Sérii letních akcí v parku Ostrov zakončí Snakecharmer a Ovčie Kiahne

23.08.2017 19:58:27 | Autor: Kateřina Jínová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Sérii letních akcí v parku Ostrov zakončí Snakecharmer a Ovčie Kiahne

Léto se už převalilo přes polovinu a mnozí z nás již pocítili závan blížícího se podzimu. Tento signál dává melancholicky najevo, že konec kulturních akcí pod širým nebem se nezadržitelně blíží. I přes nevyzpytatelné počasí, které zvedalo adrenalin hlavně pořadatelům, se těchto akcí v širokém okolí událo (a ještě bude dít) nespočet. Právě takovou je sobotní semilská akce Letos naposled.

KSSF z.s. využívá již několik let potenciálu semilského městského parku Ostrova. Jeho prostranství, lemované tekoucí vodou, průběžně upravované ve prospěch pohodlí obyvatel, je pro pohodová letní setkání jako dělané.

Připomeňme koncert plný poezie na začátku prázdnin. J. H. Krchovský s Krch-off Bandem rozehnali bouřkové mraky a nad pódiem vysvitl měsíc. Čistokrevný český underground vystřídala energická Žiwa. Mladé jilemnické uskupení zhudebňující básně Zbyňka Havlíčka. Diváci se nenechali zastrašit zpočátku uplakaným dnem a na večerní koncert dorazili v hojném počtu.

Špatné počasí nás strašilo i v předvečer druhého koncertu konaného na Ostrově. Nakonec byl však onen pátek dnem jako malovaným. Hlavní hvězdy večera, brněnští Midi-lidi, po dlouhé cestě nepohrdly ochlazením v Jizeře. Hudební večer otevírala semilsko-pražská Johuš Matuš se svým rural popem. Její renesanční záběr se odrážel také ve zdařilé projekci. Projekce byla též součástí vystoupení již zmíněných Midi-lidí. Jejich smysl pro humor na vlnách electro-popu roztančil stovky příchozích. Park se zaplnil radostí a úsměv na tváři měl každý, kdo přišel (kdo nepřišel možná uvěřil, že se jedná o fake).

A tak se blíží sobota 26. srpna. A pořadatelé ze Semily Femily už nervózně sledují předpovědi počasí. Snad se poštěstí se letos naposled setkat při koncertu pod hvězdným nebem. Čeká nás totiž pestrá přehlídka regionálních rockových kapel a rozhodně bude co poslouchat.

Kdo by si nepamatoval dnes již neexistující Hangover Painters? A právě jejich bubeník a textař, Jiří Varan Hlůže, se vrací na místo činu se svýma dvěma formacemi z Liberce. Nekonečno, připomínající krátkou, ale významnou éru emo a Snakecharmer, psychedelický post rock s příjemným ženským vokálem, Vás přijedou přesvědčit, že Liberecká hudební scéna čile žije.

Uprostřed večera Vás potěší populární pekelníci z Kacanov Ovčie Kiahne trochou punkového aggro rock´n´rollu. Minifest budou zavírat, ale spát nás nepustí turnovští All Friends Dead. Žánrově těžko zařaditelní, avšak velmi výrazní. Řekněme synth metalcoroví, nebo violence elektroniční, prostě nadupaní.

Všichni jste tedy srdečně zváni na letos poslední prázdninový koncert v městském parku. Nezapomeňte, že začínáme již v 19 hodin. To abychom si Ostrova užili co nejvíce a mohli si společně vytvořit neopakovatelnou atmosféru pohodového hudebního večera.

Těšíme se na vás, Vaše KSSF z.s. (KJ)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu
Akce Kulturního centra Golf Semily o prázdninách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Technická univerzita v Liberci je tu už 65 let
Společnost Silnice LK prodává nepotřebný movitý majetek
Železnobrodská Sklanda pokřtila novou pec Hedviku
V Krkonoších vytváří nová tokaniště pro tetřívka
Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
17.10.: V Semilech přemísťují autobusovou zastávku blíže do centra
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT