Semilský spolek streamuje!

06.04.2020 14:00:30 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilský spolek streamuje!

Kulturní spolek Semily Femily (KSSF z.s.) odstartoval v sobotu večer online projekt na podporu umělců a řemesel. Projekt s názvem Femily Stream byl zahájen přenosem elektronické performance Michal a David. Spolek vedle streamování koncertů chystá také online dílničky a nebrání se žádnému neotřelému nápadu.

Období koronavirové krize doléhá jistě na všechny z nás. Kulturní vyžití hodně chybí. Samotní umělci přišli na čas o svou obživu či minimálně o možnost potěšit fanoušky svým vystoupením. Proto se členové spolku Semily Femily rozhodli, že pomohou regionálním tvůrcům všech zaměření dostat je co nejblíž k divákům. A jak jinak, než online. „Ani v Semilech jsme nemohli zůstat pozadu oproti institucím z velkých měst, které již dávno streamují. Chceme se zaměřit na hudebníky a další umělce z okolí. Nabídnout jim možnost přenosu i záznamu jejich tvorby a diváky pak vyzvat k jejich podpoře ve formě virtuálního vstupného," řekl Lukáš Dlouhý, člen spolku.


V současné době spolek intenzivně pracuje na programu, nebude chybět rock, metal, DJs, ani klasika. Kvůli současné situaci není snadné plánovat moc dopředu a mnohé se bude muset řešit operativně, ale jistě je na co se těšit. Hned příští víkend je připraven stream malování kraslic a další velikonoční inspirace.

Přímé přenosy můžete sledovat na kanálu KSSF na serveru Twitch, záznamy pak naleznete na You Tube. Podpořte také regionální umělce a řemesla. „Dívejte se, sdílejte, zvěte známé. Většinová část Vašeho virtuálního vstupného, které je prozatím směrováno na transparentní účet spolku, půjde konkrétním vystupujícím, menší část pak na techniku, která je ke streamování potřeba. Veškeré podrobnosti naleznete na facebooku KSSF z.s.," upřesnila za spolek Semily Femily Kateřina Jínová.

Videa: https://www.twitch.tv/kssf

facebooková stránka: https://www.facebook.com/kssf.zs/

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování
Řidič skútru útočil na strážce KRNAP, policie řeší trestní oznámení
Prohlášení hejtmana Půty k účasti Vladislava Husáka na akci v Teplicích

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT