Rezerva Slovanu Liberec v závěru otočila zápas proti Přepeřím

06.10.2020 14:10:08 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře přijely na béčko Liberce bez své opory zadních řad Nesvadby, domácí byli naopak posíleni o některé hráče prvního mužstva. To se projevilo v závěru utkání, kdy domácí otočili ze stavu 1:2 až na 4:2. Přepeře odjely bez bodu, ale v tabulce stále drží velmi pěkné čtvrté místo.

Slovan Liberec B - FK Přepeře 4:2 (1:1)

Hned od začátku se hrál svižný fotbal. Do první šance se dostaly Přepeře. V 7. minutě si na střed vápna navedl míč Zaradny a jeho střela skončila na tyčce domácí branky. Domácí šli hned do rychlého protiútoku a Yuzvak střelou do šibenice otevřel skóre - 1:0. Ve 12. minutě se po Martanově centru dostal k hlavičce Zaradny, ale z malého vápna minul branku. V 17. minutě domácí brankář vyrazil Bulířovu střelu, po následném centru Pavlaty zahrál domácí obránce ve vápně rukou a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Martan a bezpečně ji proměnil - 1:1. Ve 24. minutě unikl po pravé straně Zaradny, dostal se do vápna a jeho centr před Martanem na poslední chvíli odvrátil Bína na roh. Ve 26. minutě měli obrovskou šanci domácí. Po centru z levé strany se ke střele dostal Yuzvak, Vaníček ve skluzu zablokoval. K odraženému míči se dostal Bína, ale Truksa jeho ránu vyrazil a další dorážka Mahikeho těsně minula branku Přepeř. Ve 32. minutě unikl po levém křídle liberecký Šulc, na jeho centr si naběhl Yuzvak, ale Truksa včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil. Dorážku Kazdy srazil na roh Pavlata. Ve 34. minutě prostrčil Pavlata míč do vápna na Zaradneho, ten těsně před brankářem dloubl míč špičkou, ale minul branku. Ve 45. minutě se Vaníček dostal ve vápně před Bínu, ten ho fauloval, ale druhá penalta se nepískala.

Druhý poločas začali lépe hosté z Přepeř. V 51. minutě vyškolil u postranní čáry Martan Jugase, navedl si míč na střed, obešel i Michala a střelou na zadní tyč skóroval na 1:2. V 55. minutě kopali domácí trestný kop ze strany vápna. Truksa Kazdovu střelu vyboxoval na roh. V 57. minutě šly Přepeře do rychlého protiútoku. Martan uličkou našel Zaradneho, obránce míč srazil před Ježka, ale ten ve vyložené šanci před brankářem netrefil míč. V 68. minutě odcentroval z levé strany domácí Šulc a Kim Yiseok parádní rybičkou překonal Truksu - 2:2. V 72. minutě odcentroval znovu z levé strany Šulc, Yuzvak hlavou přiťukl Mashikemu, a ten nechytatelnou ranou z deseti metrů poslal domácí do vedení 3:2. V 79. minutě zahrávali domácí trestný kop a po centru trefil Michal hlavou břevno. V 83. minutě se po narážečce s Gembickým dostal ve vápně k míči Kazda a pěknou střelou na zadní tyč zvýšil na konečných 4:2.

„První poločas byl vyrovnaný, měli jsme více šancí než domácí. Na začátku druhé půlky jsme se dostali do vedení, pak měl tutovku Ježek, ale neproměnil. Od 65. minuty jsme ztratili kontrolu nad hrou, domácí toho využili a zaslouženě zvítězili. Chtě nechtě byla znát absence zkušeného Nesvadby v obraně," uvedl místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 7. Yuzvak, 68. Kim, 72. Mashike, 83. Kazda - 18. a 51. Martan (první z pen.). Rozhodčí: Švagr - Krejsa, Cichra, ŽK: 1:4. Diváků: omezený počet 50. Liberec B: Hasalík - Bína, Jugas, Dvořák, Kosek (75. Gembický) - Michal, Cancola (30. Kim), Kazda (85. Knobloch) - Yuzvak (85. Daněk), Mashike, Šulc. Přepeře: Truksa - Novotný, Venc, Tvaroha, Vaníček (84. Elbel) - Pavlata, Sedláček - Zaradny (69. Volf), Bulíř (69. Jarosz), Martan - Ježek (58. Synek).