Republika slavila a Turnov s ní

30.10.2018 21:47:22 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Republika slavila a Turnov s ní

Nedělní odpoledne patřilo v Turnově oslavám 100. výročí založení Československa. Bohatý doprovodný program začal na náměstí Českého ráje ve 13 hodin.

Za zvuku dechové kapely Turnovanka procházel náměstím průvod složený ze zástupců turnovské radnice, sboru dobrovolných hasičů, sokolů, skautů a selské jízdy. Na pódiu nechyběly proslovy s tématy demokracie. Poté, co se průvod vydal dále Skálovou ulicí, na náměstí vystoupila Cimbálová muzika Dušana Kotlára a následovala oblíbená kapela Waldovy Matušky.

Jelikož bylo sychravé počasí, účastníci oslav v hojném počtu navštěvovali historickou část radnice a chodili se dívat i do rekonstruovaných prostor nového městského úřadu ve Skálově ulici.

Oslavy 100. výročí založení Československa v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Historickou budovu radnice zdobily uvnitř obrázky dětí, které se zapojily do soutěže Turnov za 100 let. (Vyhodnocení přineseme v samostatném článku později). Lidé se mohli na radnici podívat do kanceláře starosty, kde mohli zhlédnout historické turnovské kroniky. Samozřejmě v rukavicích a pod odborným dohledem. Přístupné byly kanceláře i obou místostarostek.

Řada vzpomínkových fotografií pak udělala radost všem ve fotokoutku.V 15 hodin byla v parku u letního kina zasazena pamětní lípa. Do sázení se zapojila široká veřejnost. Starosta města Tomáš Hocke popřál stromu i naší demokracii, aby vzkvétaly.

V 16 hodin se konala v Muzeu Českého ráje výstava „Konečně ve vlastním!", která na dobových fotografiích a materiálech přibližuje ryze turnovské první týdny dění v novém státě.
Zástupci sokolů, dobrovolných hasičů, Asociace svobodného československého letectva, Krajského vojenského velitelství, Konfederace politických vězňů a v neposlední řadě vedení města se zúčastnili v 17 hodin pietní vzpomínky u pomníku padlých ve Skálově ulici, kde byly položeny věnce. Na závěr zazněla vojenská večerka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova udělil medaile, cenu obce a čestné občanství
Poctu hejtmana obdrželo osm osobností, jedna udělena in memoriam
FOTO: Ve Studenci odhalili sochu T. G. Masaryka
Při výročí 100 let Československa ocenili v Jilemnici své osobnosti
Do oslav sto let republiky se zapojili i v Harrachově
Video: V Liberci zasadili Strom republiky
Jak probíhaly oslavy 100 let republiky na turnovské ZŠ 28. října
Obrazem: Bitva z 1. světové války na semilském Ostrově
FOTO: V Semilech odhalili památník padlým v 1. světové válce
Dramaťáci a sboristé ze Žižkovky slavili 100. výročí republiky se seniory
Oslavy státního svátku 28. října proběhnou i v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT