SCC Semily slaví 20 let od založení klubu

07.04.2021 20:17:23 | Autor: Jan Štěpánek, SCC Semily | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

SCC Semily slaví 20 let od založení klubu

Na 6. dubna letošního roku připadá dvacáté výročí založení florbalového klubu SCC Semily. Pro všechny fanoušky a členy klubu je proto připravena slavnostní akce, kterou si mohou toto výročí připomenout společně oslavit.

Už nyní můžeme prozradit, že se bude konat například slavnostní zápas, založí se síň slávy a také klubová kronika. Z důvodu koronavirové pandemie byly oslavy přesunuty na sobotu 4. září 2021 a proběhnou v okolí Sportovního centra v Semilech.

Historie klubu

Historie klubu a semilského florbalu vůbec není zrovna jednoduchá a přímočará. Ještě před vznikem klubu se florbal v Semilech totiž hrál. Historie florbalu v Semilech a okolí sahá až do roku 1998, kdy se každý týden scházela skupina přátel, která se utkávala v tehdy novém sportu. Na přelomu tisíciletí se skupina kamarádů rozšířila a pod názvem Oleška Boys se začala utkávat se soupeři v přátelských zápasech. Utkání probíhala i s druhým velice důležitým týmem v historii klubu Trevos a spol., kteří trénovali v hale nedalekého Loukova.

Významným bodem byl druhý ročník turnaje v Lomnici nad Popelkou, kde byl poprvé složen tým hráčů právě z týmů Oleška Boys a Trevos a spol., který se jmenoval Glos (podle názvu sponzora). Po velkém úspěchu na turnaji, kde jako absolutní outsider dokázal celý turnaj vyhrát, vzešlo velké nadšení a první zmínka o florbalu v Semilech.

Vznik klubu

Zlom přineslo otevření Semilského Sportovního centra 15. 12. 2000, které vyřešilo problém s dojížděním do Loukova a hledáním bližší haly na tréninky. Ten nejdůležitější moment nastal 11. 02. 2001, kdy oba týmy ze Semil společně pořádaly první florbalový turnaj v Semilech právě ve Sportovním centru.

Po turnaji z týmů Glos, AXL/ZZN a Magic vzešlo asi 30 hráčů, kteří chtěli trénovat a pravidelně se utkávat v zápasech. Již na prvním tréninku se začalo uvažovat o založení soutěžního semilského týmu. Po dlouhých dohadech o názvu se většina shodla na neutrálním SCC - sportovní centrum club, jelikož myšlenka o založení klubu vznikla právě ve Sportovním centru.

Novodobá historie

Od svého vzniku ušel klub SCC Semily velmi dlouhou cestu. První tři družstva byla kromě mužů také junioři a starší žáci, jelikož s mládeží se začalo pracovat až před sedmi lety. Od té doby se začal klub rozrůstat až do dnešní podoby, kdy má družstev až deset, pracuje s vysokým rozpočtem a dostal se do programu podpory unie Českého florbalu, kde patří mezi 60 klubů, které si mohou předávat zkušenosti a získávají vyšší finanční podporu. Díky vysokým ambicím všech členů tady ale klub stále ještě nekončí a čeká ho naprosto jistě další dlouhá cesta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nasčítané kilometry přispěly na pomoc nemocné Andulce
Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté nasbírali 5 tisíc kilometrů
Semilští florbalisté vypsali výzvu v podobě výběhu na Kozákov
Florbalisté SCC Semily vstupují do historické sezony
FOTO: Akce V Semilech se nenudíme proběhla již pošesté!
Florbalová oslava: drama i kvalitní soupeři

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT