Semilští v Chrastavě neproměnili dvě penalty, přesto vezou těsnou výhru

19.04.2015 15:55:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Semily,Turnov

V souboji o první místo tabulky krajského přeboru byla k vidění jen jediná branka, ale zato hned dvě červené karty a tři neproměněné penalty! Semily nakonec díky brance Rumlera berou šťastnou výhru 0:1. V dalších sobotních utkáních rezerva Turnova remizovala v Hrádku a Bozkov doma prohrál se Mšenem.

Chrastava - Semily 0:1 (0:0)

Na začátku zápasu byli domácí zalezlí na své polovině, nic moc nevymýšleli a čekali na chybu soupeře. Semily měly mírnou převahu, ale své šance nevyužily. Ve 33. minutě byl po faulu vyloučen P. Rozmajzl a navíc rozhodčí Milner nařídil i pokutový kop. Ten ovšem Rumler neproměnil, když mířil metr vedle branky!

Do druhé půle semilští trenéři sestavu prostřídali a noví hráči byli aktivnější. Do dvou šancí se dostal Ježek, ale jednou trefil břevno a podruhé nedorazil míč do branky. Hrálo se stále bez gólu, když v 86. minutě rozhodčí nařídil druhou penaltu. K té se postavil semilský brankář Koudelka, ale kolegu Zíku v chrastavské brance nepřekonal! Za dvě minuty se už skóre měnilo, když konečně při standardce hlavou Rumler překonal domácí obranu, a odčinil tak chybu při penaltě. To ale stále nebylo vše, v 89. minutě nařídil rozhodčí třetí pokutový kop, tentokrát pro domácí. Při té se však zaskvěl strážce semilské svatyně Koudelka a udržel pro hosty důležitou výhru!

„Utkání o první místo mělo náboj, rozhodčí rozhodovali správně. V domácí brance čaroval Ludvík Zíka, který byl největší oporou domácích, přesto jsme měli vést větším rozdílem a hrál by se nám zbytek zápasu lépe," doplnil k utkání semilský trenér Miroslav Procházka.

Branka: 88. Rumler. Rozhodčí: Milner, Ujka, Paulus, ŽK: 3:2, ČK: 1:1 (33. P. Rozmajzl - 89. Brett). Diváků: 300. Semily: Koudelka - Hrmo, Brett, Nesvadba, Kočí - Bína, Hájek (60. Hartman) - Hurt (75. Havlín), Rumler, Vlach - Ježek.

Hrádek - FKP Turnov 1:1 (1:1)

Hosté byli fotbalovější, ale co jim to bylo platné, když předváděli jasné individuální chyby. Jedna z nich přišla hned v 5. minutě a domácí se dostali snadno do vedení. Po dalších chybách mohl Hrádek vedení ještě navýšit, ale to se naštěstí nestalo. V 18. minutě mohl proto po standardní situaci zahrávané Kratochvílem vyrovnat na 1:1 D. Korček.

Ve druhém poločase si domácí vytvořili tlak, ale dvě dobré šance neproměnili. Závěr naopak měli lepší hosté - Korček, Macháček ani Bárta ovšem při finálním řešení také neuspěli, a utkání proto skončilo smírně.

„Domácí bojují o všechno, takže bod beru. Remíza je asi zasloužená, přesto mě mrzí naše neproměněné gólovky," komentoval utkání trenér FKP Turnov Josef Petřík.

Branky: 5. Breburda - 18. D. Korček. Rozhodčí: Beránek, ŽK: 2:5. Diváků: 100. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý, Šimek, Matoušek, Šteffan - Macháček, D. Korček, Kratochvíl, Dlouhý - Bárta, Poláček (60. L. Korček).

Bozkov - Mšeno 0:1 (0:0)

Tak se Bozkov dočkal a konečně mohl sehrát mistrovské utkání na Cihelném poli. A hned v první minutě se ukázal brankář Kanaval, který zlikvidoval prudkou střelu hostů. Vzápětí vytáhl výborný zákrok i jeho protějšek proti hlavičce Mazánka. Domácí měli v první půli územní převahu, kterou narušila jen další dalekonosné střela hostí, Kanaval opět skvěle zasáhl. Zato domácí se dostávali na dostřel častěji, Močkovský pálil slabě, Krejčíkova střela byla prudší, Kobachidze byl na místě. Další pokusy domácích hráčů zablokovala hostující obranná vozba. Bozkov se dál tlačil na polovinu Mšena, ale kýžený a zasloužený gól nepřicházel. Největší šanci měl na konci poločasu Aster, v samostatném úniku těsně minul branku.

Druhý poločas začal opět tlakem Bozkova, ale šancí už tolik nebylo, postupem času se hra začala vyrovnávat, přesto se mohlo skóre měnit. Kobrleho volej ale opět zpacifikoval výborný Kobachidze, po přihrávce červeného byla střela Astera zblokována. Na druhé straně letěl pokus hlavou vedle branky. Domácí tým se ne a ne prosadit a tak si hosté dali málem branku sami, obranná hlavička jen těsně minula šibenici hostující branky. Když už to vypadalo, že nikdo nedokáže vstřelit branku, tak překvapivě udeřilo. Domácí nedokázali ani nadvakrát odvrátit míč z vlastní šestnáctky a po několika šťastných odrazech skončil míč z kopačky Mrklase za zády bezmocného Kanavala.

Bozkov vrhl všechny síly do útoku, kam vysunul i Tůmu, ale všechny centry pochytal Kobachidze. Největší šancí na vyrovnání pohrdl Aster, zůstal sám před brankou hostí, ale přestřelil. A tak v utkání zvítězili velmi šťastně hosté. Jelikož to bylo zároveň i utkání 3. kola poháru, Bozkov neobhájí svoji loňskou finálovou účast.

„Sehráli jsme velmi nešťastné utkání, ve kterém jsme byli lepším týmem a měli i více šancí, ani na jedno se ale nehraje. Hraje se na góly a hostům se jedem podařilo vstřelit. Rozhodla naše střelecká nemohoucnost, nevyužili jsme převahu. Jsem zklamaný výsledkem, hra až tak špatná nebyla. Teď nás čeká těžká série derby utkání a já věřím, že v nich se zvedneme hlavně výsledkově," uvedl trenér Bozkova Milan Mayer.

„Nedá se mluvit o spokojenosti z fotbalu, ten bolel. Malé hřiště v Bozkově neumožňuje, bohužel, příliš kombinací. Na naší straně stálo ale štěstí, protože jsme zápas hráli i jako pohárový. Byli jsme tentokrát těmi šťastnějšími," zdůraznil trenér Mšena Mařas.

Branka: 80. Mrklas. Rozhodčí: Nádeník - Vrtal, Horáček, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Bozkov: Kanaval - Lidák, Tůma, Burnus, Plátek - Krejčík, Mazánek, Močkovský, Kobrle - Aster, Červený. Mšeno: Kobachidze - Heinrich, Macháček, Pešat, Regenermel, Jiroušek, Vejprava, Pokorný, Flek, Mrklas, Filip.