Sedmihorské léto letos přivítá i legendy Alphaville a Opus

10.05.2013 09:50:19 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Sedmihorské léto letos přivítá i legendy Alphaville a Opus

Sedmihorské léto 2013 navazuje na tři úspěšné ročníky, které dokázaly přilákat tisíce posluchačů z Českého ráje i širokého okolí. Kromě známých jmen české scény - Hana Zagorová či Janek Ledecký, pořadatelé letos přilákali i zahraniční hvězdy - kapely Alphaville a Opus. 

V rámci čtvrtého ročníku Sedmihorského léta - opět s podtitulem „hudební a divadelní léto"- se ve dvanácti termínech od května do srpna představí hudební interpreti různých žánrů. V příjemném prostředí zastřešeného areálu budou po celé léto znít oblíbené písně známých zpěvaček a zpěváků proložené dvěma divadelními představeními. Celý program 2013 pak pořadatelé koncipovali tak, aby si na své přišly všechny věkové skupiny, s rozlišným hudebním vkusem a zájmem.

„Čtvrtý ročník našeho festivalu jsme chtěli posunout zase o kousek dál. Jak jinak tedy, než výběrem vystupujících. Pozvali jsme proto dvě zahraniční legendy, jejichž nesmrtelné písně stále slýcháme v rádiích. Německou formaci Alphaville a rakouskou kapelu Opus," popisuje pořadatel Josef Šorm a dodává: „Zmíněný Opus právě letos slaví 40let své existence a tak budou mít také čeští fanoušci jedinečnou příležitost oslavit společně s nimi významné jubileum. Kromě těchto kapel jsme se však snažili vymyslet program, ve kterém si to „své" najde opravdu každý. Ať už se jedná o věk či zájem návštěvníků"

Sedmihorské léto odstartuje v pátek 10. května 2013 hudebně zábavným pořadem v režii dvou hvězd Františka Nedvěda a Josefa Aloise Náhlovského, v sobotu 11. května pak hned ráno naváže tradiční dětský den Kinghouse dětem - Piráti z Karibiku, který se ponese v pirátském duchu a na ratolesti budou čekat soutěže o ceny, dovednostní disciplíny či výtvarná dílna. Současně s dětským dnem bude probíhat také den otevřených dveří společnosti Kinghouse.

Sedmihorské léto 2013

V průběhu turistické sezóny se pak v rámci samostatných koncertů představí další umělci z České a Slovenské republiky - Miroslav Žbirka, Fešáci s Petrem Novotným, Hana Zagorová s hostem Petrem Rezkem a kapelou Jiřího Dvořáka, Josef Zíma a Yvetta Simonová, Jaroslav Svěcený se slovenskou skupinou Cigánski diabli, či Janek Ledecký, ale také a především již zmiňované zahraniční legendy - Opus a Alphaville. Divadelní představení tento rok zastoupí pražské Divadlo Bez zábradlí s francouzskou komedií Blbec k večeři a také hra VSTUPTE! v produkci Agentury Harlekýn.

„Kromě koncertů zahraničních umělců, kteří na našem festivalu vystoupí úplně poprvé, chystáme i pár novinek v rámci areálu. Samozřejmostí je zastřešené hlediště, které se nám velmi osvědčilo. Program se odehrává venku, s pohodovou, letní atmosférou a zároveň máme díky zastřešení výborné řešení  pro  případ nepříznivého počasí. Kromě toho, že letos chystáme zvětšení tohoto zastřešení a také podia, mohou se návštěvníci těšit na větší výběr občerstvení a dalších drobných vylepšení v areálu oproti minulým ročníkům," popisuje Šorm.

Festival se dostal do povědomí a zájmu diváků nejen zajímavým programem a každoročně příjemnou atmosférou, ale také díky umístění v srdci Českého ráje s vynikající dopravní dostupností a možností využití této lokality pro výlety či dovolenou, kterou jim Sedmihorské léto dokonale zpříjemní. Dokladem toho jsou čím dál častější návštěvníci festivalu ze všech koutů České republiky, ale také ze zahraničí.

Kompletní program Sedmihorského léta 2013:

František Nedvěd a Josef Alois NáhlovskýPátek 10. 5. 2013 od 19:30 hodin

FRANTIŠEK NEDVĚD A JOSEF ALOIS NÁHLOVSKÝ
Sedmihorské léto zahajuje pohodovým večerem plným nestárnoucích písniček a zábavy v režii dvou legend z hudební a herecké branže. Support Monty a Nekapela. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Vstupné předprodej 230 Kč, na místě 290 Kč.

