FOTO: Rybáři z Košťálova svým plesem završili místní taneční sezonu
19.02.2014 19:01:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Košťálov
V Košťálově se konal v sobotu 15. února již tradiční rybářský ples, který pořádá místní organizace Českého rybářského svazu. Ten je pomyslným vrcholem plesové sezony v Košťálově a i nyní si na něj našlo cestu množství návštěvníků ze širokého okolí.
K poslechu a tanci hrála skupina Konverze band. Nechyběla tradiční rybářská kuchyně. Hosté mohli ochutnat výborného pstruha, tradičního kapra s bramborovým salátem či guláš. „Samozřejmostí byla bohatá tombola s 137 hodnotnými cenami od 80 sponzorů, kterým tímto ČRS MO Košťálov děkuje. Rybářských plesů v okolí příliš nenalezneme, i proto jsme rádi, když můžeme přispět ke kulturnímu životu v obci i mimo ní," uvedl za pořadatele Jan Skalský.
Při představě rybáře si mnozí představí člověka, pohybujícího se s prutem u vody. To ovšem není vše, je třeba spousta hodin práce nadšenců, kteří se starají o rybí obsádku, uklízejí břehy od odpadků a vykonávají řadu dalších činností, které nejsou tak viditelné, ale přesto velice důležité. Je třeba i práce s mládeží, pro výchovu dalších generací, které budou k přírodě přistupovat odpovědně.
„Důležitá je pro ČRS MO Košťálov i ona stránka kulturní, prezentovaná rybářským plesem a dalšími aktivitami, jako je například pořádání dětských rybářských závodů. Děkujeme všem návštěvníkům, ale také příznivcům organizace. Úspěchy rybářského plesu jsou dobrou vizitkou organizace, a můžeme tak cítit, že naše práce má smysl," dodal Skalský.
Přehled únorových plesů a společenských akcí v Pojizeří
Loňský Rybářský ples v Košťálově obrazem
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně
Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.
Nejnovější články
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Nejčtenější články
29.01.: ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
29.01.: Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.