Rovensko dvěma výhrami o čtyři góly potvrdilo záchranu v I.B třídě

10.06.2014 10:53:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Rokytnice nad Jizerou

Po dvou zaváháních v minulých kolech pokračovala jarní jízda fotbalistů Rovenska dvěma výhrami v poměru 4:0, které přinesly ještě před závěrečným kolem jistotu záchrany. První výhra se zrodila ve středeční dohrávce v Lučanech a druhá v neděli doma proti okresnímu rivalovi Rokytnici.

Další utkání 14. kola (25. hrané): Ruprechtice - Hodkovice 0:1, Jenišovice - Kokonín 5:0, Zásada - Pěnčín 1:3, Lučany - Krásná Studánka 1:4, Plavy - Držkov 4:1, Velké Hamry B - Železný Brod B 4:0.

Rovensko - Rokytnice 4:0 (0:0)

Na nedělní zápas nebyl k dispozici Koubus, takže se dostal po dlouhé do branky Rovenska Vrabec a zachytal velmi spolehlivě a nakonec neobdržel žádnou branku. V prvním poločase měli domácí jasnou převahu, ale L. Malý, Koudelka ani Pařízek šance neproměnili. Při úplně největší příležitosti chtěl J. Mencl ještě vyšperkovat situaci nahrávkou na Koudelku, který ale netrefil prázdnou branku.

Do druhého poločasu provedli domácí několik změn a do útoku nastoupil důrazný Procházka, který se prosadil krátce po rozehrání hlavou po břevno, když jej centrem našel D. Malý. Hosté poté měli velkou šanci na vyrovnání, ale útočný výpad vychytal brankář Vrabec. Za nesportovní chování byl v 53. minutě vyloučen rokytnický Brož. Poté se dvakrát prosadil L. Malý - jednou po individuální akci a podruhé povedenou střelou, a bylo to 3:0 pro domácí. Gólový účet zápasu uzavřel v 89. minutě Procházka, který dostal balon doleva a jeho tvrdá střela prošla mezi prsty brankáře Hančila.

Branky: 46. a 89. Procházka, 77. a 82. L. Malý. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 0:2, ČK: 0:1 (53. Brož). Diváků: 150.  Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Štěpnička, Mrňák, Špína - J. Mencl, D. Malý, Pařízek (46. Procházka), Vítek - L. Malý (82. R. Mencl), Koudelka (80. Hanzl). Rokytnice: Hančil - Štěpánek, Havrda, Hanko, Kuřina - Zahradník, Pičman, Škoda, Havlíček (75. Novotný) - Brož, Chlup.

Dohrávka: Lučany - Rovensko 0:4 (0:2)

V důležitém souboji o záchranu ve středu 4. června jasně kralovali hosté, za které už po trestu mohl nastoupit špílmachr Jaroslav Mencl. Po individuálních akcích se ještě v prvním poločase prosadili Lukáš Malý a David Malý. Ve 49. minutě potvrdil převahu hostů třetím gólem z dorážky předchozí střely Vítek a bylo rozhodnuto. Čtvrtou brankou výhru Rovenska ještě doplnil Lukáš Malý, když šel sám na domácího brankáře.

Branky: 2. a 78. L. Malý, 44. D. Malý, 49. Vítek. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 4:1. Diváků: 70. Rovensko: Koubus - Náhlovský, Kněbort, Houška (32. Mrňák), Špína (72. Rympler) - Vítek, J. Mencl, D. Malý, Koudelka - L. Malý, Procházka (52. Pařízek).