Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus

26.11.2020 22:32:50 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus

Krajští policisté opět nasadili do akce služební autobus. Během akce zjistili 52 dopravních přestupků. Nejčastěji se jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů a telefonování za volantem.

V úterý 24. listopadu 2020 proběhla další z dopravně bezpečnostních akcí, při níž policisté z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje využili k dokumentaci přestupků služební autobus a speciální Top Speed Team.

„Stále se ukazuje nekázeň mnohých řidičů zejména nákladních vozidel, kteří svojí jízdou či nepozorností za volantem, nevěnováním se řízení ohrožují nejen sami sebe, ale zejména ostatní účastníky silničního provozu," vysvětlila koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Akce probíhala na dálnici č. D10 a na silnici pro motorová vozidla č. I/35. Dopravní policisté se zaměřili především na nepozornost řidičů nejen osobních, ale zejména nákladních vozidel za volantem, ale také na plynulý dálniční provoz. „Policisté sledovali, zda řidiči a jejich spolujezdci používají povinné bezpečnostní pásy, ale dohlíželi také na to, zda řidiči během jízdy netelefonují či nedrží záznamové zařízení, na způsob jízdy řidičů vozidel, zakázané předjíždění nákladních vozidel v určitých úsecích, respektování dopravního značení, jízdu v jízdních pruzích, technický stav vozidel, zda nemají řidiči předměty bránící ve výhledu z vozidla a plynulý dálniční provoz," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Řidiči nákladních vozidel podle policejní mluvčí stále totiž sázejí na to, že jejich kabina vozu je vysoko posazená nad vozovkou a z osobních vozidel nejsou jejich prohřešky tak dobře vidět. Proto o to větší překvapení pro ně je, když se vedle nich objeví policejní autobus, ze kterého policisté jejich jednání dokumentují. V případě zjištění protiprávního jednání řešili přestupek ihned policisté v doprovodných vozidlech jedoucích za autobusem Tito zastavili vozidlo na vhodném stanovišti a projednali zjištěné protiprávní jednání řidiče.

Policisté během dne odhalili 52 přestupků, z nichž 50 jich vyřešili přímo na místě příkazem uložením pokut v celkové výši 24700 Kč a ve dvou případech tyto oznámili k dalšímu projednání příslušnému správnímu orgánu.

Výčet nejčastějších přestupků:

bezpečnostní pásy 31/12100 Kč, z toho 1 oznámení
technický stav 2/2100 Kč, z toho 1 oznámení technický stav + nepředložení pojištění
držení telefonu za jízdy 12/5800 Kč
způsob jízdy 1/500 Kč
nezajištěný náklad 2/1200 Kč
rychlost 2/3000 Kč

V jednom případě řešili policisté řidiče osobního vozidla, který usedl za volnat pod vlivem drog, který měl pozitivní test na pervitin.

V obdobných akcích budou policisté v následujícím období pokračovat. „Využití policejního autobusu se stále ukázuje jako velmi efektivní nástroj, neboť autobus má při dokumentaci přestupkových jednání výhodu nadhledu," uvedl kpt. Ing. Jan Frieser, MBA z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté dohlíželi na provoz podzimních silnic
Památka zesnulých byla pod dohledem policie
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu
Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření
Policisté se služebním autobusem opět odhalili několik hříšníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
22.01.: Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT