Se soupeři bojovalo o víkendu celkem osm florbalových týmů TJ Turnov
29.10.2015 22:06:06 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
O víkendu bylo ve hře o ligové body hned osm zelenočerných celků TJ Turnov v čele s mužským týmem, který na domácí palubovce hostil Strakonice. První výhru si připsala mužská rezerva a vítěznou šňůru prodloužili muži C. Výhru ve svých utkáních slavili také turnovští junioři, starší žáci a dorostenky. Porci florbalových zkušeností pak sbírali elévové a mladší žákyně.
Národní liga - 6. kolo
TJ Turnov - FbC Strakonice P. A. 9:5
V sobotním duelu Národní ligy viděli turnovští diváci povedené představení svého týmu. Od prvních minut měli domácí mírnou převahu, kterou dokázali přetavit v průběžné vedení 3:1. Drobná komplikace přišla na začátku prostřední části, kdy na čtvrtou turnovskou branku dokázali hosté rychle zareagovat a dvěma góly se přiblížili domácím na dostřel. Zelenočerní se však dokázali rychle oklepat a snahu o vyrovnání Strakonicím rychle překazili dalšími třemi góly. Ve třetím dějství již turnovští florbalisté zápas kontrolovali a dotáhli ho až do vítězného konce. Po výhře 9:5 poskočil turnovský tým na pátou příčku, o skóre za čtvrtým Mukařovem.
„Kostrbatý výkon, světlé chvilky střídaly ty tmavší. V tréninku musíme poctivě pracovat na zlepšení. Děkuji soupeři, divákům a soupeři přeji šťastnou cestu domů," kometnoval zápas trenér domácích Petr Pánek.
Branky Turnova: 5. Matěcha (Sekyra), 14. Sekyra (Němeček), 15. V. Palatínus, 22. V. Palatínus (Měkota), 26. A. Palatínus (V. Palatínus), 37. V. Palatínus (A. Palatínus), 37. Matěcha (Sekyra), 50. A. Palatínus (Měkota), 51. Matěcha (Suchomel).
3. liga juniorů
Turnaj Semily: 1. FbK Jablonec n/N - TJ Turnov 5:2, TJ Turnov - FBC Stadion Nový Bor 15:1.
Přebor starších žáků
Turnaj Česká Lípa: FBC Liberec B - TJ Turnov 1:5, FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa B - TJ Turnov 7:3, TJ Turnov - SCC Semily 3:0.
Regionální liga mužů
Turnaj Liberec: TJ Turnov B - 1. FbK Jablonec n. N. 4:13, Slavia TU Liberec - TJ Turnov B 6:7.
Liberecká liga mužů
Turnaj Česká Lípa: TJ Turnov C - SCC Semily 9:7, FBC Bílí bagři Liberec D - TJ Turnov C 7:8.
Liga dorostenek
Turnaj Turnov: Florbal Ústí - TJ Turnov 1:6, FBC Liberec - TJ Turnov 3:3.
Liga mladších žákyň
Poprvé v sezóně se na domácím hřišti v Turnově představily mladší žákyně, které se i přes užší sestavu odměnily přihlížejícím divákům bojovným výkonem, díky kterému mohly slavit zisk bodu za remízu s SK Dubí. V dalších dvou zápasech to sice na výhru nestačilo, ovšem mladší žákyně i přes to nasbíraly další zápasové zkušenosti, které zúročí na dalším turnaji.
Liga elévů
Druhý turnaj čekal na mladé turnovské naděje v Lomnici nad Popelkou, kde se postupně střetli s týmem domácích, celkem libereckých Panthers a s dvojí týmů reprezentujícím liberecké FBC. Na první výhru sice nedělní výkony ještě nestačily, ovšem zastupující trenérka Míša Trněná hlásí oproti prvnímu turnaji zlepšení. Klukům se podařilo dohromady nastřílet více gólů a o něco méně také dostat. O motivaci do dalších tréninků a zápasů je tedy postaráno.
Naplno se rozbíhají florbalové soutěže
Ještě více florbalu najdete v rubrice SPORT - Florbal
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem
Kultura v Železném Brodě v březnu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března
V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
Nejčtenější články
20.03.: Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
21.03.: V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
20.03.: Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.