Rezerva Turnova udržela těsnou výhru i přes vyloučení gólmana

15.04.2012 17:32:52 | Autor: Petr Ježek, FKS, Sokol Jablonec | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V sobotních utkáních krajského přeboru sehrály Sedmihorky nepovedenou přestřelku s Višňovou, rezerva Turnova naopak i přes vyloučení brankáře Semenského uhájila s Hrádkem těsnou výhru a Jabloneček po slabém výkonu podlehl Desné.

V dalším zápase Semily vysoko 5:0 porazily Pěnčín a až v neděli hraje Košťálov v České Lípě.

Sedmihorky - Višňová 3:4 (1:2)

Již v 5. minutě zahrávali hosté trestný kop a následná střela skončila ve zdi hráčů, rozhodčí však uviděl, že míč trefil ruku jednoho z domácích fotbalistů a další trestný kop téměř z vápna hosté dokázali využít - 0:1. Naštěstí na tento gól domácí odpověděli za dvě minuty, kdy přesná Menclova přihrávka našla Kratochvíla a ten asi z 15 metrů nedal brankáři šanci. Po převaze domácích předvedli hosté lekci z efektivity, když v poslední minutě prvního poločasu z rychlého brejku vstřelili svůj druhý gól.

Začátek druhé půle byl aktivní na obou stranách a akce střídala akci. Z domácích hlavičkoval Poul a velké příležitosti měli Špína a Pařízek. Hosté se prezentovali samostatnou akcí, kterou však Koubus zlikvidoval. V 70. minutě se domácí dočkali vyrovnání, na centr Pavlíčka si naběhl Špína a hlavičkou od tyče vyrovnal na 2:2. V 76. minutě po přihrávce Krále vsítil třetí domácí gól střelou pod břevno Pařízek, takže bylo v Sedmihorkách veselo. Jenže hráčům z Višňové se proti Sedmihorkách téměř  střelecky daří, takže v posledních šesti minutách se ze dvou standardních situací trefili dvakrát šťastně hlavou a strhli vítězství na svoji stranu.

„Nezvítězilo lepší, ale šťastnější mužstvo a utkání by více slušela alespoň remíza. Ztracené body si tak můžeme vynahradit příští sobotu 21. dubna v Košťálově, proti kterému se nám na podzim velmi dařilo, ale na domácím hřišti však bývá nebezpečný," doplnil k zápasu vedoucí družstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 6. Kratochvíl, 67. Špína, 76.Pařízek - 3. Šmidrkal, 43. a 82. Jakl, 88. Rampáček. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 1:2. Diváků: 110. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Vávra (46. Švarc) - Krejčík (46. Špína), Pavlíček, Mencl, Pařízek, Kusák (63. Král) - Poul, Kratochvíl.

FKP Turnov B - Hrádek 2:1 (2:0)

Domácí Hrádek od začátku utkání přehrávali. V jedné z prvních větších vysunul Koťátko Ježka, ale ten samotný před brankářem si nedokázal připravit míč k zakončení. Úplně obdobná situace nastala ve 23. minutě jen se změnil nahrávající na Škrétu. Ve 35. minutě Škréta po individuální akci našel přesným centrem Zdražila a ten krásnou střelou z voleje dostal domácí do vedení. Ve 44. minutě po centru Zdražila zakončoval Ježek, ale gólman míč vyrazil ke Koubkovi, který proměnil na 2:0.

Druhý poločas zvýšili hosté aktivitu a domácí se jejich hře přizpůsobili. To vyústilo v 58. minutě snižujícím gólem hostů, kdy po skrumáži zakončil Štálík. Hrádek měl i další šanci, kdy po domácí standardce šel útočník sám na Semenského a až Jaček míč vykopával z brankové lajny. Po střetu s hráčem byl ovšem brankář Semenský vyloučen. Tíhu zodpovědnosti na sebe vzal Lhoták, který si stoupl na závěr utkání do branky. Hosté naštěstí převahu do konce zápasu nedokázali využít.

Branky: 35. Zdražil, 44. Koubek - 58. Štálík. Rozhodci: Rais, ŽK: 2:5, ČK: 1:0 (72. Semenský). Diváků: 60. FKP Turnov B: Semenský - Koťátko (65. Lhoták), Matošek, Nahodil, Randák - Koubek (45. Korček), Maňas, Škréta, Jaček (87. Čermák) - Ježek, Zdražil.

Desná - Jablonec n. J. 3:0 (1:0)

Hráli spolu dva týmy ohrožené sestupem a taktovky se zpočátku ujali hosté. Bohužel jejich územní převaha byla platonická a téměř bez zakončení. Jedinou nebezpečnou střelu Kopeckého mířící mezi tyče vytáhl Žanta na roh. Desenští se postupně osmělovali až ve 35. minutě využili zaváhání po autovém vhazování, obránci nezachytili Peifera na jehož centr si naběhl nekrytý Rác a trochu se štěstím překonal Farského - 1:0. Do konce poločasu převzali otěže domácí, které dostala vstřelená branka na koně.

Ve druhém poločase se hosté znovu zlepšili tlačili se před domácí branku, ale zakončení opět bylo mizerné. Nejprve měl na kopačce po pěkné narážečce gól Kopecký, ovšem zamířil nad branku Desenských. Po přeskupení řad se dostal do brankové příležitosti Pastor, ale ani on nedokázal zamířit mezi tyče. Pak už jablonecký zmar vyvrcholil v 85. a 86. minutě, kdy Nechanský svými dvěma chybami nabídl Desné zvýšit pohodlně na rozdíl tří branek a definitivně tím završil tragický výkon téměř všech hráčů hostů.

„Zápas jsme si prohráli sami. Nejenže hráči všechny góly soupeři darovali, ale svým přístupem a výkonem udělali pořádnou ostudu. Zklamání nám připravili zejména borci, kteří by měli mužstvo táhnout," poznamenal na klubovém webu vedoucí družstva David Holman.

Branky: 35. Rác, 85. Špaček, 86. Hlubuček. Rozhodčí: Řeháček - Ujka, Miklovič, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Jablonec n. J.: Farský - J. Brož (46. Hájek), Nechanský, Pastor, P. Vrána - Braun, Paldus,  Šilhán, Hrbek (60. J. Vrána) - Brezar, Kopecký.