Sobota 11. 5. 2013 od 9 hodin

KINGHOUSE DĚTEM - PIRÁTI Z KARIBIKU
Dětský den a den otevřených dveří společnosti Kinghouse. Dětský den se tentokrát ponese v pirátském duchu. Nebudou chybět soutěže o ceny, dovednostní disciplíny či výtvarná dílna. Samozřejmostí je pestře vybavený dětský koutek pro nejmenší. Písní provede Monty. Program se koná za každého počasí, zastřešené Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné ZDARMA.

Sobota 25. 5. 2013 od 18:30 hodin

JOSEF ZÍMA A YVETTA SIMONOVÁ
Spojení krále české dechovky a stálice populární hudby přináší koncert nejen pro pamětníky. Zazní jejich neznámější písně i nejslavnější lidovky, kterými se společně zapsali do srdcí veřejnosti. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 170 Kč, na místě 230 Kč.

Pátek 31. 5. 2013 od 20 hodin

MIROSLAV ŽBIRKA
Jedinečný koncert slovenského zpěváka ověnčeného mnoha prestižními cenami. Nenechte si ujít tuto legendu naživo v Sedmihorkách. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse. a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 360 Kč, na místě 430 Kč.

Pátek 7. 6. 2013 od 20 hodin 

FEŠÁCI S PETREM NOVOTNÝM A HOSTEM MICHAELOU TUČNOU
Legendární skupina v oblíbeném pořadu „Tam u nebeských bran" zahraje své největší hity a vtipně i vážně zavzpomíná na Michala Tučného i „fešácký" život. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště.Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 230 Kč, na místě 290 Kč. 

Pátek 14. 6. 2013 od 20 hodin

HANA ZAGOROVÁ S HOSTEM PETREM REZKEM A KAPELOU JIŘÍHO DVOŘÁKA
Držitelka několika zlatých Slavíků v doprovodu zpěváka, kytaristy, textaře a moderátora v jedné osobě. Během večera zazní notoricky známé hity „Duhová víla", „Je naprosto nezbytné" či „Studánko stříbrná". Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 360 Kč, na místě 430 Kč.

Sobota 22. 6. 2013 od 20 hodin

Divadelní představení VSTUPTE!
Herecký koncert výjimečných českých herců Petra Nárožného, Ladislava Mrkvičky, Jana Čenského a Libuše Švormové v lidsky dojemné komedii slavného autora Neila Simona o nekončících patáliích dvou klaunů na penzi. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 290 Kč, na místě 360 Kč. 

Čtvrtek 11. 7. 2013 od 20 hodin

OPUS
Rakouská hudební legenda slaví v letošním roce 40 let a zahraje v našem kraji vůbec poprvé. Nenechte si ujít jedinečnou možnost slyšet naživo hity jako „Live is Life", „Flying High", „Eleven" a mnoho dalších. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 450 Kč, na místě 490 Kč.

Čtvrtek 25. 7. 2013 od 20 hodin

JAROSLAV SVĚCENÝ A CIGÁNSKI DIABLI
Energií nabitý koncert, záplava perfektně odehraných tónů a virtuózní souznění. Dosud neznámý rozměr dostávají skladby „Schindlerův seznam", „Cigánské husle" či „Montiho Čardáš". Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 330 Kč, na místě 390 Kč.

Čtvrtek 8. 8. 2013 od 20 hodin

Divadlo Bez zábradlí - BLBEC K VEČEŘI
Jak si udělat legraci z lidských nectností? Francouzská legendární komedie plná ztřeštěných situací. V režii Jiřího Menzela s brilantními hereckými výkony Václava Vydra, Josefa Cardy, Rudolfa Hrušínského, Veroniky Freimanové, Jany Švandové, Zdeňka Žáka a Jany Bouškové. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště.Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 290 Kč, na místě 360 Kč.

Čtvrtek 15. 8. 2013 od 20 hodin

ALPHAVILLE
Německá legendární skupina známá svými megahity „Forever Young", „Big In Japan" či „Sounds Like a Melody". Nesmrtelné hity, které stále slýcháte z rádiového éteru, přiveze skupina Alphaville ve složení Marian Gold, Jakob Kiersch, Dave Goodes a Martin Lister. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse  a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 590 Kč, na místě 690 Kč.

Čtvrtek 22. 8. 2013 od 20 hodin

JANEK LEDECKÝ s doprovodnou kapelou
Koncert držitele stříbrných a bronzových Slavíků, ve kterém nebudou chybět ani nejznámější písně „Budu všechno, co si budeš přát", „Na ptáky jsme krátký", „Proklínám", či „Pěkná, pěkná, pěkná". Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 260 Kč, na místě 330 Kč.

Podrobnosti k jednotlivým akcím a celému festivalu naleznete na webových stránkách www.sedmihorskeleto.cz.

Jaký byl program Sedmihorského léta vloni?

Další hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát Sedmihorské léto

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Návštěvy ve zdravotnických zařízeních KNL jsou od 1. června povoleny
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT