Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, pohotově za něj zaskočil cestující

16.09.2019 20:59:03 | Autor: Petr Ježek a Rudolf Kožený | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, pohotově za něj zaskočil cestující

Následky kolapsu řidiče autobusu mohly být katastrofální nebýt pohotové reakce jednoho z cestujících. V pondělí ráno po sedmé hodině si řidiči na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu, povšimli před Hodkovicemi kličkujícího linkového autobusu. Pro pět desítek pasažérů uvnitř kolosu se během okamžiku změnila klidná jízda v obavu o zdraví a životy.

„Jedoucí autobus se tak stal zcela neovladatelným, což vyústilo v dopravní nehodu. V plné rychlosti autobus naboural do pravých svodidel. Náraz do bariéry byl natolik silný, že vymrštil bezvládné řidičovo tělo na podlahu vozu. Rychlá a pohotová reakce jednoho z pasažérů, který okamžitě naskočil na řidičovo místo, zamezila zraněním cestujících a pravděpodobně zachránila jejich životy," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Hrdina s chladnou hlavou dovezl autobus s přepravovanými osobami na nedalekou odstavnou plochu parkoviště, kde kolos odstavil. To už na místo směřovali záchranáři a policisté. Po neodkladných úkonech Zdravotnická záchranná služba převezla zraněného řidiče do nemocničního zařízení. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

„Příčiny a okolnosti vzniku nehodového děje jsou předmětem dalšího vyšetřování policistů z Dopravního inspektorátu. Místo dopravní nehody je průjezdné, dbejte však zvýšené opatrnosti v souvislosti s vyšetřování dopravní nehody a pohybem policistů na místě," doplnil policejní mluvčí.

Jednalo se o externího dopravce Student Agency

Dle informací řidič posilového spoje s odjezdem 6.40 z Liberce, který pro Student Agency provozuje externí dopravce na objednávku, za jízdy zkolaboval. „Cestující, který seděl vepředu na sedadle číslo 3, rychle zareagoval, když viděl řidiče padat z jeho sedačky, a chytil volant. Další cestující pak asistoval s odsunutím řidiče mimo sedadlo tak, aby nebyly blokovány pedály autobusu, a cestující tak s autobusem pomalu dojel na blízkou čerpací stanici. Díky jeho bleskové reakci se nikomu z 50 cestujících nic nestalo," uvedla tisková mluvčí Student Agency Alžběta Nečasová.

Na čerpací stanici se o řidiče postarala záchranná služba, naši cestující nastoupili do náhradního autobusu, tentokrát už žlutého - tradičního Student Agency, a se zpožděním zamířili do cíle své cesty. „S cestujícím, který svou pohotovou reakcí pravděpodobně zabránil hrozící nehodě či případnému neštěstí, a dovezl autobus do bezpečí čerpací stanice, se spojila či spojí naše ředitelka vlakové a autobusové dopravy Ivana Kašická, aby mu osobně poděkovala. Šlo skutečně o hrdinský zákrok a velmi si toho vážíme," doplnila Alžběta Nečasová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!
V Jablonci se srazil hasičský vůz s osobákem
Řidička narazila u Kozákova do stromu a skončila s autem na střeše

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
Program semilského muzea o prázdninách
FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

Nejčtenější články

05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
05.07.: FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT