Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, pohotově za něj zaskočil cestující

16.09.2019 20:59:03 | Autor: Petr Ježek a Rudolf Kožený | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, pohotově za něj zaskočil cestující

Následky kolapsu řidiče autobusu mohly být katastrofální nebýt pohotové reakce jednoho z cestujících. V pondělí ráno po sedmé hodině si řidiči na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu, povšimli před Hodkovicemi kličkujícího linkového autobusu. Pro pět desítek pasažérů uvnitř kolosu se během okamžiku změnila klidná jízda v obavu o zdraví a životy.

„Jedoucí autobus se tak stal zcela neovladatelným, což vyústilo v dopravní nehodu. V plné rychlosti autobus naboural do pravých svodidel. Náraz do bariéry byl natolik silný, že vymrštil bezvládné řidičovo tělo na podlahu vozu. Rychlá a pohotová reakce jednoho z pasažérů, který okamžitě naskočil na řidičovo místo, zamezila zraněním cestujících a pravděpodobně zachránila jejich životy," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Hrdina s chladnou hlavou dovezl autobus s přepravovanými osobami na nedalekou odstavnou plochu parkoviště, kde kolos odstavil. To už na místo směřovali záchranáři a policisté. Po neodkladných úkonech Zdravotnická záchranná služba převezla zraněného řidiče do nemocničního zařízení. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

„Příčiny a okolnosti vzniku nehodového děje jsou předmětem dalšího vyšetřování policistů z Dopravního inspektorátu. Místo dopravní nehody je průjezdné, dbejte však zvýšené opatrnosti v souvislosti s vyšetřování dopravní nehody a pohybem policistů na místě," doplnil policejní mluvčí.

Jednalo se o externího dopravce Student Agency

Dle informací řidič posilového spoje s odjezdem 6.40 z Liberce, který pro Student Agency provozuje externí dopravce na objednávku, za jízdy zkolaboval. „Cestující, který seděl vepředu na sedadle číslo 3, rychle zareagoval, když viděl řidiče padat z jeho sedačky, a chytil volant. Další cestující pak asistoval s odsunutím řidiče mimo sedadlo tak, aby nebyly blokovány pedály autobusu, a cestující tak s autobusem pomalu dojel na blízkou čerpací stanici. Díky jeho bleskové reakci se nikomu z 50 cestujících nic nestalo," uvedla tisková mluvčí Student Agency Alžběta Nečasová.

Na čerpací stanici se o řidiče postarala záchranná služba, naši cestující nastoupili do náhradního autobusu, tentokrát už žlutého - tradičního Student Agency, a se zpožděním zamířili do cíle své cesty. „S cestujícím, který svou pohotovou reakcí pravděpodobně zabránil hrozící nehodě či případnému neštěstí, a dovezl autobus do bezpečí čerpací stanice, se spojila či spojí naše ředitelka vlakové a autobusové dopravy Ivana Kašická, aby mu osobně poděkovala. Šlo skutečně o hrdinský zákrok a velmi si toho vážíme," doplnila Alžběta Nečasová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!
V Jablonci se srazil hasičský vůz s osobákem
Řidička narazila u Kozákova do stromu a skončila s autem na střeše

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří na turnovské Dívčajdě
Lomnická škola má na zámku prezentační výstavu na téma Pohádka
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
V Turnově se konal druhý ročník akce Čistá řeka Jizera
FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons

Nejčtenější články

17.11.: Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky
17.11.: Obrazem: Oslava 30 let svobody ve Vrchlabí
18.11.: Přepeře zakončily podzim těsnou porážkou se Zápy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT