Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec

22.05.2015 15:45:45 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec

Po několika hektických týdnech vedení semilské nemocnice společně s vedením města Semily hledá východisko ze složité situace, jíž místní nemocnice už několik měsíců čelí. Novou možností se zdá být transformace nemocnice na obchodní společnost a spolupráce s libereckou nemocnicí.

„Naším cílem je zajistit dostupnou a kvalitní zdravotní péči nejenom v Semilech, ale i v celém našem regionu. Transformace nemocnice jako příspěvkové organizace na obchodní společnost je jednou z možností, na kterou musíme být připraveni. Zastupitelé Semil budou v květnu hlasovat o návrhu na založení společnosti s ručením omezeným tak, aby byla nemocnice jako obchodní společnost připravena spolupracovat s jakýmkoli partnerem," uvedla starostka Semil Lena Mlejnková. Co by mělo být dalším strategickým krokem, je otázkou, na níž by měl přinést odpověď také posudek renomované společnosti Deloitte.

„Firma Deloitte zpracovává rámcové posouzení výhodnosti jednotlivých variant řešení budoucnosti semilské nemocnice, včetně doporučení institucionální formy spolupráce. Výsledky budou předloženy do konce května," upřesnila ředitelka Nemocnice s poliklinikou v Semilech Alena Kuželová. Ta po několika neúspěšných vyjednáváních s vedeními jablonecké a jilemnické nemocnice předstoupila začátkem května před dozorčí radu Krajské nemocnice Liberec.

„Jednali jsme opakovaně s vedením jilemnické nemocnice, které nám přislíbilo pomoc při zajištění lékařského personálu na chirurgickém a interním oddělení. Bohužel tento příslib vedení nemocnice nenaplnilo, a proto jsem se rozhodla oslovit vedení Krajské nemocnice Liberec s žádostí o pomoc a návrh budoucí spolupráce ze strany liberecké nemocnice. Jsem také velice ráda, že nám liberecká nemocnice jako jediná neodmítla pomoc a pomáhala i v uplynulých týdnech," popsala průběh jednání ředitelka semilské nemocnice.

Výsledkem jednání je analýza možné spolupráce mezi oběma nemocnicemi, jíž uložila dozorčí rada vedení společnosti zpracovat. Tu zaměstnancům semilské nemocnice představil generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec MUDr. Luděk Nečesaný, MBA spolu s lékařským ředitelem liberecké nemocnice MUDr. Richardem Lukášem, Ph.D.

Rozhodnutí o budoucím směřování Nemocnice s poliklinikou v Semilech padne na následujících dvou jednáních zastupitelstva města Semily. Zastupitelé musí rozhodnout, zda si přejí příspěvkovou organizaci transformovat na obchodní společnost a následně vybrat partnera, který zajistí rozvoj a stabilitu nemocnice.

Liberecká nemocnice dle sdělení Dr. Nečesaného, MBA připravuje řešení, které by pomohlo stabilizovat situaci a vypomoci v medicínské rovině s vědomím zachování semilské nemocnice ve veřejném zdravotnictví.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V semilské nemocnici otevřeli zrekonstruovaný operační sál
V Semilech se mění vedení města. Novou starostkou je Lena Mlejnková
Město, kraj a zaměstnanci jednali o směřování Nemocnice v Semilech
Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově

Ve středu dopoledne byl na Krajské operační a informační středisko ohlášen požár rodinného domu v Držkově. Z prvních informací nebylo zřejmé, o jak velký rozsah požáru se jedná, ale později byl vyhlášen silnější 2. stupeň požárního poplachu a kromě první jednotky z Tanvaldu byly povolány i další. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Turnaj mladších přípravek v Jilemnici opět vyhrálo Vrchlabí
Další úseky krajských silnic se dočkají nových alejí
Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily
Seniorskou obálku podpoří i město Semily
Konference Liberecko 2020+: Stát musí zlepšit financování krajů a obcí

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
21.11.: Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT