Semilská nemocnice znovu léčí pojištěnce VZP v plném rozsahu
03.11.2011 08:33:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily
Nemocnice s poliklinikou v Semilech opět léčí v plném rozsahu svých odborností pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny. Dosud se někteří pacienti museli kvůli operaci přehlašovat k jiným zdravotním pojišťovnám, což nebylo příjemné pacientům ani lékařům.
„Pojištěnci VZP u nás již od 1. 11. 2011 nemusí být odmítáni a nemusí se přehlašovat k jiným zdravotní pojišťovnám. Pokud si totiž dříve nemocný člověk vybral Nemocnici v Semilech a byla potřebná hospitalizace na ortopedii či přímo ortopedická operace, musel jet buď jinam nebo změnit zdravotní pojišťovnu," potvrdil ředitel nemocnice v Semilech Jiří Samek.
To nebylo příjemné pacientům ani lékařům a konec konců s tím měly jistý problém i zdravotní pojišťovny. Po dlouhých jednáních se Všeobecná zdravotní pojišťovna a Nemocnice v Semilech dohodly od začátku listopadu 2011 na restrukturalizaci lůžkové péče. Týká se to především obnovení lůžkové péče v ortopedii a snížení počtu lůžek pro kožní pacienty, kteří budou více léčeni ambulantně.
„Další výrazná změna v nemocnici je v posílení počtu lůžek na oddělení následné péče. Toto oddělení, podobně jako ortopedie, je přitom velice vyhledáváno pro svoji výbornou pověst a kvalitu zdravotní péče," uvedl dále Jiří Samek.
Související články:
VZP slavila narozeniny, v jilemnické porodnici rozdávali dárky
FOTO: Den otevřených dveří v semilské nemocnici
Minirozhovor s ředitelem semilské nemocnice Jiřím Samkem
FOTO: Nadace Kapka naděje věnovala drahý přístroj vysocké nemocnici
Další zprávy ze zdravotnictví
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Prezident dostal v Jablonci hodiny, jeho choť vánoční ozdoby
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
10.12.: Liberecký kraj jmenoval nové ředitele škol a školských zařízení
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
