Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!

02.06.2020 16:25:32 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!

Oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Semily opět ožívá. Období karantény, kdy bylo sedm týdnů zavřeno, využila celá knihovna zejména pro hloubkovou očistu. Na „dětském" se vymalovalo a knihovnice si posvítily na celý fond.

I obaly knih si žádají průběžnou údržbu; podle potřeby umýt nebo úplně vyměnit. Knihy, které se vrátily od čtenářů, strávily pět dní v karanténě, aktuálně je to 48 hodin. Rovněž je potřeba čas od času měnit opotřebované štítky na hřbetech knih. Následně fond prošel revizí, což je taková knihovnická inventura, kterou ze zákona provádíme jednou za pět let. Rozsáhlou proměnou postupně prochází sekce naučné literatury, pro lepší orientaci dostávají knihy bílý štítek, který je odlišuje od ostatního fondu, přehodnocujeme i vhodné zařazení, aby čtenáři potřebné svazky podle tématu snadno našli. Značnou energii s notnou dávkou nadšení vkládáme do přípravy besed pro školky a školy, na které se budeme těšit opět od září.

Oddělení pro děti a mládež semilské knihovny<br />Autor: Archiv Městská knihovna Semily V lednu vyhlásilo dětské oddělení velké soutěže na pokračování. Knihoplutí pro menší děti jsme odměňovali průběžně, ale Příběhostroje pro starší se karanténa dotkla. Šlo o sérii tvůrčích úkolů podle stejnojmenné knihy od autora René Nekudy (vydal Labyrint, 2019). Soutěžící mohli dát průchod své bezbřehé dětské či teenagerovské fantazii, malovat, vyprávět a do svého příběhu zapojovat předměty a postavy, které si vylosovali. Vznikla pozoruhodná dílka!

Dali jsme jim „kabátek" v podobě kroužkové vazby a měli v plánu se se všemi mladými tvůrci sejít a soutěž společně zhodnotit. Následně jsme zamýšleli Příběhostroje vystavit a nechat návštěvníky knihovny hlasovat o ten nejzajímavější. Dál už ten příběh znáte, na tuto fázi zkrátka nedošlo. Nabízíme alespoň ochutnávku ve formě fotogalerie. Soutěžící byli poctivě odměněni, kromě věcného dárku si namísto pamětního listu odnesli originální „recenzi" své práce.

Dětské oddělení otevřelo dveře svým čtenářům v pondělí 4. května s pozměněnou otevírací dobou, která platí až do konce června: aktuálně můžete do dětského zavítat i v dopoledních hodinách, a to od 9 do 11 hodin (kromě úterý a soboty, kdy je celá knihovna zavřená), odpoledne pak od 12 do 16 hodin. Stejná otevírací doba platí i v oddělení pro dospělé. Od 1. července přejdeme na obvyklý prázdninový režim.

U příležitosti mezinárodního dne dětí jsme 1. června vypustili do světa dvě soutěže, které zájemci splní venku. Za menšími dětmi od 4 let se vrací Krákorka a láká je na procházku plnou hravých úkolů, starším dětem od 9 let nabízíme tajemnou pátračku v Semilech. Pracovní listy k oběma soutěžím jsou k vyzvednutí v dětském oddělení. Soutěžíme a pátráme až do 31. srpna, za vyplněné pracovní listy dostanete v knihovně odměnu.

Namísto našeho tradičního Pohádkového konce prázdnin přicházíme s úplnou novinkou, jíž je Pohádkové čtení pod širým nebem. Ve dnech 18. června, 9. července a 27. srpna vždy v 17 hodin přijdou knihovnice za dětmi s pohádkou na Ostrov. Každé setkání bude jedinečné, víc zatím prozrazovat nechceme. Akce je vhodná pro děti od 4 let, bude se konat pouze za příznivého počasí, vstup volný, něco pod zadek s sebou! Těšíme se na vás!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Autorská čtení Městské knihovny Semily pokračují knihou Ondřeje Šíra
Autorská čtení Městské knihovny Semily zahájila Gábina Jakoubková
Jak se semilská knihovna připravuje na návrat čtenářů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Léto v Semilech 2020
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Začaly výkopové práce v Hluboké ulici v Turnově
Židovský hřbitov v Liberci pomáhá opravit i Liberecký kraj

Nejčtenější články

12.07.: Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT