Semilský hasič Hajský druhý v Libereckém skiatlonu

20.01.2012 06:53:39 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Semilský hasič Hajský druhý v Libereckém skiatlonu

Někteří hasiči ve čtvrtek vyměnili zásahové oděvy za běžecké kombinézy a účastnili se pátého ročníku Libereckého skiatlonu. Velice napínavý závod se odehrál v areálu SKP Jablonex v Jablonci nad Nisou - Břízkách. Výborně si v závodě vedl i semilský hasič Stanislav Hajský.

Nejrychlejším mužem letošního Skiatlonu se stal Jiří Vavruška (HZS LK, ÚO Jablonec nad Nisou), který byl v cíli 16 kilometrové trati se skvělým časem 40:30. Druhý Stanislav Hajský (HZS LK, ÚO Semily) zdolal trať za 40:58. Třetí nejlepší čas 42:10 si vyjel Milan Smatana z Olomouckého kraje, ÚO Jeseník. Celkem se zúčastnilo Libereckého Skiatlonu rekordních 37 závodníků, z toho jedna žena, která běžela poloviční vzdálenost.  

„Největším oříškem letošního ročníku bylo, jak a čím vlastně lyže namazat, neboť počasí se od rána proměnilo v husté sněžení a sníh měl velkou tendenci se lepit. Někdo tak dal až sedm vrstev, někdo žádnou. Mazalo se také podle teploty či nadmořské výšky," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Po slavnostním zahájení vyrazili závodníci na trať v 11:30 hodin. Nejprve je čekalo 8 km klasikou, pak si v boxu vyměnili lyže a absolvovali stejnou vzdálenost volnou technikou.

Během zahajovacího ceremoniálu byl také představen nový oficiální maskot Libereckého Skiatlonu, jehož návrh vzešel z grafického studia Tisk Horák a.s. Na pojmenování plamínku proběhla soutěž, do které se mohli zapojit úplně všichni. Pětičlenná komise měla s finálním výběrem těžkou práci, neboť hodnotila přes 40 možných jmen a nakonec zvolila pojmenování Flambucha.

„Název vymyslel pražský profesionální hasič, který se shodou okolností Libereckého skiatlonu také zúčastnil. Jak přiblížil, počáteční „FL" je od sv. Floriána  - patrona hasičů  a další část jména od Barbuchy z pohádky. I ten totiž jako plamen potřeboval mít nad sebou bič, aby nedělal neplechu," doplnila Štrauchová.  

Více zpráv z běhu na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování

Zásahy hasičů najdete v rubrice ZPRÁVY - Černá kronika

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT