Remízu s Brodem zachránil Rovensku gólem v nastavení kapitán Vítek

26.03.2019 15:07:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Do jarní části vstoupily o víkendu už i mužstva v krajském přeboru. Rovensko získalo bod proti Železnému Brodu, když remízu zachraňoval gólem v nastavení kapitán Pavel Vítek. Sedmihorky vedly v souboji s prvními Doksy, ale nakonec se radoval soupeř z těsné výhry 3:2.

Rovensko - Železný Brod 1:1 (0:0)

Domácí nastoupili v téměř nejsilnější sestavě na rovenském hřišti, kde je problém s žížalami a povrch je tak hodně složen z hlíny místo trávy. Domácí obrany vyztužily mladé posily Drahovzal a Mach Z Turnova a hrál se vyrovnaný zápas.

Na začátku byl blízko ke gólu domácí Koubek, poté L. Malý pálil hlavou i nohou těsně vedle tyče. Šance měli i hosté, ale ty vychytal brankář Prokopec. První gól padl až v 55. minutě, kdy po autovém vhazování střílel Šilhán a míč nešťastně do vlastní sítě tečoval Drahovzal. Ve druhé části byli hosté lepší, ale v závěru domácí prostřídali a znovu se dostali do hry. Šance měli Mach a Mikule. Po faulu na A. Pařízka už v nastavení zahrával trestný kop kapitán Vítek a krásnou ranou vyrovnal! Už předtím v 82. minutě se hosté dožadovali penalty, ale rozhodčí jako penaltový obranný zákrok Drahovzala neposoudil. V 89. minutě byl za druhou žlutou kartu (úmyslné zakopnutí míče) vyloučen železnobrodský Král.

Zápas byl zároveň i druhým kolem krajského poháru. Při remíze 1:1 tak o postupujícím musely rozhodnout penalty. Ty vyhrálo 3:2 Rovensko, když proměnili Bangha, Valentin i Soukeník, jediný nedal Štěpnička.

„Za bod jsme rádi, čeká nás ještě těžké jaro. Těší nás i postup dál v poháru," dodal k utkání za Rovensko Marek Náhlovský.

Branky: 90. Vítek - 55. Šilhán. Rozhodčí: Bohata - Marek, Čurda, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (89. Král). Diváků: 180. Rovensko: Prokopec - Vítek, Drahovzal, Mach (86. Valentin), Kočí - M. Pařízek, Štěpnička, L. Malý (62. Bangha), Krejčík (80. A. Pařízek), Soukeník - Koubek (69. Mikule).

Doksy - Sedmihorky 3:2 (2:1)

Hosté měli výborný začátek a v 8. minutě po rohu Randáka otevřel skóre hlavou Holý. V 10. minutě už však domácí vrovnali po individuální akci a přízemní střele Šimona. Ve 12. minutě se trefil po dorážce po břevno Konečný a domácí tak velmi rychle za čtyři minuty otočili nepříznivý stav ve svůj prospěch. Ve 38. minutě z trestného kopu Randák z 22 obstřelil šikovně zeď, ale balon šel těsně vedle branky. O minutu později hlavičkoval dokonce sedmihorský Čermák do tyče.

V 59. minutě domácí nenápadnou akcí zvýšili Šimonem na 3:1. Poté se domácí stáhli do obrany a hosté si vytvořili tlak. Využili ho ale až v 90. minutě pop centru Kroupy, kdy tečoval míč do vlastní branky Burian. Víc už hosté nestihli, takže zápas skončil těsnou prohrou.

„Na půdě vedoucího mužstva je prohra o gól dobrá, ale vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, je škoda, že nevezeme ani bod," dodal k utkání pro Naše Pojizeří Miloslav Kobrle.

Branky: 10. a 59. Šimon, 12. Konečný - 8. Holý, 90. vlastní (Burian). Rozhodčí: Pánek - Urbánek, Špidlen, ŽK: 3:2. Diváků: 160. Sedmihorky: Koudelka - Holý, Marek, Kodr, Čermák - Novotný (57. Kroupa), Močkovský, Randák (80. Janata), Hořák - Kaiser (72. Beneš), Špína (85. Hubený).