Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Hájích nad Jizerou

30.06.2015 09:51:52 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou

Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Hájích nad Jizerou

Kvůli rekonstrukci bude od 1. července pravděpodobně až do 9. října zcela uzavřen úsek krajské silnice II/292 v obci Háje nad Jizerou. Uzavírka se také výrazně dotkne cestujících autobusovou dopravou, protože v tomto termínu je třeba počítat s výlukovými jízdními řády.

Stavební práce budou probíhat v úseku dlouhém 908 metrů a zahrnují podchycení svahu, prodloužení gabionové zdi, odvodnění příkopu podél komunikace včetně obnovy a doplnění uličních vpustí, rekonstrukci propustků, výměnu silničních svodidel, odfrézování a pokládku nové vrstvy vozovky.

Stavbu, jejíž náklady činí více než 26, 6 mil. Kč včetně DPH, na základě výběrového řízení provede společnost STRABAG a.s. Akce bude financována z Operačního programu Regionální operační program NUTS II Severovýchod z podílu EU ve výši 100 % uznatelných výdajů.

Upozornění pro cestující, kteří využívají autobusovou dopravu:

Linka 960 Jilemnice - Semily - Jablonec n. Nis. - Liberec bude všemi spoji odkloněna přes Košťálov a Kundratice a většina spojů zastaví na všech zastávkách po trase. Veškeré spoje linky 970 Horní Mísečky - Jilemnice - Semily - Praha pojedou po téže trase a obslouží zastávky Košťálov, nám., Košťálov, Kundratice, střed a Mříčná, křiž.

Semilská strana uzavírky bude obsloužena linkou 505 Semily - Benešov u Semil, která bude prodloužena do Loukova, kde se u hřiště otočí. Souhrnný rozsah spojů bude nižší než ve standardních jízdních řádech (Benešovem projede v jednom čase vždy pouze jeden spoj - buď po horní trase kolem školy, nebo spodem přes Podmošnu). Spojení z Benešova u Semil do Jilemnice bude zajištěno s přestupem v Semilech (uzel v X:30). Více informací linkový JŘ 505 a souhrnný JŘ Loukov - Semily.

Jilemnická strana uzavírky bude obsloužena upravenou linkou 962 Jilemnice - Semily. Technologie obsluhy je volena okružními spoji v obou směrech tak, aby v Mříčné navazovala linka 960 - ráno do Semil, odpoledne ze Semil. Časy příjezdů a odjezdů z/do Jilemnice tak budou odlišné oproti standardním jízdním řádům. Vybrané mimošpičkové spoje linky 962 budou vedeny až do Semil. Odpoledne je možné se z této strany uzavírky dostat do Semil s přestupem v Jilemnici. Spojení z této strany do Semil bude zajištěno s přestupem v Mříčné. Tarifní výjimka: Cestující ze Semil do Hájů n. Jiz., Dolní Sytové a Peřimova jedoucí s přestupem v Mříčné nebudou při využití Opuscard penalizováni zdražením cestovného. V Semilech je nutné koupit jízdenku na kartu až do Hájů n. Jiz./Dolní Sytové (zóna 5012), případně Peřimova (zóna 9011), po přestupu v Mříčné pouze nahlásit řidiči přestup, cílovou zastávku a přiložit kartu ke strojku. Při cestě opačným směrem výjimka platí také (číslo zóny Semily 5001). Více informací v linkové JŘ 962 a souhrnném JŘ Háje - Jilemnice.

Libštát - Košťálov - Semily: Vzhledem k významnému nárůstu počtu spojů vedených přes Košťálov bude omezen provoz linky 543 Semily - Košťálov - Libštát - Svojek/Lomnice n. Pop. - o prázdninách nepojede vůbec (vyjma spoje v 11:25 ze Semil), ve školním roce bude v omezeném režimu v provozu (zabezpečení dopravy do škol). Aby byla linka 543 plnohodnotně nahrazena, vybrané spoje linky 960 se zajedou otočit do Libštátu na náměstí. Více informací v linkovém jízdním řádu případně v souhrnných jízdních řádech. V Bělé bude po dohodě se zástupci obce na období letních prázdnin omezen ranní pár spojů (za vlak). Pozor, je možné, že již od 15. 7. 2015 začne výluka na trati 030 a všechny vlaky budou nahrazeny autobusy (v tuto chvíli není finalizován návrh výlukového jízdního řádu ani jistý termín zahájení).

Mapku uzavírky ve větším rozlišení najdete v pdf v příloze pod článkem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z Horního Polubného do Kořenova se už jezdí po nové silnici
Rekonstrukce uzavře úsek silnice v Pasekách nad Jizerou
Silnice v Peřimově dostane nový povrch, počítejte s uzavírkou
Rekonstrukce omezí provoz na silnici mezi Ploužnicí a Syřenovem
Most přes potok Tampelačka v Roztokách u Jilemnice uzavře rekonstrukce

Ke stažení

Mapka uzavírky Háje nad Jizerou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily uvidí vánoční koncert Kamila Střihavky a Leaders!
Skvělé výhry turnovských basketbalistů v Náchodě a Trutnově
V pořadí již čtvrté Zpívání mezi betlémy chystají v lomnickém muzeu
Za Sněhurkou a trpaslíky do Slané u Semil
Při požáru chaty v Liberci uhořel jeden člověk, další je zraněný

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT