Semilští siláci Animals uspěli na mistrovství světa v Trutnově

03.10.2017 20:53:09 | Autor: Radek Pastyřík | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Semilští siláci Animals uspěli na mistrovství světa v Trutnově

Poté, co v červnu 2017 pět semilských borců, silových trojbojařů, z týmu Powerlifting Animals Semily GPC uspělo na mistrovství Evropy v Polsku, se ještě větší počet závodníků vydal na mistrovství světa, které se konalo v druhé polovině září v nedalekém Trutnově.

O prestiži tohoto závodu svědčí velké množství závodníků z různých zemí světa, konkrétně 700 závodníků (200 českých) z 35 zemí a to, že samotné mistrovství probíhalo dlouhých 8 dní od rána do večera. Semily reprezentovalo 11 lifterů.

„Hlavní objemová a silová tréninková fáze je od podzimu do jara a tak za tři měsíce toho už mnoho nenatrénujete, hlavní je udržet formu, nezranit se, trénovat 3-4x týdně bez ohledu na letní vedra a když se zadaří, zvednete stejnou váhu a maximálně si dáte navíc 5-10kg. Udržovat několik měsíců formu na úrovni osobních rekordů je prostě složité a někdy musí přijít i odpočinek a dočasný pokles zvedané váhy," uvedl Robert Tomáš, předseda klubu.

Nejdříve soutěžili ti, kteří startovali ve všech třech disciplínách, tedy celém trojboji - dřep (squat), bench-press (tlak na lavici) a mrtvý tah (deadlift) a kde je rozhodující celkový součet zvednutých vah. Pokaždé máte jen tři pokusy (na které trénujete několik měsíců!), na pokus 60 vteřin a platnost provedení pokusu hodnotí tři rozhodčí.

Powerlifting Animals Semily GPC na mistrovství světa v Trutnově - Tereza Rybová<br />Autor: Radek Pastyřík, Robert Tomáš, Tomáš Matura, Kristýna Simandlova Jako první bojovala Tereza Rybová a opět neslevila ze svých již téměř tradičních, ale ne samozřejmých úspěchů a vybojovala titul mistryně světa ve své věkové a váhové kategorii. V celkovém pořadí všech dorostenek a juniorek do 23 let z celého světa obsadila skvělé druhé místo. K tomu navíc přidala dva rekordy - dřep 107,5kg byl světový rekord, benchpress 50kg, mrtvý tah 127,5kg byl evropský rekord - celkem 285 kg. Zajímavostí bylo, že Tereza mohla jít v jedné z disciplín i čtvrtý pokus, což je možné jen při pokusu o světový rekord. Zvedla v mrtvém tahu 130,5 kg, a i když se tento pokus do výsledku nezapočítává, bude veden jako aktuálně platný světový rekord.

Dalším, kdo nastoupil do celého trojboje, byl mladý, věkem ještě juniorský borec Patrik Tomáš, který má za sebou již mnoho úspěchů. Opět potvrdil své kvality, své soupeře převyšoval ve všech třech disciplínách a zaslouženě si odvezl titul mistra světa v trojboji. Patrikovy výkony na úrovních jeho osobních rekordů jsou dřep 220 kg, benchpress 157,5 kg, mrtvý tah 260 kg - celkem 637,5 kg. V celkovém pořadí dorostenců a juniorů to bylo nádherné druhé místo.

Po trojbojařích přišly na řadu soutěže v jednotlivých disciplínách, přičemž se závodí buď v běžném, nebo speciálním syntetickém dresu, který zpevňuje celé tělo a umožňuje zvedat větší váhy. Semilští animals se rvali se soupeři i sami se sebou, nic nevzdávali a když něco nevyšlo, často svou chybu napravili v dalším pokusu. Důležitá byla i vzájemná psychická podpora mezi členy týmu, protože nervozita může přepadnout každého. Závodili hlavně v benči a vybojovali historicky největší množství medailí:

Powerlifting Animals Semily GPC na mistrovství světa v Trutnově<br />Autor: Radek Pastyřík, Robert Tomáš, Tomáš Matura, Kristýna Simandlova Bench press:
Milan Kohout, Mistr světa, 210 kg (Equip)
Jiří Lacina, Mistr světa, 115 kg
Robert Tomáš, 3. místo, 150 kg
Stanislav Tůma, 3. místo, 172,5 kg
Otakar Machytka, 2. místo, 100 kg
František Tesařík, 2. místo, 210 kg
Jaroslav Říčař, 2. místo, 125 kg
Lukáš Forejtek, 5. místo, 192,5 kg

Mrtvý tah:
Martin Kostelecký, 2. místo, 260 kg

Celkově tedy 10 medailí, z toho 4 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové. Velký úspěch pro semilské závodníky.

Letos už se bude závodit minimálně, takže přichází „oblíbené" několikaměsíční tréninkové období. A příští rok 2018 budou vrcholem mezinárodní soutěže GPC - ME v Sarajevu v Bosně a Hercegovině a MS v Egeru v Maďarsku. Semilští závodníci by neměli chybět. „Velký dík patří naším sponzorům, těmi jsou AG WORK s.r.o a D-BAU s.r.o. aktuální ionformace najdete na našich FB stránkách https://www.facebook.com/PowerliftingAnimalsSemilyGPC/, doplnil ještě informace pro fanoušky Robert Tomáš.

Související články: 

Mezinárodní úspěchy semilských silových trojbojařů

Závodníci Powerlifting Animals Semily přivezli z Trnavy deset medailí

Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

FOTO: Na Vánočním turnaji změřili síly v benchpressu i mrtvém tahu

Všech pět zástupců Powerlifting Animals Semily si přivezlo z MS medaili

Další články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání a Powerlifting

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci
Proti vedoucímu Chomutovu získal Dalmach první výhru v sezoně
Hasiči vyjížděli k požáru garáže v Liberci
Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT