Série proher turnovských volejbalistů stále neprolomena

12.11.2019 22:10:52 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Série proher turnovských volejbalistů stále neprolomena

Hráči Turnova přivítali v sobotu 9. listopadu na domácí palubovce soupeře z České Třebové. Před domácími hráči stál těžký úkol, a to ukončit sérii proher. Tato mise však zatím splněna nebyla a stále pokračuje. Pozitivní však je, že mladý tým se postupně zlepšuje a předvádí týmovou hru, která začíná být i zajímavá pro divácké oči.

TJ Zikuda Turnov - TJ Sokol AMS Česká Třebová II 0:3 (-15, -16, -22)

Do prvního zápasu nastoupili domácí hráči hned po utkání ženského A-týmu. Úkol pro domácí hráče zněl jasně: „Prolomit sérii proher a ukázat domácímu publiku, že mladý tým se za každou cenu pere o body a umí hrát pěkný a pohledný volejbal." V první setu se domácí hráči tahali o každý míč. Bohužel bojovnost vydržela vždy do stavu 14:14. Od tohoto stavu jako kdyby vše přestalo fungovat a nic turnovským hráčům nevycházelo. Větší nasazení se projevilo až v třetím setu, ale bohužel se nepodařilo domácím hráčům zvrátit nepříznivý stav a prohráli zápas v poměru 3:0.

Sestava Turnova: Folprecht, Peníška, Zelfel, Kovář, Vacík, Žalský. Střídali: Kuncíř, Morávek, Chum.

TJ Zikuda Turnov - TJ Sokol AMS Česká Třebová II 2:3 (-28, 17, 28, -22, -14)

Do druhého zápasu nastoupili hráči Turnova v pozměněné sestavě. Na postu nahrávače nastoupil Tomáš Kuncíř a na postu libera Michal Folprecht. Od začátku to byl boj a tahanice o každý míč. Opět nastala slabší chvilka v koncovce setu, kdy domácí hráči nedokázali udržet menší bodový náskok a zvítězit v prodlouženém setu 30:28. Druhý set byl pro domácí hráče jednoznačnou záležitostí a urvali ho pro sebe v poměru 25:17. Na dobrý týmový výkon navázali i v třetím setu, kde se jim podařilo obrátit koncovku a zvítězit 30:28.

Ve čtvrtém setu se domácí hráči snažili urvat všechny body pro sebe, ale snaha byla příliš veliká. Z přemíry snahy však pramenilo více chyb, které se projevily v koncovce. Tuto koncovku hráči Turnova neudrželi a ztratili v poměru 22:25. Byla tu zkrácená hra tie-break. O začátku domácí hráči tahali za vítěznější provázek. Bohužel nejen závěr pátého setu, ale i celý zápas byl poznamenán mnoha chybami ze strany rozhodčích na obou stranách. O to bolestnější pro domácí hráče, že tyto chyby negativně poznamenaly závěr pátého setu, kdy za stavu 14:13 nebyl uznán míč soupeře do zámezí, ale byl nařízen nový míč. Zde se projevila slabší chvilka na straně domácích hráčů a dvěma chybnými útoky a zároveň dalšími chybami rozhodčích byl set ztracen v poměru 16:14.

„Na závěr je potřeba konstatovat, že se tým dostává do lepší a lepší provozní teploty. Bude potřeba se v koncovkách vyvarovat zbytečných chyb, které nás zbytečně sráží dolů," doplnil za turnovský tým Michal Folprecht.

Sestava Turnova: Kuncíř, Peníška, Zelfel, Kovář, Vacík, Chum (libero - Folprecht). Střídali: Žalský, Morávek.

Na domácí palubovce se hráči Turnova zase představí 30. 11. 2019, kde je čeká soupeř z Mnichova Hradiště. Přijďte podpořit domácí hráče a stále se zlepšující kolektivní projev mužského volejbalu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na domácím hřišti turnovští volejbalisté bez bodů a výhry
Cesta na hřiště loňského vítěze volejbalistům Turnova body nepřinesla
Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v Desné

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v DesnéPosádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje si v neděli 18. října odpoledne vyžádala spolupráci krajských hasičů v Desné. Po pádu muže z výšky 5 metrů byl potřeba jeho transport k vrtulníku Letecké záchranné služby. Na místo vyjela jednotka HZS LK stanice Tanvald a JSDHO Desná. Po nezbytném ošetření pacienta byly jednotky nápomocné s jeho transportem.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novým šéfem opery Divadla F. X. Šaldy se stane Linda Keprtová
Liberecký kraj zajistí provoz speciálních činností LZS do roku 2028
Tři nemocnice v kraji dostanou přístroje na kyslíkovou terapii
Pomoc seniorům v izolaci obstará Anděl na drátě
Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody

Nejčtenější články

19.10.: Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let
18.10.: Zámek v Horní Branné přežil i třicetiletou válku. Dnes je v něm muzeum
20.10.: Aktuální stav koronaviru v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT