Sedmihorské léto 2018 přiváží Trojana, Kluse, Stašovou a další hvězdy
20.03.2018 10:38:16 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky
Hudební a divadelní Sedmihorské léto připravilo pro rok 2018 osm samostatných akcí. Jak už jsou diváci zvyklí, půjde o mix hereckých a muzikantských osobností. Letos však do programu přibyla i jedna sportovní akce. Na své si přijdou milovníci jógy a relaxace.
Devátý ročník oblíbeného celoletního festivalu, který se koná v centru Českého ráje, odstartuje 22. června legendární divadelní představení Ucpanej systém, ve kterém je doslova přehlídka excelentních českých herců. Kromě mnoha dalších vystoupí Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Martin Myšička nebo Klára Melíšková.
Druhé divadelní představení naopak Sedmihorské léto uzavře. Bude jím vynikající Simona Stašová a její role Shirley Valentine. Jedinečné představení, ve kterém se téměř tři hodiny divákova bránice nezastaví a všechny role hraje pouze jedna herečka, se uskuteční na konci prázdnin - 30. srpna.
Letní měsíce pak budou vyplněny skvělými koncerty v podání Tomáše Kluse, který odehraje letos v létě pouze jediný samostatný koncert v Čechách - právě na Sedmihorském létě.
Dále vystoupí oblíbení Spirituál Kvintet, a se svou čtvrtou verzí koncertu také neopakovatelný 4TET pod vedením Jiřího Korna. Další dva hudební projekty budou jedinečným a velmi exkluzivním zážitkem. První projekt Vandrovali hudci mají pod taktovkou dvě obrovské hudební osobnosti - Jiří Pavlica a Vlasta Redl. Ti se na přelomu osmdesátých a devadesátých let rozhodli pro projekt, který doslova boural koncertní sály. Oslovil tisíce lidí jedinečným spojením folku, bigbítu a lidové hudby. A po letech se k tomuto počinu vrátili. I nadále tak bourají a vyprodávají sály. A určitě zbourají i Sedmihorské léto.
Druhým zajímavým projektem je pak Michael Jackson Symphony, kdy Hradecká filharmonie ve spojení s Moondance Orchestra zahraje největší a nesmrtelné hity tohoto fenomenálního zpěváka. Diváci se budou moci těšit na více než šedesátihlavé těleso. Zpívat bude například oblíbená Dasha nebo Dušan Kollár - a vězte, že nepoznáte, že nejde Michaela Jacksona.
Samostatnou akcí, na kterou neplatí permanentky Sedmihorského léta, je pak Jóga kemp v Českém ráji. Loni se uskutečnil jeho první ročník, na který letos navazuje a chystá příjemné cvičení v krásném prostředí Penzionu Recall v Troskovicích. Nádherný výhled na hrad Trosky, jóga, relaxace a zajímavé přednášky se uskuteční v polovině letních prázdnin. Kromě vynikajících jogínek, které byly vedoucí lekcí i v loňském roce se mohou účastníci těšit na dva hosty: nejznámějšího českého jogína Václava Krejčíka a Jakuba Šambergera, který se zabývá především jógou pro zdravá záda.
Další informace a předprodej vstupenek na www.sedmihorskeleto.cz.
PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2018
22. 6. - Ucpanej systém - Dejvické divadlo
12. 7. - Tomáš Klus s kapelou
19. 7. - Spirituál Kvintet
21. - 22. 7. - Jóga kemp v Českém ráji
26. 7. - Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou - Vandrovali hudci
9. 8. - 4TET - koncert, varianta IV.
16. 8. - MichaeI Jackson Symphony
30. 8. - Simona Stašová - Shirley Valentine
Podrobnější program:
22. 6. - Sedmihorské léto 2018 - UCPANEJ SYSTÉM
Nejproslulejší divadelní představení Dejvického divadla. Hrají: Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Václav Neužil, Hynek Čermák/Matěj Hádek, Jaroslav Plesl, Petr Vršek, Martin Myšička/Pavel Šimčík, Martin Pechlát, Jana Holcová, Klára Melíšková, Lenka Krobotová.
12. 7. Sedmihorské léto 2018 - TOMÁŠ KLUS & KAPELA
Nenechte si ujít jediný letošní koncert oblíbeného zpěváka v rámci Čech! Koncert je na stání.
19. 7. - Sedmihorské léto 2018 - SPIRITUÁL KVINTET
První česká folková skupina na pódiu Sedmihorského léta představí své největší hity vycházející z folku, spirituálů, renesanční a barokní hudby a lidových písní.
26. 7. Sedmihorské léto 2018 - JIŘÍ PAVLICA A HRADIŠŤAN & VLASTA REDL S KAPELOU - VANDROVALI HUDCI
Zažijte legendární projekt Vandrovali hudci v podání dvou hudebních ikon. Tato stále vyprodávaná akce bude podržena neopakovatelnou atmosférou Sedmihorského léta.
9. 8. - Sedmihorské léto 2018 - 4TET, koncert varianta IV.
Těšte se na brilantně aranžované známé melodie ve 4TETovském kabátu a skvělou podívanou. Tenor David Uličník, baritone 1 Jiří Korn, baritone 2 Jiří Škorpík, bass Dušan Kollár
16. 8. - Sedmihorské léto 2018 - MICHAEL JACKSON SYMPHONY
Úžasná hudba legendárního a geniálního Michaela Jacksona v podání šedesátičlenné filharmonie Hradec Králové. Těšte se na projekt, při kterém vám půjde mráz po zádech!
30. 8. - Sedmihorské léto 2018 - SHIRLEY VALENTINE - Simona Stašová
Bravurní komedie o hledání sebe sama, ve které exceluje vynikající Simona Stašová. Dnes již legendární a stále vyprodávané představení zažijte na Sedmihorském létě 2018!
Přehled loňského ročníku: Sedmihorské léto 2017 pobaví divadelně i hudebně
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
