Rozhodnutí o prodeji bytů v Semilech odloženo na duben

13.03.2011 17:48:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Rozhodnutí o prodeji bytů v Semilech odloženo na duben

Rada města Semily už v únoru doporučila prodej šesti bytových domů z městského fondu. Jedná se o 52 bytů z celkem 600 bytů v majetku města. Definitivní rozhodnutí o prodeji bylo ale zatím odsunuto z březnového zasedání zastupitelstva města na duben.

Stalo se tak především kvůli dopisu občanů, kteří s prodejem nesouhlasí, a zastupitelé tak alespoň dostanou větší čas se s kontroverzním bodem seznámit. Výnosy z prodeje půjdou do rozpočtu města na rok 2011, kde už je s tímto příjmem dokonce kalkulováno ve výši 8 milionů, což je odhad tržní ceny bytů, přesně ale cena dosud stanovena nebyla.

„Předpokládáme, že kupní cena domů určených k prodeji bude stanovena soudním znalcem, který zpracuje znalecký posudek o obvyklé tržní ceně. Soudní znalec bude vybrán ve výběrovém řízení. Zastupitelé tedy nebudou projednávat konkrétní částku, ale pravidla prodeje, jejichž součástí je i způsob stanovení výše kupní ceny," uvedla Lenka Soukupová z odboru správy majetku Městského úřadu Semily.

Konkrétně se jedná o domy v ulici Husova, č. p. 79, Komenského náměstí 109, ulice Mizerova 441 a 606, ulice 3. května 357-361 a dále o dům v Bitouchově 93. V uvedených domech je celkem 52 bytů.

Přednostně mají být byty nabídnuty současným nájemníkům s tím, že na nabídku mohou reagovat i jejich rodinní příslušníci. V druhém kole si budou moci nájemníci, případně jejich rodina zakoupit i další byt v objektu. Ve třetím kole by byty byly nabídnuty veřejně. Pokud se nepodaří najít zájemce na 100 % bytů v domě, byl by celý objekt nabídnut ve veřejné dražbě.

„V případě, že zastupitelstvo města doporučení rady přijme a schválí prodej vybraných domů, budou nájemci bytů postupně obeslání nabídkou na odkoupení ideálního podílu na domě s pozemkem a zároveň budou pozváni k osobnímu jednání," doplnila Lenka Soukupová.

Mnoho občanů poukazuje na vyprodávání majetku města, za některé z nich to vyjádřil na březnovém zastupitelstvu při interpelacích Josef Králíček: „K prodeji by měl být řádný důvod. Ne každý si bude moci ten byt koupit a určitě je to pro ty lidi značně stresová situace. Potřebuje město nutně tyto peníze, nemůže to být i z toho důvodu, že je stav těchto objektů špatný a chce se jich zbavit?"

Záměr prodeje bytů bude projednáván na veřejném zasedání zastupitelstva města Semily 11. dubna 2011.

Další zprávy z ekonomiky zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kapitán FK Tomáš Hübschman: I hráči chtějí klubu pomoct

V aktuální "koronavirové situaci", kdy není možné hrát sportovní zápasy, se jablonečtí hráči dohodli na dočasném snížení platů s majitelem klubu FK Jablonec Miroslavem Peltou. Nejen to prozrazuje v rozhovoru kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. Rozhovor čtěte na Našem Jablonecku

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V krajských sociálních službách stále nemají dost ochranných pomůcek
Policisté a hasiči z kraje si převzali první dávku ochranných nanofiltrů
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Chcete pomáhat? Přihlaste se na krizovém štábu. Spolu to zvládneme
Nakažených v kraji je už padesát, v noci dorazily ochranné prostředky

Nejčtenější články

26.03.: V Libereckém kraji přibylo 12 nakažených, celkem jich je už 34
27.03.: V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob
26.03.: Druhý potvrzený případ koronaviru v Turnově, devět v okrese Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT