Rezerva FKP Turnov v derby těsně zdolala Sedmihorky

15.04.2013 10:06:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pěnčín u Turnova

Derby v krajském přeboru se hrálo v Pěnčíně u Turnova, kde místní divizní rezerva přivítala Sedmihorky. Hosté na jaře potvrzují zlepšení, přesto zůstávali v tabulce předposlední, a to platí i po sobotě. Domácí těsnou výhru totiž třetím gólem potvrdil Jan Zdražil.

Další derby v krajském přeboru se hrálo v Košťálově, který podlehl 0:1 Jablonci nad Jizerou, více podrobnostií, včetně fotogalerie, najdete v samostatném článku

FKP Turnov B - Sedmihorky 3:2 (2:1)

Na podmáčeném terénu se hrál v úvodu spíše opatrný fotbal a pěkných kombinací bylo poskromnu. První šance byla hned gólová. Ve 21. minutě si na centr naběhl Vavřich a domácí vedli 1:0. Za šest minut bylo srovnáno, když po pěkné kombinaci Pařízek - Mencl - Vávra posledně jmenovaný prostřelil gólmana. Domácí pak podruhé využili standardní situaci a míč za Koubusova záda dopravil opět Vavřich.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. V 50. minutě šel Pavlíček sám na brankaře, ale pouze ho nastřelil. V 59. minutě rozhodčí sporně nenařídil penaltu za sražení Vávry ve vyložené šanci. O dvě minuty později vyrovnání přišlo z kopačky Koudelky, který šikovně přehodil domácího gólmana. V 66. minutě mohli hosté vést, ale Vávrova hlavička skončila na tyči. To domácím o deset minut později tyč pomohla, když z další standardky z 20 metrů vstřelil rozhodující třetí gól zkušený Zdražil.

„Pro nás je to velmi důležitá výhra vybojovaná na těžkém terénu. Všechny góly jsme vstřelili ze standardních situací a ty jejich naopak uhlídali. V prvním poločase jsme byli lepší, ale ve druhém Sedmihorky. Nakonec vyhrál šťastnější, nikoliv kvalitnější tým," hodnotil zápas trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 21. a 34. Vavřich, 75. Zdražil - 27. Vávra, 60. Koudelka. Rozhodčí: Rais, ŽK: 4:4. Diváků: 150. FKP Turnov: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nahodil, Čermák - Bezzemek (60. havlín), Korček, J. Škréta, Jaček (75. Randák) - Vavřich (46. D. Škréta), Zdražil. Sedmihorky: Koubus - Valentín, Bakeš (81. Kroupa), Vítek, Bangha (46. Koudelka) - Král (46. Kratochvíl), Mencl, Pavlíček, Pařízek - Vávra, Havel.