Sérii letních akcí v parku Ostrov zakončí Snakecharmer a Ovčie Kiahne

23.08.2017 19:58:27 | Autor: Kateřina Jínová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Sérii letních akcí v parku Ostrov zakončí Snakecharmer a Ovčie Kiahne

Léto se už převalilo přes polovinu a mnozí z nás již pocítili závan blížícího se podzimu. Tento signál dává melancholicky najevo, že konec kulturních akcí pod širým nebem se nezadržitelně blíží. I přes nevyzpytatelné počasí, které zvedalo adrenalin hlavně pořadatelům, se těchto akcí v širokém okolí událo (a ještě bude dít) nespočet. Právě takovou je sobotní semilská akce Letos naposled.

KSSF z.s. využívá již několik let potenciálu semilského městského parku Ostrova. Jeho prostranství, lemované tekoucí vodou, průběžně upravované ve prospěch pohodlí obyvatel, je pro pohodová letní setkání jako dělané.

Připomeňme koncert plný poezie na začátku prázdnin. J. H. Krchovský s Krch-off Bandem rozehnali bouřkové mraky a nad pódiem vysvitl měsíc. Čistokrevný český underground vystřídala energická Žiwa. Mladé jilemnické uskupení zhudebňující básně Zbyňka Havlíčka. Diváci se nenechali zastrašit zpočátku uplakaným dnem a na večerní koncert dorazili v hojném počtu.

Špatné počasí nás strašilo i v předvečer druhého koncertu konaného na Ostrově. Nakonec byl však onen pátek dnem jako malovaným. Hlavní hvězdy večera, brněnští Midi-lidi, po dlouhé cestě nepohrdly ochlazením v Jizeře. Hudební večer otevírala semilsko-pražská Johuš Matuš se svým rural popem. Její renesanční záběr se odrážel také ve zdařilé projekci. Projekce byla též součástí vystoupení již zmíněných Midi-lidí. Jejich smysl pro humor na vlnách electro-popu roztančil stovky příchozích. Park se zaplnil radostí a úsměv na tváři měl každý, kdo přišel (kdo nepřišel možná uvěřil, že se jedná o fake).

A tak se blíží sobota 26. srpna. A pořadatelé ze Semily Femily už nervózně sledují předpovědi počasí. Snad se poštěstí se letos naposled setkat při koncertu pod hvězdným nebem. Čeká nás totiž pestrá přehlídka regionálních rockových kapel a rozhodně bude co poslouchat.

Kdo by si nepamatoval dnes již neexistující Hangover Painters? A právě jejich bubeník a textař, Jiří Varan Hlůže, se vrací na místo činu se svýma dvěma formacemi z Liberce. Nekonečno, připomínající krátkou, ale významnou éru emo a Snakecharmer, psychedelický post rock s příjemným ženským vokálem, Vás přijedou přesvědčit, že Liberecká hudební scéna čile žije.

Uprostřed večera Vás potěší populární pekelníci z Kacanov Ovčie Kiahne trochou punkového aggro rock´n´rollu. Minifest budou zavírat, ale spát nás nepustí turnovští All Friends Dead. Žánrově těžko zařaditelní, avšak velmi výrazní. Řekněme synth metalcoroví, nebo violence elektroniční, prostě nadupaní.

Všichni jste tedy srdečně zváni na letos poslední prázdninový koncert v městském parku. Nezapomeňte, že začínáme již v 19 hodin. To abychom si Ostrova užili co nejvíce a mohli si společně vytvořit neopakovatelnou atmosféru pohodového hudebního večera.

Těšíme se na vás, Vaše KSSF z.s. (KJ)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu
Akce Kulturního centra Golf Semily o prázdninách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aplikace Horská služba končí
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili atletickou halu
Florbalistky Turnova rozhodly o svém vítězství v poslední minutě
Přednáškové Putování za minerály 3 probíhá v lednu a únoru
Vzácné poklady ukáže archeologická výstava turnovského muzea

Nejčtenější články

19.01.: Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
19.01.: Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
19.01.: Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT