Seniorskou obálku podpoří i město Semily

22.11.2019 10:37:21 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Seniorskou obálku podpoří i město Semily

Slyšeli jste o Seniorské obálce? Projekt Seniorská obálka (nebo-li I.C.E. karta) vznikl při Projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda a složky Integrovaného záchranného systému - Zdravotnická záchranná služba, Hasičský záchranný sbor, Policie ČR Libereckého kraje a Český červený kříž v Jablonci nad Nisou.

Jde o kartu, která vám může zachránit zdraví nebo i život. Ptáte se jak? Tuto obálku může využít zejména osoba s vážným onemocněním, zdravotním postižením, nebo osaměle žijící senior. V obálce je nutné vyplnit důležité osobní údaje, informace o zdravotním stavu, užívaných lécích a je vhodné vyplnit i kontakt na blízké osoby či přátele.

Pokud se senior či handicapovaný ve svém bytě či domě ocitne v kritické situaci, kdy již není schopen samostatně komunikovat s přivolanými záchranáři, mohou uvedené údaje záchranné složky využít k rychlejšímu vyhodnocení stavu pacienta a stanovení nejlepšího způsobu zdravotní pomoci. Obálku je vhodné uložit do průhledných desek a připnout na lednici či vchodové dveře bytu či domu.

„Město Semily přistoupilo stejně jako řada dalších měst a obcí na spolupráci s MPSV v rámci tohoto projektu a rozhodlo o distribuci Seniorských obálek a pokynů k vyplnění prostřednictvím prosincového vydání Semilských novin tak, aby bylo zajištěno, že se obálka dostane do co největšího počtu domácností v Semilech," sdělila starostka města Semily Lena Mlejnková. „Seniorská obálka je rovněž ke stažení na webu města Semily www.semily.cz a dále k vyzvednutí na odboru sociálních věcí Městského úřadu v Semilech, kde občanům bude v případě zájmu poskytnuto i poradenství a pomoc s vyplněním tohoto tiskopisu."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v našem kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výrobní družstvo Granát Turnov oceněno mezi nejlepšími firmami
Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy
Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně
Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT