Rekonstrukce silnic zkomplikuje dopravu v Rovensku pod Troskami

30.06.2015 23:12:05 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami

Rekonstrukce silnic zkomplikuje dopravu v Rovensku pod Troskami

Rekonstrukce krajských silnic II/282 a III/2821 změní od středy 1. července režim uzavírky v Rovensku pod Troskami. Nová dopravní omezení se dotknou také autobusových linek. Stavební práce budou probíhat v rámci akce Odkanalizování Rovenska pod Troskami.

Křižovatka Na Týně bude zcela uzavřena a nadále zůstanou neprůjezdné ulice Revoluční, Komenského a Tyršova. Předpokládané ukončení uzavírky je 31. srpna 2015.

Liberecký kraj se na této akci podílí opravou silnic II/282 a III/2821, jejíž náklady činí 20 milionů Kč. „Rekonstrukce zahrnuje odvodnění, změnu výškového vedení vozovek - zejména v lokalitě u školy, frézování, pokládku asfaltových vrstev a obnovu asfaltového krytu. Dále jsou nutné přeložky inženýrských sítí, vybudování přechodů a dopravního značení," popsal chystané stavební práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Upozornění pro cestující, kteří využívají autobusovou dopravu:

Od 1. 7. 2015 se z pohledu autobusové dopravy výrazně mění režim uzavírky v Rovensku pod Troskami. Z tohoto důvodu je nutné upravit i platné výlukové jízdní řády, a to následujícím způsobem:

Linka 350 Liberec - Turnov - Jičín:
· Bude omezeno zajíždění do Rovenska p. Tr., a to u spojů, které zajišťovaly dopravu dětí do/ze ZŠ (náhrada linky 542 přes Semínovu Lhotu).
· Přidáno zajetí do Rovenska p. Tr. u spoje 4 (6:28) jako náhrada zrušenou část spoje 542/4 v úseku Rovensko p. Tr. - Borek.

Linka 358 Turnov - Karlovice - Rovensko p. Tr.:
· Všechny spoje začínají a končí v Rovensku p. Tr. u školy.
· Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé, Holenic je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 542 Semily - Rovensko p. Tr. - Troskovice:
· Spoje v úseku Troskovice - Rovensko p. Tr. budou i nadále vedeny po objízdné trase přes Radvánovice, 1. ranní spoj 1 bude rozdělen, spoje končící/výchozí v Borku budou zrušeny (náhrada vlakem, případně linkou 350), pouze spoj 7 pojede po objízdné trase přes Lestkov skrz Rovensko p. Tr. až do Semil.
· Zajíždění do Tatobit u odpoledních spojů 7 a 11 bylo z důvodu nedostatku času a na základě analýzy využití (=pouze školní děti) po dobu letních prázdnin zrušeno. Odpolední spojení z Tatobit do Semil je zajištěno pravidelně s přestupy v Zeleném háji.
· Poslední podvečerní spoj 16 do Troskovic pojede o 35 min dříve na základě požadavku obce Troskovice. Poslední spojení do Troskovic od Turnova tedy bude spojem 350/17 (odjezd Turnov 16:33) s cca 20-ti minutovým přestupem v Borku. Tato změna by od 30. 8. 2015 měla být ukotvena i v „nevýlukovém" jízdním řádu.
· Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 553 Lomnice n. Pop. - Holenice - Rovensko p. Tr.:
· Podvečerní spoj 17 pojede z oběhových důvodů z Rovenska p. Tr. o cca 40 min později.
· Večerní spoj z Turnova pojede přes Újezd p. Tr., Holenice a Dráčov do Lomnice n. Pop.
· Pro cestování z Turnova do Žernova, Veselé, Holenic je nutné vždy přestoupit v Rovensku p. Tr. u školy (zastávka u hřbitova) a přejít cca 250 m stavbou, kde v blízkosti křižovatky Na Týně bude provizorní otočka autobusů linky 542 a 553 (směr Žernov). Při cestě opačným směrem je postup analogický.

Linka 591 Semily - Kozákov - Rovensko p. Tr. - Jičín (cyklobus):
- platí stávající výlukový jízdní řád (spoje zajíždí do Rovenska p. Tr. obousměrně od Ktové).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Hájích nad Jizerou
Z Horního Polubného do Kořenova se už jezdí po nové silnici
Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Pasekách nad Jizerou
Silnice v Peřimově dostane nový povrch, počítejte s uzavírkou
Výstavba kanalizace v Rovensku pokračuje od 15. března a omezí dopravu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT