Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

28.09.2020 23:50:53 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Železný Brod,Záhoří,Semily,Liberecký kraj,Pojizeří

Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Semily, v jejichž čele stojí jako starostka Lena Mlejnková, mají jednu unikátní věc. Ostrov. Prostor mezi dvěma říčními rameny, který nemá obdoby a je doslova oázou pro zdejší lidi i návštěvníky. „Které město má ve svém středu skutečný ostrov, jsme na něj moc pyšní," říká Lena Mlejnková. Nedávno dokončili rekonstrukci náhonu, sdružení Tulipán tam otevřelo chráněnou kavárnu a postupně z Ostrova v Semilech vytvořili místo pro rodiny s dětmi, které si zde mohou nerušeně hrát. Pokračuje tak realizace studie Doteky vody, která pracuje s územím kolem řeky Jizery, jež městem protéká.

Ostrov je určitě věcí, která vám dělá radost. Co je ale podle vás nutné ještě řešit v Semilech dalšího?

Dlouhodobě řešíme kvalitní dopravní napojení na okolní regiony, to nás  skutečně tíží desítky let. Od roku 1936 máme v územním plánu řešený průjezd městem a teprve nyní se díky Libereckému kraji povedla realizovat první etapa a výstavba okružních křižovatek. Lidmi je to pozitivně vnímáno nejen kvůli zlepšení průjezdnosti, ale i proto, že se řešily objezdy spolu s městským zahradníkem, a tak i vypadají hezky. Momentálně se projektuje druhé etapa, propojení okružních křižovatek. A přesunutí autobusového terminálu nad nádraží jak společný dopravní terminál s plakovým nádražím. Dlouhodobě také usilujeme o propojení našeho regionu s okolím silnicí R35, avšak bez dramatického zásahu do životního prostředí. 

V Semilech se také dočkáme nových mostů. Krajská správa silnic LK plánuje na rok 2022 rekonstrukci hlavního mostu přes Jizeru a spolu s ním vybudují Semily most nový, v Jatecké ulici. Pět milionů z celkové částky 22 milionů korun přispěje kraj, zbytek zaplatí město Semily.

Opět kandidujete do Zastupitelstva Libereckého kraje. Proč?

Do zastupitelstva Libereckého kraje kandiduji, protože věřím, že naše zkušenosti a práce kraji prospěla a může nás i nadále posouvat kupředu. Mou vizí je spolupráce s obcemi a městy, podpora kraje jako partnera a fungující kraj ve všech oblastech od zdravotnictví přes sociální oblasti, školy až po hasiče a spolky.

 Starostové pro Liberecký kraj je skvělá parta lidí. Když máme na cokoli rozdílné názory, prodiskutujeme svoje pohledy a vždy hledáme tu nejlepší cestu, jak řešit problémy našeho kraje. Starostové prokázali své zkušenosti a pracovitost ve svých městech a obcích, starají se o drobné každodenní úkoly, jako je sekání trávy a opravy majetku až po ty náročné jako jsou investice.

Nezájem lidí o volby je ale poměrně velký a volební účast každé nové volby spíše klesá. Proč by měli zrovna nyní jít lidé k volbám?

Lidé většinou politiku a její běh příliš nesledují, a když se s někým bavím, diví se, že už zase nějaké volby budou. Já bych chtěla všechny lidi poprosit, aby k volbám šli a hlas odevzdali. Krajské volby se jich týkají osobně, neboť volí toho, kdo povede kraj, ve kterém žijí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020
Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT