní spoj 1 bude rozdělen, spoje končící/výchozí v Borku budou zrušeny (náhrada vlakem, případně linkou 350), pouze spoj 7 pojede po objízdné trase přes Lestkov skrz Rovensko p. Tr. až do Semil.
· Zajíždění do Tatobit u odpoledních spojů 7 a 11 bylo z důvodu nedostatku času a na základě analýzy využití (=pouze školní děti) po dobu letních prázdnin zrušeno. Odpolední spojení z Tatobit do Semil je zajištěno pravidelně s přestupy v Zeleném háji.
· Poslední podvečerní spoj 16 do Troskovic pojede o 35 min dříve na základě požadavku obce Troskovice. Poslední spojení do Troskovic od Turnova tedy bude spojem 350/17 (odjezd Turnov 16:33) s cca 20-ti minutovým přestupem v Borku. Tato změna by od 30. 8. 2015 měla být ukotvena i v „nevýlukovém" jízdním řádu.
· Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 553 Lomnice n. Pop. - Holenice - Rovensko p. Tr.:
· Podvečerní spoj 17 pojede z oběhových důvodů z Rovenska p. Tr. o cca 40 min později.
· Večerní spoj z Turnova pojede přes Újezd p. Tr., Holenice a Dráčov do Lomnice n. Pop.
· Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé, Holenic je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 591 Semily - Kozákov - Rovensko p. Tr. - Jičín (cyklobus):
- platí stávající výlukový jízdní řád (spoje zajíždí do Rovenska p. Tr. obousměrně od Ktové).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Hájích nad Jizerou
Z Horního Polubného do Kořenova se už jezdí po nové silnici
Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Pasekách nad Jizerou
Silnice v Peřimově dostane nový povrch, počítejte s uzavírkou
Výstavba kanalizace v Rovensku pokračuje od 15. března a omezí dopravu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT