Řidiči sanitek ZZS LK cvičili v Ralsku jízdu rozbahněným terénem

12.09.2020 22:44:19 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Řidiči sanitek ZZS LK cvičili v Ralsku jízdu rozbahněným terénem

Cesta za pacienty někdy nebývá lehká a někdy ani nevede po silnici. Ať už se jedná o zraněné v terénu nebo o ty, kdo naši pomoc potřebují doma, zejména v zimních měsících je občas velmi obtížné dojet sanitou až k místu zásahu. Řidiči Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje proto pravidelně zdokonalují své znalosti a dovednosti, aby nejen cesta k pacientovi, ale i s ním do zdravotnického zařízení, byla co nejbezpečnější.

Tento týden se proto většina řidičů ZZS LK vystřídala na praktickém školení v bývalém vojenském areálu v Ralsku. Pod vedením instruktorů z vlastních řad obnovili své znalosti, naučili se něco nového a vyzkoušeli si jízdu sanitou v opravdu těžkém terénu. Na cvičení, které ZZS LK pořádá již druhým rokem vlastními silami, se řidičů za zpřísněných bezpečnostních a hygienických podmínek (kvůli riziku nákazy covid) vystřídalo celkem 120.

Cvičení řidičů sanitek ve vojenském prostoru Ralsko<br />Autor: Michael Georgiev „První ročník cvičení řidičů ve vojenském prostoru Ralsko byl úspěšný a měli jsme na něj skvělou zpětnou vazbu od zaměstnanců. Letos jsme na něj navázali podobným scénářem, samozřejmě s drobnými úpravami. Stěžejní částí byly stejně jako loni praktické jízdy v terénu, vzhledem k tomu, že hodně pršelo, byly místy opravdu výživné," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. „Soustředili jsme se na dohledávání pacienta v nepřístupném terénu - na místě bylo i mobilní operační středisko. V rámci teoretické výuky se řidiči věnovali rozboru dopravních nehod nebo pravidlům, která pro nás na silnicích platí v době, kdy je sanita ve výjezdu, a podobně," doplnil.

Záchranáři pravidelně trénují krizové brzdění, jízdu ve vysoké vodě, zvládnutí smyku či nácvik zvláštních krizových situací včetně překážek na silnici. „Díky podpoře Libereckého kraje a vojenských lesů se nám v Ralsku nabídl ideální výcvikový prostor pro to, aby si každý řidič mohl na vlastní kůži vyzkoušet jízdní vlastnosti vozu v terénu, který v Libereckém kraji může kdekoliv potkat. Protože u nás to není jen o městech a silnicích. Lokalit, kde jsou lidská obydlí, chaty, chalupy je všude dost a kolikrát je pro posádky opravdu náročné je dohledat, mnohdy je to právě o takovýchto cestách na hranici sjízdnosti," uvedl Georgiev.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
KNL získala statut Centra excelence spinální chirugie
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy
Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT