Šestého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 52 soutěžících

15.03.2019 14:54:30 | Autor: Věra a Milan Bucharovi | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát

Šestého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 52 soutěžících

V Libštátě se 9. března 2019 uskutečnil již 6. ročník soutěže Libštátská vzduchovka. Celostátní přebor pořádala Českomoravská myslivecká jednota, Okresní myslivecký spolek Semily a Myslivecký spolek Kavkázsko Libštát.

Přebor se opět uskutečnil v areálu Masarykovy základní školy v Libštátě. V přízemí školy měli soutěžící k dispozici šatny, bufet a jídelnu. V jídelně bylo pro soutěžící připraveno téměř 250 porcí jídla v mysliveckém stylu (zvěřinová gulášová polévka a kančí svíčková s knedlíkem). Pro mladší, a pro ty, jež neholdují zvěřině, byly připraveny párky v rohlíku.

V prvním patře probíhala registrace soutěžících. V tělocvičně bylo pro soutěžící a jejich doprovod připraveno zázemí, kde čekali a odpočívali mezi jednotlivými koly soutěže.

Zahájení se zúčastnila ředitelka Masarykovy základní školy Libštát Jana Marková, starosta městyse Libštát Pavel Janata, člen rady OMS Semily Jaroslav Havlík, předseda MS Kavkázsko Radek Hadinec, člen OMS Jičín Tomáš Nýdrle (člen družstva mistrů Evropy ve skeetu) a další.

Samotná soutěž se uskutečnila v prostorách sportovní haly. V hale probíhala soutěž na sedmnácti palebných postaveních pod dohledem rozhodčích Josefa Krause a Gabriely Krausové. V nářaďovně sportovní haly byly vyhodnocovány terče sborem rozhodčích ve složení Miroslav Vlášek, Michal Ardelán, František Mašek, Ilja Lokvenc, Pavel Fejkl a Jiří Sobotka. Zahájení a ukončení závodu bylo doprovázeno hrou na lesovku (lesní roh) v podání Alžběty Hejdukové ze Semil.

Libštátská vzduchovka 2019<br />Autor: Věra a Milan Bucharovi

Celostátního přeboru se zúčastnilo celkem 52 soutěžících. Sportovní klání probíhalo v kategoriích žáci a žákyně do 10 let, dorostenci a dorostenky od 11 do 15 let a junioři a juniorky od 16 do 20 let, a to v rozsahu 2x 5 ran na terč liška, srnec, kamzík a kňour. Výkony soutěžících v jednotlivých kategoriích byly natolik vyrovnané, že musely proběhnout dvě kola rozstřelů.

Poté Josef Kraus vyhlašoval výsledky. Letošního klání se zúčastnilo celkem 52 soutěžících, z toho 15 domácích. Další soutěžící původem ze zdejšího střeleckého kroužku už soutěží pod hlavičkami nejrůznějších středních a vysokých škol. Poháry a diplomy vítězům předali starosta městyse Libštát Pavel Janata, zakladatel Libštátské vzduchovky a člen MS Kavkázsko Libštát Miroslav Pechánek a člen MS Kavkázsko Milan Buchar. Celkem bylo rozdáno 20 pohárů - 17 v jednotlivých kategoriích, 3 pro absolutní vítěze a 30 diplomů.

Následně soutěžící obdrželi velké množství cen od sponzorů a pořadatelů, kterým touto cestou děkujeme: ČMMJ - Českomoravská myslivecká jednota, z.s.; CZUB - Česká zbrojovka a.s - Uherský Brod; Meopta-optika, s.r.o.- Přerov; Sellier & Bellot - Vlašim; DS Holding a.s.- Libštát; Quittner & Schimek s.r.o Nová Paka; městys Libštát; MZŠ Libštát; OÚ Bělá; Kovap - Náchod s.r.o.; Myslivecký spolek Kavkázsko Libštát, z.s.; DIANA - Ing. Josef Kraus Lomnice nad Popelkou; Podkrkonošská uzenina s.r.o. Bělá; INO - Interpap Office s.r.o. Děčín; Strombuch s.r.o. Jilemnice; TOPA Toys s.r.o. Stará Paka; Papírnictví Ondřej Nýdrle; Alena Mihulková - Libštát; HaliShop Semily; Sabe, spol.s.r.o.; Beneš a LÁT a.s. - Slaná; Cukrárna Olala Libštát a další sponzoři.

Konečné pořadí na medailových pozicích je v příloze. 

Věra a Milan Bucharovi

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pátého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 58 soutěžících
V Libštátě se uskutečnil přebor ve střelbě mládeže ze vzduchovky

Ke stažení

Libštátská vzduchovka – výsledková listina na medailových pozicích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 66 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Huntířově si můžete vyrobit vlastní luk nebo řezbářský nůž

V obci Huntířov v okrese Jablonec si mohou návštěvníci a místní obyvatelé vyrobit vlastní luk, nožík nebo modřínový šindel vlašského typu. Po předem domluveném termínu se zájemcům bude věnovat v rámci placených kurzů odborník Petr Klíma. Při výrobě řezbářského nože se účastník kurzu naučí vykovat čepel, hrubé broušení, kalení a finální broušení. Dále si pak může vyrobit střenku z vybraného dřeva, nýty a celý nůž si zkompletuje. Více podrobností na Našem Jablonecku

Čištění kanalizace omezí parkování v ulici Antonína Dvořáka v Turnově

Severočeské vodovody a kanalizace budou v pondělí 15. července čistit kanalizaci. Kvůli práci nebude možné parkování v ulici Antonína Dvořáka. „Již ve čtvrtek byly v ulici Antonína Dvořáka umístěny dopravní značky zakazující stání vozidel v čase od 6:00 do 15:00 hodin," přiblížil vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko. Doplnil, že práce spočívá v prohlídce kanalizačního potrubí kamerou a poté proběhne následné čištění. Zákazové značení je umístěno v parkovacích zálivech od radnice, kolem lékárny a dál.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve sklepení lomnického zámku najdete miniatury Hebera a Machaté
Hike & Fly Krkonoše se pokusí napodobit přelet nad Alpami
Vlaky Arriva se v pátek a sobotu představí v Libereckém kraji
Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici
Z Kozákova pojedenácté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech

Nejčtenější články

16.07.: Krkonoše zůstávají otevřené! Ministr vyjednal s Krakonošem ještě šanci
18.07.: Z Kozákova pojedenácté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
17.07.: Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT