Semilský kajakář Jakub Lacina vylovil z Berounky stříbrné medaile

12.07.2019 11:02:20 | Autor: ll, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Poslední červnový víkend se na řece Berounce konaly závody v juniorských a žákovských kategoriích v kanoistice. Český pohár doprovázelo sobotní Mistrovství České republiky dorostu v individuální kategorii i v hlídkách, naopak v neděli bojovali na českém šampionátu žáci. Několik stříbrných medailí a dalších dobrých umístění získal semilský dorostenec Jakub Lacina.

Dvanáctiminutový závod z Černošic do Radotína ověřil kvalitu mnoha závodníků. Nejnabitější kategorií byli suverénně K1 muži. Sto jedna závodníků na kajaku odstartovalo na této trati. Semilský kajakář Jakub Lacina obsadil nádherné 2. místo v kategorii dorostenci mladší na MČR dorostu ve sjezdu na divoké vodě a 7. místo Matěj Vodrážka na MČR dorostu.

Stříbro z MČR dorostu hlídek kajakářů vybojovali znovu Jakub Lacina, Matěj Vodrážka a Pavel Hynek z oddílu TJ Semily a druhá semilská hlídka ve složení Jiří Řehák, Štěpán Novotný a Daniel Slavík vybojovala osmou příčku v republice v dorostencích mladších.

Jakub Lacina se ještě zúčastnil deblové hlídky spolu s Pardubicemi, která byla těsně pod stupni vítězů bramborová. V nedělním závodě Jakub Lacina svůj výsledek obhájil znovu v Českém poháru juniorů a zařadil se na druhé místo v dorostencích mladších ve sjezdu na divoké vodě. Nadějní žáci TJ Semily obsadili při své premiéře krásné páté místo ve složení Daniel Slavík, Štěpán Novotný a Šimon Pleštil.