S lomnickým výtvarníkem Jaroslavem Dlouhým se rozloučí výstavou

12.02.2018 14:33:07 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

S lomnickým výtvarníkem Jaroslavem Dlouhým se rozloučí výstavou

V předvánočním čase dorazila do lomnického muzea smutná a těžko uvěřitelná zpráva, že nás navždy opustil výtvarník a dobrý kamarád Jarda Dlouhý. „O to neuvěřitelnější se zdá, že jsme se ještě měsíc před jeho odchodem u něho doma v podkrovním ateliéru definitivně domluvili na termínu a podrobnostech konání výstavy v naší instituci," uvedl ředitel muzea Jan Drahoňovský.

Autor, v té době plný plánů, se na svoji v pořadí druhou muzejní výstavu, kterou bral jako velkou motivaci, moc těšil a dokonce přislíbil i svá nově vznikající díla. Jeho poslední realizovaný obraz nazvaný „Les" bude na výstavě také k vidění. „Přes tuto smutnou skutečnost jsme rádi, že k realizaci výstavy přesto dojde a stane se důstojnou vzpomínkou na předčasně zesnulého lomnického malíře," dodal Drahoňovský.

Pozvánka na výstavu Jaroslava Dlouhého<br />Autor: Archiv Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou Jaroslav Dlouhý se narodil 27. 9. 1969 a od mládí žil v Lomnici nad Popelkou. První obraz namaloval v roce 1995 a do současnosti měl na svém kontě téměř tři stovky prací. Jeho raná tvorba byla ovlivněna impresionismem, a jak sám uváděl, velký vliv na něho měly malířské vzory výtvarníci Antonín Slavíček a Luboš Bucek. Mezi Dlouhého díly najdeme též krajinomalby, ať už realisticky nebo pojaté ve stylu moderny, námětově čerpající především z Lomnicka a blízkého okolí. Vedle přírodních scenérií poutají pozornost i zdařile zpracovaná zátiší, ale autor se nevyhýbal ani portrétní tvorbě. Jaroslav Dlouhý se však našel především v abstraktní tvorbě, kde dosahoval pozoruhodných výsledků. Téměř výhradně pracoval technikou olejomalby a rád experimentoval, ať už šlo o malířský rukopis nebo skladbu barevných tónů. Překvapivé byly také jeho pokusy sochařské.

Jaroslav Dlouhý byl absolventem Středního odborného učiliště textilního v Jeseníku. Své první kontakty s uměním získal na místní základní umělecké škole a dále se rozvíjel pouze formou samostudia literatury se vztahem k výtvarnému umění. Kromě výstavy v našem muzeu měl ještě menší samostatnou také v lomnickém zámku, dále v Jilemnici a Železnici. Jeho obrazy se nacházejí v některých domácnostech a soukromých sbírkách. Na čestném místě je zastoupen i v Galerii oblastních výtvarníků v Lomnici nad Popelkou a jeho obrazy zdobí také stěny obřadní síně lomnické radnice a kancelář starosty města.

Prodejní výstava obrazů výtvarníka Jaroslava Dlouhého bude otevřena ve dnech 19. 2. - 19. 3. 2018 ve vstupní hale muzea.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT