Sdruženář Tomáš Portyk vybojoval v Ramsau skvělou osmou příčku

17.12.2017 20:29:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Skvělé osmé místo, které je zatím nejlepší v jeho kariéře, vybojoval český sdruženář Tomáš Portyk v sobotním závodě Světového poháru v rakouském Ramsau. Po skokanské části byl dokonce druhý, ale i s osmým místem po 10 kilometrech běhu byl nakonec spokojený.

Zatím bylo Tomášovým maximem desáté místo, kterého dosáhl rovněž z Ramsau v roce 2015. V nedělním závodě v Ramsau bývalý závodník LSK Lomnice nad Popelkou Tomáš Portyk znovu bodoval umístěním v elitní třicítce, ale tentokrát z toho bylo 26. místo. Kuriozitou bylo, že skok byl zrušen kvůli proměnlivému větru a do běhu se startovalo podle výsledků pátečního provizorního kola.

„Veliká spokojenost s vylepšením skokanské části, jelikož v prvním závodě to bylo 2. místo a dnes se neskákalo kvůli špatným podmínkám, takže se počítalo 8. místo z pátku. Včera krásný vylepšení maxima na 8. místo a dnes v sakra těžkých podmínkách jsem neudržel pozici a propadl se na 26. místo, ale i tak jsem spokojený! První dvojzávod po antibiotikách, a tak se to podepsalo. Děkuji za podporu fanouškům, jste skvělý a já si toho vážím," uvedl po nedělním závodě Tomáš Portyk.

V sobotu byl druhý český zástupce Miroslav Dvořák na 44. místě a v neděli Lukáš Daněk na 53. místě. Sobotní závod vyhrál Němec Frenzel před krajanem Riesslem a v neděli byl nejlepší druhý jmenovaný. V celkovém průběžném pořadí vede po šesti závodech Nor Schmid s 333 body a Tomáš Portyk je se 40 získanými body na 29. místě, další bodující Čech Miroslav Dvořák je 42. se 7 body.

Další podnik Světového poháru v olympijské sezoně mají sdruženáři na programu 6. a 7. ledna v estonském Otepää.