Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec

22.05.2015 15:45:45 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec

Po několika hektických týdnech vedení semilské nemocnice společně s vedením města Semily hledá východisko ze složité situace, jíž místní nemocnice už několik měsíců čelí. Novou možností se zdá být transformace nemocnice na obchodní společnost a spolupráce s libereckou nemocnicí.

„Naším cílem je zajistit dostupnou a kvalitní zdravotní péči nejenom v Semilech, ale i v celém našem regionu. Transformace nemocnice jako příspěvkové organizace na obchodní společnost je jednou z možností, na kterou musíme být připraveni. Zastupitelé Semil budou v květnu hlasovat o návrhu na založení společnosti s ručením omezeným tak, aby byla nemocnice jako obchodní společnost připravena spolupracovat s jakýmkoli partnerem," uvedla starostka Semil Lena Mlejnková. Co by mělo být dalším strategickým krokem, je otázkou, na níž by měl přinést odpověď také posudek renomované společnosti Deloitte.

„Firma Deloitte zpracovává rámcové posouzení výhodnosti jednotlivých variant řešení budoucnosti semilské nemocnice, včetně doporučení institucionální formy spolupráce. Výsledky budou předloženy do konce května," upřesnila ředitelka Nemocnice s poliklinikou v Semilech Alena Kuželová. Ta po několika neúspěšných vyjednáváních s vedeními jablonecké a jilemnické nemocnice předstoupila začátkem května před dozorčí radu Krajské nemocnice Liberec.

„Jednali jsme opakovaně s vedením jilemnické nemocnice, které nám přislíbilo pomoc při zajištění lékařského personálu na chirurgickém a interním oddělení. Bohužel tento příslib vedení nemocnice nenaplnilo, a proto jsem se rozhodla oslovit vedení Krajské nemocnice Liberec s žádostí o pomoc a návrh budoucí spolupráce ze strany liberecké nemocnice. Jsem také velice ráda, že nám liberecká nemocnice jako jediná neodmítla pomoc a pomáhala i v uplynulých týdnech," popsala průběh jednání ředitelka semilské nemocnice.

Výsledkem jednání je analýza možné spolupráce mezi oběma nemocnicemi, jíž uložila dozorčí rada vedení společnosti zpracovat. Tu zaměstnancům semilské nemocnice představil generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec MUDr. Luděk Nečesaný, MBA spolu s lékařským ředitelem liberecké nemocnice MUDr. Richardem Lukášem, Ph.D.

Rozhodnutí o budoucím směřování Nemocnice s poliklinikou v Semilech padne na následujících dvou jednáních zastupitelstva města Semily. Zastupitelé musí rozhodnout, zda si přejí příspěvkovou organizaci transformovat na obchodní společnost a následně vybrat partnera, který zajistí rozvoj a stabilitu nemocnice.

Liberecká nemocnice dle sdělení Dr. Nečesaného, MBA připravuje řešení, které by pomohlo stabilizovat situaci a vypomoci v medicínské rovině s vědomím zachování semilské nemocnice ve veřejném zdravotnictví.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V semilské nemocnici otevřeli zrekonstruovaný operační sál
V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková
Město, kraj a zaměstnanci jednali o směřování Nemocnice v Semilech
Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dolce Caffe nabízí výbornou kávu i laskominy
Skryté skvosty Libereckého kraje 1: Skalní reliéfy Lužických hor
Turnovský kanonýr Petr Havel už střílí na nebeskou bránu
V Turnově pořádali Parkovou slavnost na počest nového potoka
Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18 200 Kč

Nejčtenější články

14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
13.07.: Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT