Rodinný hudební festival opět připravují na Malé Skále

28.05.2016 20:02:07 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Malá Skála

Rodinný hudební festival opět připravují na Malé Skále

Už čtvrtý ročník festivalu Maloskalská noc se bude konat v sobotu 4. června 2016. Přijedou kapely Slza, Nebe, Xindl X, Marek Ztracený nebo Sabina Křováková.

„Máme za sebou tři ročníky, myslím, že se nám pomalu daří, co jsme si předsevzali. Maloskalská noc má být pohodový rodinný festival, kam mohou rodiče vzít i menší děti a společně prožít celý den. Dobrá muzika, bohatý doprovodný program, místo pro dětské hry, to je i nadále naším cílem," přiblížil akci za pořadatele Pavel Mikez.

I letos se uskuteční oblíbená neckyáda na Jizeře, připraveny budou další atrakce pro děti a dospělé, posíleno bude občerstvení v podobě ryze domácí stravy, novinkou bude bacardi stan s alko i nealko koktejly, svůj stánek zde bude mít turnovský pekař a cukrář Mikula. Uskuteční se také ochutnávka Maloskalského piva, které se nedávno začalo vařit přímo pod Pantheonem. Maloskalská noc tak bude prvním hudebním festivalem v republice s vlastním pivem!

„Vše je orientováno na pohodu, něco pro děti, něco pro rodiče, kteří si mohou na travnatou plochu rozložit své ležení, prožít příjemný den společně a k tomu si poslechnout ještě spoustu dobré muziky," zve Mikez.

Hudební nabídku zahájí svým vystoupením žáci ZŠ v Malé Skále spolu se ZUŠ Turnov - nadějní žáčci a budoucí hvězdy! Následuje první velká hvězda přehlídky, kapela Slza, na Malou Skálu přijede i Česko Slovenská Superstar Sabina Křováková. Dalším vystupujícím je originální kapela Nebe.

„Osobně se moc těším na Pražský ukulele band & Tři bílé vrány, kdo tohle vystoupení ještě neviděl, tak doporučuji se podívat na internetu a poté se přijet podívat k nám. Hlavními hvězdami letošního ročníku budou Xindl X a Marek Ztracený. Festival ukončí regionální skupina Voliéra," shrnuje program Pavel Mikez.

Celodenní program začíná neckyádou od 9 hodin, areál bude otevřen od 12 hodin, hudební program startuje od 14 hodin. Vstupenky můžete do konce dubna zakoupit za sníženou cenu 249 Kč přímo prostřednictvím festivalových stránek, v sítích Ticketpro a Ticketportal poté za 299 Kč, na místě za 350 Kč. Děti do 12 let mají tradičně vstup zdarma, stejně tak i účastníci neckyády.

Více o vystupujících interpretech:

SLZA je popová skupina, která se v roce 2014 proslavila songem Lhůta záruční. Jejími členy jsou Petr Lexa (zpěv), známý také jako Hoggy, a Lukáš Bundil (kytara).

SABINA KŘOVÁKOVÁ je vítězkou soutěže Česko Slovenská Superstar z roku 2013. V témže roce vydala singl Skřítek a v roce 2014 singl Ty, já a kytara. Byla předskokankou na koncertech Lucie Bílé. V muzikálu Mamma Mia! hraje dívku Sophii. Vloni vydala své první album Sirkama.

NEBE, kapela z Havířova byla založena v roce 2005, kdy ještě nikdo z jejích členů neměl ani občanku. Po vydání demosnímku Legosvět si jich v roce 2010 všiml Richard Krajčo a rozhodl se jim pomoci. Ze spolupráce vznikla první deska „Legosvět", další desku „Než se rozední" kapela vydala v roce 2015, o rok později následoval singl „Pláštěnky" a letos mají za sebou vydání dalšího singlu „Zkus na chvíli mi lhát".

PRAŽSKÝ UKULELE BAND & TŘI BÍLÉ VRÁNY. Vznik hudebního tělesa Pražský Ukulele Band přímo souvisí s jedním z oborů sběratelství - filokartií. Záliba jednoho ze zakládajících členů ve starých pohlednicích a fotografiích přispěla ke zjištění, že až do začátku druhé světové války existovalo v širším okolí jeho bydliště několik tamburašských souborů. U každé pořádné hospody vybavené sálem působili kromě sokolského oddílu a ochotnického spolku i tamburaši

XINDL X - vlastním jménem Ondřej Ládek, je český písničkář a scénárista. V roce 2008 získal ocenění Autorská porta za píseň Dysgrafik, na festivalu Zahrada zvítězil v písničkářské kategorii a v soutěži Inkubátor pořádané serverem ilegálně.cz zvítězil s písní „Styky" v kategorii pop. Jeho píseň „Anděl" byla v roce 2008 nejhranější písní na serveru bandzone.cz. Od té doby patří ke špičce naší hudební scény. Vystupuje s kapelou, kde mj. hrají Dalibor a jan Cidlinští z Frýdštejna.

MAREK ZTRACENÝ, vlastním jménem Miroslav Slodičák je český zpěvák a skladatel, pocházející ze západních Čech. Je držitelem mnoha hudebních ocenění, např. Objev roku 2008 Český slavík nebo nejprodávanější debutové desky.

VOLIÉRA je rocková kapela ze Železného Brodu.

Program Maloskalské noci 2016:
10.00 - neckyáda na Žluté plovárně
12.00 - otevření areálu Maloskalské noci - dětský den
14.00 - 15.00 vystoupení žáků ZŠ Malá Skála
15.30 - 16.30 Slza
17.00 - 17.45 Sabina Křováková
18.15 - 19.00 Nebe
19.30 - 20.30 Pražský Ukulele Band a Tři Bílé Vrány
21.00 - 22.00 Xindl X
22.30 - 23.30 Marek Ztracený
0.00 - 1.00 Voliera

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na čtvrtý ročník Maloskalské noci přijede Xindl X, Slza či Marek Ztracený
Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilském muzeu zahájí výstavu Z pokladů půd a depozitářů
NPL pokračuje nadstavbou, rozdělila se na dvě skupiny
V rámci Jilemnické 50 se konal třetí krajský pohárový závod žactva
Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT