Seniorskou obálku podpoří i město Semily

22.11.2019 10:37:21 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Seniorskou obálku podpoří i město Semily

Slyšeli jste o Seniorské obálce? Projekt Seniorská obálka (nebo-li I.C.E. karta) vznikl při Projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda a složky Integrovaného záchranného systému - Zdravotnická záchranná služba, Hasičský záchranný sbor, Policie ČR Libereckého kraje a Český červený kříž v Jablonci nad Nisou.

Jde o kartu, která vám může zachránit zdraví nebo i život. Ptáte se jak? Tuto obálku může využít zejména osoba s vážným onemocněním, zdravotním postižením, nebo osaměle žijící senior. V obálce je nutné vyplnit důležité osobní údaje, informace o zdravotním stavu, užívaných lécích a je vhodné vyplnit i kontakt na blízké osoby či přátele.

Pokud se senior či handicapovaný ve svém bytě či domě ocitne v kritické situaci, kdy již není schopen samostatně komunikovat s přivolanými záchranáři, mohou uvedené údaje záchranné složky využít k rychlejšímu vyhodnocení stavu pacienta a stanovení nejlepšího způsobu zdravotní pomoci. Obálku je vhodné uložit do průhledných desek a připnout na lednici či vchodové dveře bytu či domu.

„Město Semily přistoupilo stejně jako řada dalších měst a obcí na spolupráci s MPSV v rámci tohoto projektu a rozhodlo o distribuci Seniorských obálek a pokynů k vyplnění prostřednictvím prosincového vydání Semilských novin tak, aby bylo zajištěno, že se obálka dostane do co největšího počtu domácností v Semilech," sdělila starostka města Semily Lena Mlejnková. „Seniorská obálka je rovněž ke stažení na webu města Semily www.semily.cz a dále k vyzvednutí na odboru sociálních věcí Městského úřadu v Semilech, kde občanům bude v případě zájmu poskytnuto i poradenství a pomoc s vyplněním tohoto tiskopisu."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v našem kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT