Semilští florbaloví junioři v Turnově porazili Nový Bor i domácí Turnov

01.04.2016 22:46:36 | Autor: SCC Semily | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Junioři ze Semil měli uplynulý víkend před sebou předposlední ligový turnaj sezony v Turnově. Do boje o play-off už sice zasáhnout nemohou, přesto však mohou svými výkony zamotat pořadí týmů na špici tabulky.

SCC Semily - FBC Stadion Nový Bor 9:4 (4:1, 0:2, 5:1)

V prvním zápase se týmu ze Semil postavil soupeř z Nového Boru, který byl v soutěži spíš za „otloukánka", přesto dokázal výjimečně své soupeře potrápit. Přesně tomu se chtěli domácí vyhnout, a proto byl od začátku obraz hry takový, že Semily útočili a napadali. Hosté se spíše bránili a hrozili z brejků. Výsledkem aktivní hry Semil byl výsledek 4:1 po první třetině.

V první přestávce se hráči s trenérem domluvili, že tlak vystupňují a pokusí se vedení ještě navýšit. Bohužel z přehnané chutě vstřelit gól začali hráči domácích příliš dlouho držet míček na hokejce místo toho, aby góly stříleli, začali inkasovat. V průběhu třetiny postupně opadlo i nasazení a po druhé třetině tak svítil na tabuli výhružný výsledek 4:3.

Třetí třetina v úvodu byla v podstatě pokračováním té druhé. Špatný pohyb, předržování míčku a nízká koncentrace dostávali domácí tým pod tlak. Po čtyřech minutách bylo vyrovnáno a následoval time-out Semil. Po oddechovém čase jakoby si hráči uvědomili, jak hrají špatně a začali konečně hrát to, co se od nich čekalo. Jednoduchá kombinace a pohyb začaly opět fungovat a hostující obrana byla posledních 8 minut pod neustálým tlakem. S tím přišly i branky, které v posledních třech minutách zvrátily výsledek na stranu domácích a přinesly tak Semilům tři body.

„Z tohoto zápasu nemám i přes konečný výsledek dobrý pocit. Hráči nejsou schopni udržet konstantní výkon po dobu celého zápasu. Skoro jakoby měli pocit, že se za stavu 4:1 už nemůže nic stát. Na naši hru byl kromě první a zhruba pěti minut třetí třetiny hrozný pohled, ze kterého trochu vyčníval asi jen Matěj Greenwood. Kluci tam vymýšleli nesmysly a zkoušeli věci, na které zatím nemají. Naštěstí soupeř neproměnil některé svoje šance a umožnil nám znovu se postavit na nohy a zápas zvrátit. Přesto má tenhle tým na víc," řekl po utkání trenér Semil Tomáš Miksánek.

Branky Semil: 7. Myslivec, 7. Jaroslav Paroulek (Greenwood), 9. Greenwood (Šírek), 13. Brill (Greenwood), 30. Buriánek, 37. Šírek (Greenwood), 37. Fišer (Greenwood), 38. Kuršel (Jaroslav Paroulek), 39. Jaroslav Paroulek (Buriánek). Vyloučení: 2:1 (2x Buriánek). Sestava Semil: M. Havlík - Jiří Paroulek, J. Brill, K. Buriánek, - M. Fišer, A. Kuršel. Jaroslav Paroulek, M. Greenwood, A. Myslivec, F. Šírek. Náhradník: T. Stříbrný.

TJ Turnov - SCC Semily 2:6 (1:1, 1:1, 0:4)

Odpolední zápas přinesl souboj s Turnovem, se kterým letos Semily v kategorii juniorů nejlépe remizovali, a to hned na prvním turnaji sezony. Hráči dostali před zápasem několik informací, na co by si měli dát pozor. Pokyny se týkali především důsledné obrany a hry do těla, která dělala týmu ze Semil problémy v průběhu celé sezóny. Od začátku se hrálo poměrně svižně a důrazně. Turnovští spoléhali především na schopnosti svého nejlepšího hráče, který ovšem nedostával příliš prostoru a proto bylo skóre po vyrovnaném výkonu obou týmů po první třetině 1:1, kdy Turnov skóroval v přesilové hře. Za Semily se prosadil Jaroslav Paroulek, který dorazil střelu Šírka.

Druhá třetina přinesla podobný obraz hry jako ta první. Bojovný florbal se spoustou osobních soubojů. Turnov se dostal do vedení po necelých třech minutách. Po pěti minutách se prosadil za Semily Jirka Brill, který se zorientoval v prostoru před brankou. Ve druhé třetině už další gól nepadl, Semily si však začali ke konci druhé části vytvářet převahu, kterou přenesli i do třetiny třetí, kdy se dostávali do větších šancí, zejména po zisku míčků na středu hřiště, přes který se Turnov snažil dostat dopředu. Jednu takovou využil Martin Fišer, který tak prolomil smůlu, která ho do té doby v tomto zápase provázela, a Semilští rázem vedli. Dozadu hráli stále pozorně, a když už se Turnov dostal k zakončení, byl tam připravený Stříbrný.

Po šesti minutách poslední části přišel rozhodující moment zápasu, když byl za nesportovní chování vyloučen na dvě minuty nejlepší turnovský hráč. Z nepochopitelných důvodů své nemístné chování ještě vystupňoval a byl následně vyloučen do konce utkání. Pětiminutovou přesilovku dokázali hráči Semil využít v 11. minutě, kdy na rozdíl dvou branek zvýšil Jiří Paroulek. Během posledních tří minut se prosadil ještě Fišer a gólově zápas uzavřel Karel Buriánek.

Komentář trenéra Semil: „Dnešní druhý zápas byl pro mě osobně překvapením. Kluci mě překvapili svým přístupem a bojovností, kterou jsem od nich po prvním zápase už snad ani nečekal. Zodpovědně bránili a dopředu hráli jednoduše, jak jsme si řekli před zápasem. Jediné, co náš výkon trochu narušilo, byla dvě vyloučení, ze kterého jsme jednou inkasovali. Dopředu jsme se dostávali vcelku snadno dlouhými přihrávkami po mantinelu. Zároveň jsem snad poprvé v sezóně spokojen s hrou před soupeřovou brankou, ze které jsme vytěžili důležité dva góly. Zápas rozhodlo hloupé vyloučení turnovského hráče, který nám tak dal možnost relativně v klidu dohrát zápas, protože jsme od té doby soupeře v podstatě k ničemu nepustili. Hráčům děkuji za nasazení a přístup, se kterým tenhle zápas dovedli do vítězného konce. Škoda, že tak kluci nepřistupovali i ke všem ostatním zápasům a k tréninku. Mohli jsme být v tabulce úplně někde jinde."

Branky Semil: 9. Jaroslav Paroulek (Šírek), 18. Brill (Jaroslav Paroulek), 31. Fišer (Kuršel), 37. Jiří Paroulek, 37. Fišer (Brill), 39. Buriánek (Jiří Paroulek).  Vyloučení: 3:2 (2x Buriánek). Sestava Semil: T. Stříbrný - Jiří Paroulek, J. Brill, K. Buriánek, - M. Fišer, A. Kuršel. Jaroslav Paroulek, M. Greenwood, A. Myslivec, F. Šírek. Náhradník: M. Havlík.