14.08.2011 11:00:07 | Autor: Ladislav Pražák | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Semily

V úvodním kole krajského přeboru byl v Semilech v duelu místního SK a hostů z blízkého Košťálova k vidění parádní fotbal s šancemi na obou stranách a důstojnou diváckou kulisou.

Zejména v Košťálově působí hodně fotbalistů, kteří ještě nedávno nebo před několika lety hráli v Semilech, takže duel měl vyhecovanější předzápasovou atmosféru a určitě padlo mnoho vzájemných sázek mezi fotbalisty i fanoušky. Navíc šlo o souboj nedávno divizního týmu s nováčkem krajského přeboru, který hrál historicky první zápas v takto vysoké soutěži.

Semily - Košťálov 1:1 (0:0)

Už v 1. minutě Otmar vybídl Bučka, kterého zakončení zneškodnil Průcha. Podobně se vedlo Hartmanovi o deset minut později. V 16. minutě byla na druhé straně k vidění ex. třetiligová akce Stehlík-Poledník, střelu druhého jmenovaného zblokovala obrana Semil. Za minutu unikal na Průchu Hartman, košťálovský gólman opět potvrdil své kvality. Po půlhodině hry vypálil Stehlík, Koudelka jeho střelu vyrazil na roh. Za pět minut zahrával přímý kop Janata a Koudelka vytáhl míč tentokrát nad.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Dvě šance ale nebyly využity, a tak zahřmělo na druhé straně. V závaru ve vápně se nejlépe zorientoval Petr Zboroň - 0:1. Srovnáno bylo za čtvrt hodiny. Centr do vápna zblokovala Kašparova ruka, byl nařízen pokutový kop a kapitán Petr Koudelka srovnal na 1:1. Patnáct minut před koncem zápasu si vybral slabší chvilku brankář Průcha, Buček však jeho chybu nepotrestal. Obrovskou příležitostí následně pohrdl Stehlík, své sólo zakončil do Koudelky. V 80. minutě zlobil Janata, semilská obrana si poradila. Zápas tak dospěl do spravedlivé remízy.

„Naši mladí hráči bojovali, dřeli, a tak vzhledem k průběhu utkání panuje s bodem spokojenost. Nadstandard předvedli Kočí s Vrchovským," uvedl po zápase kustod SK Semily Jaroslav Škovránek.

„Hlavně jsme nechtěli prohrát, jako nováček a ještě v Semilech, kde bydlím. Myslím, že to byl kvalitní fotbal z obou stran, pěkná návštěva, bod z venku bereme," prohlásil střelec branky Košťálova Petr Zboroň.

Branky: 52. Zboroň - 67. Koudelka z penalty. Rozhodčí: Blaschke - Hanousek, Paldus, ŽK: 3:1. Diváků: 430. Semily: Koudelka  - Veg, Kočí, Feri, Jung - Hartman (76. Kysela), Kobr, Močkovský, Otmar - Vrchovský, Buček (88. Fiala). Košťálov: Průcha  - Móro, Kašpar, Klazar (84. Částek), Kmínek - Sádek (90. Fejfar), Poledník, Grafek, Janata - Zboroň, Stehlík.