Sedmihorky jasně zdolaly Hejnice, Lomnice se držela proti Chrastavě

25.04.2016 17:30:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

V krajském přeboru dokázali o víkendu bodovat z pojizerských týmů pouze fotbalisté Sedmihorek, kteří jasně 4:0 porazili Hejnice. Lomnice dokonce vedla nad Chrastavou a v poločase držela remízu, pak ale favorit a vedoucí tým soutěže skóre otočil. Bozkov zcela vyhořel proti Frýdlantu a obdržel devět gólů, Košťálov ve Skalici prohrával 5:0, pak alespoň hosté utkání zkorigovali.

Lomnice - Chrastava 2:6 (2:2)

Domácí předvedli skvělý první poločas. Hosté se sice ujali vedení Brankou Uzla, ale poté Drahoňovský dvakrát využil nahrávky Drusana a Fedorka a domácí najednou ve 12. minutě nad favoritem vedli 2:1! Ve 25. minutě ale vyrovnal za hosty Sandr. Na konci poločasu obdržel červenou kartu za faul před pokutovým územím chrastavský Abrahám. byl nařízen i trestný kop, ale ten už domácí nevyužili.

Ve druhém poločase hráli hosté i přes oslabení stejně  čekali na chyby domácích. Nejdříve ale měli velké příležitosti Drahoňovský i Zboroň, ale bohužel nedali. V 66. se hosté z brejku Studničkou ujali vedení, domácí museli více otevřít hru a hosté je hned dorazili gólem na 2:4. V závěru pak ještě dovršil dalšími góly hattrick chrastavský Beneš a upravil skóre na konečných 2:6.

„Do 60. minuty jsme hráli skvělý zápas, pak nám přece jen došel dech a hosté z brejků rozhodli. Bohužel jsme naivně bránili a dávali nám góly jako přes kopírák. Teď nás čeká důležitých pět kol s celky, se kterými bychom měli bodovat," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 11. a 12. Drahoňovský - 6. Uzel, 25. Sandr, 62. Studnička, 66., 80. a 87. Beneš. Rozhodčí: Nádeník - Blaschke, Horáček, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (45. Abrahám). Diváků: 200. Lomnice: Jezdinský - Hrnčíř (74. Šteffan), Gaubman, Nechanský, Košťák - Fedorko (62. Heřmanský), Korček, Veber, Drusan - Drahoňovský, Zboroň.

Sedmihorky - Hejnice 4:0 (4:0)

Po výhře z Brodu hráči Sedmihorek naplno bodovali i doma proti Hejnicím. Už ve 2. minutě načal povedený zápas prvním gólem Vaníček, druhý přidal ve 22. Marcel Špína a po půlhodině to už bylo 3:0 pro domácí po brance Červinky. Ještě před poločasem zvýšil už na 4:0 opět Vaníček.

Ve druhém poločase se domácím střelecky tolik nedařilo, ale ani hosté nepřekonali domácího brankáře Martina Špínu, takže skóre už se vůbec nezměnilo.

Branky: 2. a 44. Vaníček, 22. Marcel Špína, 30. Červinka. Rozhodčí: Šmíd - Linhart, Halama, ŽK: 4:3. Diváků: 50. Sedmihorky: Martin Špína - Zonyga, Marek, Petrlák (40. Mach), Kroupa - Vaníček (68. Feurich), P. Dvořák, Čermák, Pařízek - Marcel Špína, Červinka (57. Kodr).

Bozkov - Frýdlant 1:9 (0:6)

Bozkovu se utkání proti Frýdlantu hrubě nepovedlo. Hosté otevřeli skóre už v 5. minutě Částkem, druhý gól přidal Drobný a po něm se trefil Stýbal - ve 20. minutě už to tak bylo 0:3. To ale stále nebyl konec a do konce poločasu přidali hosté ještě tři další branky.

Zmátožení domácích nepřišlo ani ve druhém poločase, z frýdlantské sestavy se už trefoval pouze jeden hráč - Tomáš Částek, který nakonec dosáhl celkem na šest gólů v zápase! Alespoň poslední slovo měli domácí, když čestný úspěch zaznamenal střídající Vrchovský.

„Soupeři gratuluji k vítězství, po předvedené hře věřím, že s takovým mančaftem půjdou tabulkou výše. Našim nezbývá než popřát úspěchy v dalších kolech a hlavu vzhůru, ještě není nic ztraceno, takže Bozkov do toho!," uvedl po utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 83. Vrchovský - 5., 33., 44., 71., 78. a 82. Částek, 7. Drobný, 20. Stýbal, 35. Plesar. Rozhodčí: Ujka - Paulus, Havel, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Bozkov: Králíček - Musil, Bém, Tuma, Kobrle (82. Kubán), Liďák, Červený, Mazánek, Prousek, Havel (62. Vrchovský), Plátek.

Skalice - Košťálov 6:2 (2:0)

Ve 2. minutě se domácí ujali vedení, kdy po sporném souboji ve vápně se k míči dostal Hanoušek. V 10. minutě trestný kop Martínka od autové čáry prošel přes vápno a skončil až v síti - 2:0. Ve 12. se k odraženému míči ve vápně dostal Hanoušek, ale jeho střela byla zblokovaná mimo branku. Ve 34. minutě přišla první vážnější šance hostů, kdy se ve slibné pozici objevil Janata, ale přestřelil.

V 51. minutě se ke střele ze za vápna napřáhl Demke a jeho pokus zapadl k tyči - 3:0. V 54. přišla chyba v rozehrávce hostů a domácí šli do brejku, při kterém Štádler krásným lobem přehodil vyběhnutého Průchu - 4:0. V 57. hosté nestíhali a domácí toho využili k další brance, kterou vstřelil Demke - 5:0. V 58. minutě Cerman přihrávkou mezi obránce vybídl Holoviče, a ten střelou k tyči snížil na 5:1. V 64. byl ve vápně sražen Sádek a hosté měli šanci v podobě pokutového kopu, ale Cerman vysoko přestřelil. V 71. minutě se skvělým zákrokem blýsknul Průcha, kdy vytáhl Hanouškovu hlavičku z blízka. V 76. na 6:1 zvýšil Lebruška, který střelou z dálky nedal Průchovi šanci.  V 89. minutě ještě hosté stav korigovali, kdy ve vápně byl opět sražen Sádek, a tentokrát pokutový kop proměnil Janata 6:2.

„Disponujeme úzkým kádrem a ještě nás trápí zranění. A dnes to bylo znát. Nezbývá nám než doufat že se do příštího týdne uzdraví někteří hráči. Příští týden nás čeká klíčový zápas doma proti Bozkovu," dodal za Košťálov vedoucí mužstva Michal Baudyš.

Branky: 2. Hanoušek, 10. Martínek, 51. a 57. Demke, 54. Štádler, 76. Lebruška - 58. Holovič, 89. K. Janata z penalty. Rozhodčí: Linhart - Šmíd, Vrtal, ŽK: 3:1, Diváků: 110. Košťálov: Průcha - Grafek, Kosina, Piry, Mečíř (80. R. Baudyš) - Janata, Cerman, Kosina ml. (86. Lebruška), Klaban, Sádek - Holovič (88. F. Machačný).