Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

28.09.2020 23:50:53 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Železný Brod,Záhoří,Semily,Liberecký kraj,Pojizeří

Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Semily, v jejichž čele stojí jako starostka Lena Mlejnková, mají jednu unikátní věc. Ostrov. Prostor mezi dvěma říčními rameny, který nemá obdoby a je doslova oázou pro zdejší lidi i návštěvníky. „Které město má ve svém středu skutečný ostrov, jsme na něj moc pyšní," říká Lena Mlejnková. Nedávno dokončili rekonstrukci náhonu, sdružení Tulipán tam otevřelo chráněnou kavárnu a postupně z Ostrova v Semilech vytvořili místo pro rodiny s dětmi, které si zde mohou nerušeně hrát. Pokračuje tak realizace studie Doteky vody, která pracuje s územím kolem řeky Jizery, jež městem protéká.

Ostrov je určitě věcí, která vám dělá radost. Co je ale podle vás nutné ještě řešit v Semilech dalšího?

Dlouhodobě řešíme kvalitní dopravní napojení na okolní regiony, to nás  skutečně tíží desítky let. Od roku 1936 máme v územním plánu řešený průjezd městem a teprve nyní se díky Libereckému kraji povedla realizovat první etapa a výstavba okružních křižovatek. Lidmi je to pozitivně vnímáno nejen kvůli zlepšení průjezdnosti, ale i proto, že se řešily objezdy spolu s městským zahradníkem, a tak i vypadají hezky. Momentálně se projektuje druhé etapa, propojení okružních křižovatek. A přesunutí autobusového terminálu nad nádraží jak společný dopravní terminál s plakovým nádražím. Dlouhodobě také usilujeme o propojení našeho regionu s okolím silnicí R35, avšak bez dramatického zásahu do životního prostředí. 

V Semilech se také dočkáme nových mostů. Krajská správa silnic LK plánuje na rok 2022 rekonstrukci hlavního mostu přes Jizeru a spolu s ním vybudují Semily most nový, v Jatecké ulici. Pět milionů z celkové částky 22 milionů korun přispěje kraj, zbytek zaplatí město Semily.

Opět kandidujete do Zastupitelstva Libereckého kraje. Proč?

Do zastupitelstva Libereckého kraje kandiduji, protože věřím, že naše zkušenosti a práce kraji prospěla a může nás i nadále posouvat kupředu. Mou vizí je spolupráce s obcemi a městy, podpora kraje jako partnera a fungující kraj ve všech oblastech od zdravotnictví přes sociální oblasti, školy až po hasiče a spolky.

 Starostové pro Liberecký kraj je skvělá parta lidí. Když máme na cokoli rozdílné názory, prodiskutujeme svoje pohledy a vždy hledáme tu nejlepší cestu, jak řešit problémy našeho kraje. Starostové prokázali své zkušenosti a pracovitost ve svých městech a obcích, starají se o drobné každodenní úkoly, jako je sekání trávy a opravy majetku až po ty náročné jako jsou investice.

Nezájem lidí o volby je ale poměrně velký a volební účast každé nové volby spíše klesá. Proč by měli zrovna nyní jít lidé k volbám?

Lidé většinou politiku a její běh příliš nesledují, a když se s někým bavím, diví se, že už zase nějaké volby budou. Já bych chtěla všechny lidi poprosit, aby k volbám šli a hlas odevzdali. Krajské volby se jich týkají osobně, neboť volí toho, kdo povede kraj, ve kterém žijí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v Desné

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v DesnéPosádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje si v neděli 18. října odpoledne vyžádala spolupráci krajských hasičů v Desné. Po pádu muže z výšky 5 metrů byl potřeba jeho transport k vrtulníku Letecké záchranné služby. Na místo vyjela jednotka HZS LK stanice Tanvald a JSDHO Desná. Po nezbytném ošetření pacienta byly jednotky nápomocné s jeho transportem.

Domov v Erbenově ulici v Jablonci se proměnil v důstojnější zázemí

Nová fasáda, nová střecha, a hlavně výtah s plošinou zdobí nyní Domov Erbenova, jednu ze dvou budov Domova a Centra denních služeb v Jablonci nad Nisou. Postupnými opravami, na které přispěl také zřizovatel domova - Liberecký kraj, se podařilo proměnit chátrající dům v moderní, bezbariérový a pro zdravotně postižené klientky mnohem útulnější domov. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký tunel čeká od 22. do 25. října částečná uzavírka
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Konec sezony na krkonošských loukách
Výzva poskytovatelům specializovaných ambulantních služeb v kraji
Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let

Nejčtenější články

17.10.: O pomoc žádají domovy důchodců v Rokytnici a Jabloneckých Pasekách
19.10.: Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let
17.10.: Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT