Sérii letních akcí v parku Ostrov zakončí Snakecharmer a Ovčie Kiahne

23.08.2017 19:58:27 | Autor: Kateřina Jínová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Sérii letních akcí v parku Ostrov zakončí Snakecharmer a Ovčie Kiahne

Léto se už převalilo přes polovinu a mnozí z nás již pocítili závan blížícího se podzimu. Tento signál dává melancholicky najevo, že konec kulturních akcí pod širým nebem se nezadržitelně blíží. I přes nevyzpytatelné počasí, které zvedalo adrenalin hlavně pořadatelům, se těchto akcí v širokém okolí událo (a ještě bude dít) nespočet. Právě takovou je sobotní semilská akce Letos naposled.

KSSF z.s. využívá již několik let potenciálu semilského městského parku Ostrova. Jeho prostranství, lemované tekoucí vodou, průběžně upravované ve prospěch pohodlí obyvatel, je pro pohodová letní setkání jako dělané.

Připomeňme koncert plný poezie na začátku prázdnin. J. H. Krchovský s Krch-off Bandem rozehnali bouřkové mraky a nad pódiem vysvitl měsíc. Čistokrevný český underground vystřídala energická Žiwa. Mladé jilemnické uskupení zhudebňující básně Zbyňka Havlíčka. Diváci se nenechali zastrašit zpočátku uplakaným dnem a na večerní koncert dorazili v hojném počtu.

Špatné počasí nás strašilo i v předvečer druhého koncertu konaného na Ostrově. Nakonec byl však onen pátek dnem jako malovaným. Hlavní hvězdy večera, brněnští Midi-lidi, po dlouhé cestě nepohrdly ochlazením v Jizeře. Hudební večer otevírala semilsko-pražská Johuš Matuš se svým rural popem. Její renesanční záběr se odrážel také ve zdařilé projekci. Projekce byla též součástí vystoupení již zmíněných Midi-lidí. Jejich smysl pro humor na vlnách electro-popu roztančil stovky příchozích. Park se zaplnil radostí a úsměv na tváři měl každý, kdo přišel (kdo nepřišel možná uvěřil, že se jedná o fake).

A tak se blíží sobota 26. srpna. A pořadatelé ze Semily Femily už nervózně sledují předpovědi počasí. Snad se poštěstí se letos naposled setkat při koncertu pod hvězdným nebem. Čeká nás totiž pestrá přehlídka regionálních rockových kapel a rozhodně bude co poslouchat.

Kdo by si nepamatoval dnes již neexistující Hangover Painters? A právě jejich bubeník a textař, Jiří Varan Hlůže, se vrací na místo činu se svýma dvěma formacemi z Liberce. Nekonečno, připomínající krátkou, ale významnou éru emo a Snakecharmer, psychedelický post rock s příjemným ženským vokálem, Vás přijedou přesvědčit, že Liberecká hudební scéna čile žije.

Uprostřed večera Vás potěší populární pekelníci z Kacanov Ovčie Kiahne trochou punkového aggro rock´n´rollu. Minifest budou zavírat, ale spát nás nepustí turnovští All Friends Dead. Žánrově těžko zařaditelní, avšak velmi výrazní. Řekněme synth metalcoroví, nebo violence elektroniční, prostě nadupaní.

Všichni jste tedy srdečně zváni na letos poslední prázdninový koncert v městském parku. Nezapomeňte, že začínáme již v 19 hodin. To abychom si Ostrova užili co nejvíce a mohli si společně vytvořit neopakovatelnou atmosféru pohodového hudebního večera.

Těšíme se na vás, Vaše KSSF z.s. (KJ)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu
Akce Kulturního centra Golf Semily o prázdninách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Galerie Vlastimila Rady ukazuje divadelní tvorbu Renaty Hans
Do sezony odstartovala i okresní fotbalová soutěž
K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově
Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka
Ve vrchlabském parku pořádají 10. ročník závodu horských kol

Nejčtenější články

16.08.: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad mincí ze 14. století
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
14.08.: Jablonecká hudební noc popáté zve především rockové fanoušky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT