Šestého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 52 soutěžících

15.03.2019 14:54:30 | Autor: Věra a Milan Bucharovi | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát

Šestého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 52 soutěžících

V Libštátě se 9. března 2019 uskutečnil již 6. ročník soutěže Libštátská vzduchovka. Celostátní přebor pořádala Českomoravská myslivecká jednota, Okresní myslivecký spolek Semily a Myslivecký spolek Kavkázsko Libštát.

Přebor se opět uskutečnil v areálu Masarykovy základní školy v Libštátě. V přízemí školy měli soutěžící k dispozici šatny, bufet a jídelnu. V jídelně bylo pro soutěžící připraveno téměř 250 porcí jídla v mysliveckém stylu (zvěřinová gulášová polévka a kančí svíčková s knedlíkem). Pro mladší, a pro ty, jež neholdují zvěřině, byly připraveny párky v rohlíku.

V prvním patře probíhala registrace soutěžících. V tělocvičně bylo pro soutěžící a jejich doprovod připraveno zázemí, kde čekali a odpočívali mezi jednotlivými koly soutěže.

Zahájení se zúčastnila ředitelka Masarykovy základní školy Libštát Jana Marková, starosta městyse Libštát Pavel Janata, člen rady OMS Semily Jaroslav Havlík, předseda MS Kavkázsko Radek Hadinec, člen OMS Jičín Tomáš Nýdrle (člen družstva mistrů Evropy ve skeetu) a další.

Samotná soutěž se uskutečnila v prostorách sportovní haly. V hale probíhala soutěž na sedmnácti palebných postaveních pod dohledem rozhodčích Josefa Krause a Gabriely Krausové. V nářaďovně sportovní haly byly vyhodnocovány terče sborem rozhodčích ve složení Miroslav Vlášek, Michal Ardelán, František Mašek, Ilja Lokvenc, Pavel Fejkl a Jiří Sobotka. Zahájení a ukončení závodu bylo doprovázeno hrou na lesovku (lesní roh) v podání Alžběty Hejdukové ze Semil.

Libštátská vzduchovka 2019<br />Autor: Věra a Milan Bucharovi

Celostátního přeboru se zúčastnilo celkem 52 soutěžících. Sportovní klání probíhalo v kategoriích žáci a žákyně do 10 let, dorostenci a dorostenky od 11 do 15 let a junioři a juniorky od 16 do 20 let, a to v rozsahu 2x 5 ran na terč liška, srnec, kamzík a kňour. Výkony soutěžících v jednotlivých kategoriích byly natolik vyrovnané, že musely proběhnout dvě kola rozstřelů.

Poté Josef Kraus vyhlašoval výsledky. Letošního klání se zúčastnilo celkem 52 soutěžících, z toho 15 domácích. Další soutěžící původem ze zdejšího střeleckého kroužku už soutěží pod hlavičkami nejrůznějších středních a vysokých škol. Poháry a diplomy vítězům předali starosta městyse Libštát Pavel Janata, zakladatel Libštátské vzduchovky a člen MS Kavkázsko Libštát Miroslav Pechánek a člen MS Kavkázsko Milan Buchar. Celkem bylo rozdáno 20 pohárů - 17 v jednotlivých kategoriích, 3 pro absolutní vítěze a 30 diplomů.

Následně soutěžící obdrželi velké množství cen od sponzorů a pořadatelů, kterým touto cestou děkujeme: ČMMJ - Českomoravská myslivecká jednota, z.s.; CZUB - Česká zbrojovka a.s - Uherský Brod; Meopta-optika, s.r.o.- Přerov; Sellier & Bellot - Vlašim; DS Holding a.s.- Libštát; Quittner & Schimek s.r.o Nová Paka; městys Libštát; MZŠ Libštát; OÚ Bělá; Kovap - Náchod s.r.o.; Myslivecký spolek Kavkázsko Libštát, z.s.; DIANA - Ing. Josef Kraus Lomnice nad Popelkou; Podkrkonošská uzenina s.r.o. Bělá; INO - Interpap Office s.r.o. Děčín; Strombuch s.r.o. Jilemnice; TOPA Toys s.r.o. Stará Paka; Papírnictví Ondřej Nýdrle; Alena Mihulková - Libštát; HaliShop Semily; Sabe, spol.s.r.o.; Beneš a LÁT a.s. - Slaná; Cukrárna Olala Libštát a další sponzoři.

Konečné pořadí na medailových pozicích je v příloze. 

Věra a Milan Bucharovi

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pátého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 58 soutěžících
V Libštátě se uskutečnil přebor ve střelbě mládeže ze vzduchovky

Ke stažení

Libštátská vzduchovka – výsledková listina na medailových pozicích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 66 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT