Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec

22.05.2015 15:45:45 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec

Po několika hektických týdnech vedení semilské nemocnice společně s vedením města Semily hledá východisko ze složité situace, jíž místní nemocnice už několik měsíců čelí. Novou možností se zdá být transformace nemocnice na obchodní společnost a spolupráce s libereckou nemocnicí.

„Naším cílem je zajistit dostupnou a kvalitní zdravotní péči nejenom v Semilech, ale i v celém našem regionu. Transformace nemocnice jako příspěvkové organizace na obchodní společnost je jednou z možností, na kterou musíme být připraveni. Zastupitelé Semil budou v květnu hlasovat o návrhu na založení společnosti s ručením omezeným tak, aby byla nemocnice jako obchodní společnost připravena spolupracovat s jakýmkoli partnerem," uvedla starostka Semil Lena Mlejnková. Co by mělo být dalším strategickým krokem, je otázkou, na níž by měl přinést odpověď také posudek renomované společnosti Deloitte.

„Firma Deloitte zpracovává rámcové posouzení výhodnosti jednotlivých variant řešení budoucnosti semilské nemocnice, včetně doporučení institucionální formy spolupráce. Výsledky budou předloženy do konce května," upřesnila ředitelka Nemocnice s poliklinikou v Semilech Alena Kuželová. Ta po několika neúspěšných vyjednáváních s vedeními jablonecké a jilemnické nemocnice předstoupila začátkem května před dozorčí radu Krajské nemocnice Liberec.

„Jednali jsme opakovaně s vedením jilemnické nemocnice, které nám přislíbilo pomoc při zajištění lékařského personálu na chirurgickém a interním oddělení. Bohužel tento příslib vedení nemocnice nenaplnilo, a proto jsem se rozhodla oslovit vedení Krajské nemocnice Liberec s žádostí o pomoc a návrh budoucí spolupráce ze strany liberecké nemocnice. Jsem také velice ráda, že nám liberecká nemocnice jako jediná neodmítla pomoc a pomáhala i v uplynulých týdnech," popsala průběh jednání ředitelka semilské nemocnice.

Výsledkem jednání je analýza možné spolupráce mezi oběma nemocnicemi, jíž uložila dozorčí rada vedení společnosti zpracovat. Tu zaměstnancům semilské nemocnice představil generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec MUDr. Luděk Nečesaný, MBA spolu s lékařským ředitelem liberecké nemocnice MUDr. Richardem Lukášem, Ph.D.

Rozhodnutí o budoucím směřování Nemocnice s poliklinikou v Semilech padne na následujících dvou jednáních zastupitelstva města Semily. Zastupitelé musí rozhodnout, zda si přejí příspěvkovou organizaci transformovat na obchodní společnost a následně vybrat partnera, který zajistí rozvoj a stabilitu nemocnice.

Liberecká nemocnice dle sdělení Dr. Nečesaného, MBA připravuje řešení, které by pomohlo stabilizovat situaci a vypomoci v medicínské rovině s vědomím zachování semilské nemocnice ve veřejném zdravotnictví.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V semilské nemocnici otevřeli zrekonstruovaný operační sál
V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková
Město, kraj a zaměstnanci jednali o směřování Nemocnice v Semilech
Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Vernisáž výstavy obrazů malovaných utečenci v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos ohromila návštěvníky ve foyer Městského divadla Jablonec nad Nisou nejen svoji čistotou, ale i uměleckým provedením, a to navzdory tomu, že jejich autoři jsou amatéři. Podrobnosti a fotogalerie z vernisáže na Našem Jablonecku

V Turnově uzavřou schodiště z ulice Nad Perchtou do Koškovy ulice

Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje, že od 12. srpna do 31. srpna 2019 dojde k uzavření schodiště, které vede z ulice nad Perchtou do ulice Koškova. Schodiště je spojeno s mostem na silnici I/35 na průtahu. Důvodem je pokračující rekonstrukce mostu na silnici I/35 nad Koškovou ulicí. Předchozí článek o opravách mostu na silnici I/35


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedm perel astronomie v semilském muzeu
Krajský přebor: Turnov podruhé nadílel sedmičku a vede tabulku
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
Železnické hudební léto zakončí koncert Yolo kvartetu

Nejčtenější články

18.08.: Přehled fotbalových výsledků druhého podzimního kola
16.08.: Na motoristy u Turnova dohlížel vrtulník
16.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 16. až 18. srpna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT