Řidiči sanitek ZZS LK cvičili v Ralsku jízdu rozbahněným terénem

12.09.2020 22:44:19 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Řidiči sanitek ZZS LK cvičili v Ralsku jízdu rozbahněným terénem

Cesta za pacienty někdy nebývá lehká a někdy ani nevede po silnici. Ať už se jedná o zraněné v terénu nebo o ty, kdo naši pomoc potřebují doma, zejména v zimních měsících je občas velmi obtížné dojet sanitou až k místu zásahu. Řidiči Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje proto pravidelně zdokonalují své znalosti a dovednosti, aby nejen cesta k pacientovi, ale i s ním do zdravotnického zařízení, byla co nejbezpečnější.

Tento týden se proto většina řidičů ZZS LK vystřídala na praktickém školení v bývalém vojenském areálu v Ralsku. Pod vedením instruktorů z vlastních řad obnovili své znalosti, naučili se něco nového a vyzkoušeli si jízdu sanitou v opravdu těžkém terénu. Na cvičení, které ZZS LK pořádá již druhým rokem vlastními silami, se řidičů za zpřísněných bezpečnostních a hygienických podmínek (kvůli riziku nákazy covid) vystřídalo celkem 120.

Cvičení řidičů sanitek ve vojenském prostoru Ralsko<br />Autor: Michael Georgiev „První ročník cvičení řidičů ve vojenském prostoru Ralsko byl úspěšný a měli jsme na něj skvělou zpětnou vazbu od zaměstnanců. Letos jsme na něj navázali podobným scénářem, samozřejmě s drobnými úpravami. Stěžejní částí byly stejně jako loni praktické jízdy v terénu, vzhledem k tomu, že hodně pršelo, byly místy opravdu výživné," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. „Soustředili jsme se na dohledávání pacienta v nepřístupném terénu - na místě bylo i mobilní operační středisko. V rámci teoretické výuky se řidiči věnovali rozboru dopravních nehod nebo pravidlům, která pro nás na silnicích platí v době, kdy je sanita ve výjezdu, a podobně," doplnil.

Záchranáři pravidelně trénují krizové brzdění, jízdu ve vysoké vodě, zvládnutí smyku či nácvik zvláštních krizových situací včetně překážek na silnici. „Díky podpoře Libereckého kraje a vojenských lesů se nám v Ralsku nabídl ideální výcvikový prostor pro to, aby si každý řidič mohl na vlastní kůži vyzkoušet jízdní vlastnosti vozu v terénu, který v Libereckém kraji může kdekoliv potkat. Protože u nás to není jen o městech a silnicích. Lokalit, kde jsou lidská obydlí, chaty, chalupy je všude dost a kolikrát je pro posádky opravdu náročné je dohledat, mnohdy je to právě o takovýchto cestách na hranici sjízdnosti," uvedl Georgiev.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
KNL získala statut Centra excelence spinální chirugie
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT