Šestého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 52 soutěžících

15.03.2019 14:54:30 | Autor: Věra a Milan Bucharovi | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát

Šestého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 52 soutěžících

V Libštátě se 9. března 2019 uskutečnil již 6. ročník soutěže Libštátská vzduchovka. Celostátní přebor pořádala Českomoravská myslivecká jednota, Okresní myslivecký spolek Semily a Myslivecký spolek Kavkázsko Libštát.

Přebor se opět uskutečnil v areálu Masarykovy základní školy v Libštátě. V přízemí školy měli soutěžící k dispozici šatny, bufet a jídelnu. V jídelně bylo pro soutěžící připraveno téměř 250 porcí jídla v mysliveckém stylu (zvěřinová gulášová polévka a kančí svíčková s knedlíkem). Pro mladší, a pro ty, jež neholdují zvěřině, byly připraveny párky v rohlíku.

V prvním patře probíhala registrace soutěžících. V tělocvičně bylo pro soutěžící a jejich doprovod připraveno zázemí, kde čekali a odpočívali mezi jednotlivými koly soutěže.

Zahájení se zúčastnila ředitelka Masarykovy základní školy Libštát Jana Marková, starosta městyse Libštát Pavel Janata, člen rady OMS Semily Jaroslav Havlík, předseda MS Kavkázsko Radek Hadinec, člen OMS Jičín Tomáš Nýdrle (člen družstva mistrů Evropy ve skeetu) a další.

Samotná soutěž se uskutečnila v prostorách sportovní haly. V hale probíhala soutěž na sedmnácti palebných postaveních pod dohledem rozhodčích Josefa Krause a Gabriely Krausové. V nářaďovně sportovní haly byly vyhodnocovány terče sborem rozhodčích ve složení Miroslav Vlášek, Michal Ardelán, František Mašek, Ilja Lokvenc, Pavel Fejkl a Jiří Sobotka. Zahájení a ukončení závodu bylo doprovázeno hrou na lesovku (lesní roh) v podání Alžběty Hejdukové ze Semil.

Libštátská vzduchovka 2019<br />Autor: Věra a Milan Bucharovi

Celostátního přeboru se zúčastnilo celkem 52 soutěžících. Sportovní klání probíhalo v kategoriích žáci a žákyně do 10 let, dorostenci a dorostenky od 11 do 15 let a junioři a juniorky od 16 do 20 let, a to v rozsahu 2x 5 ran na terč liška, srnec, kamzík a kňour. Výkony soutěžících v jednotlivých kategoriích byly natolik vyrovnané, že musely proběhnout dvě kola rozstřelů.

Poté Josef Kraus vyhlašoval výsledky. Letošního klání se zúčastnilo celkem 52 soutěžících, z toho 15 domácích. Další soutěžící původem ze zdejšího střeleckého kroužku už soutěží pod hlavičkami nejrůznějších středních a vysokých škol. Poháry a diplomy vítězům předali starosta městyse Libštát Pavel Janata, zakladatel Libštátské vzduchovky a člen MS Kavkázsko Libštát Miroslav Pechánek a člen MS Kavkázsko Milan Buchar. Celkem bylo rozdáno 20 pohárů - 17 v jednotlivých kategoriích, 3 pro absolutní vítěze a 30 diplomů.

Následně soutěžící obdrželi velké množství cen od sponzorů a pořadatelů, kterým touto cestou děkujeme: ČMMJ - Českomoravská myslivecká jednota, z.s.; CZUB - Česká zbrojovka a.s - Uherský Brod; Meopta-optika, s.r.o.- Přerov; Sellier & Bellot - Vlašim; DS Holding a.s.- Libštát; Quittner & Schimek s.r.o Nová Paka; městys Libštát; MZŠ Libštát; OÚ Bělá; Kovap - Náchod s.r.o.; Myslivecký spolek Kavkázsko Libštát, z.s.; DIANA - Ing. Josef Kraus Lomnice nad Popelkou; Podkrkonošská uzenina s.r.o. Bělá; INO - Interpap Office s.r.o. Děčín; Strombuch s.r.o. Jilemnice; TOPA Toys s.r.o. Stará Paka; Papírnictví Ondřej Nýdrle; Alena Mihulková - Libštát; HaliShop Semily; Sabe, spol.s.r.o.; Beneš a LÁT a.s. - Slaná; Cukrárna Olala Libštát a další sponzoři.

Konečné pořadí na medailových pozicích je v příloze. 

Věra a Milan Bucharovi

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pátého ročníku Libštátské vzduchovky se zúčastnilo 58 soutěžících
V Libštátě se uskutečnil přebor ve střelbě mládeže ze vzduchovky

Ke stažení

Libštátská vzduchovka – výsledková listina na medailových pozicích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 66 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Ve středu 27. března 2019 se uskuteční v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje již 17. ročník oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení v regionu. Ocenění proběhne k příležitosti připomenutí Dne učitelů. Celkem se sešlo 31 nominací a Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 oceněných. Za šestnáct let trvání bylo oceněno již 330 pedagogů.

Liberecký kraj vyhlásí vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb

Liberecký kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásí v pondělí 25. března 2019 vítěze krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb. Slavnostní vyhlášení soutěže, která hodnotí městské a obecní weby a elektronické služby občanům, se bude konat v multimediálním sálu Krajského úřadu Libereckého kraje od 14 hodin za přítomnosti představitelů zúčastněných obcí a měst Libereckého kraje a dalších hostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Lízátkové závody na Benecku 2019
Horská služba se v Harrachově setkala s Krakonošem
Křišťálový glóbus za vítězství SP vybojovala i Ester Ledecká
Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří
Kraj reaguje na námitky proti zadáním na rekonstrukce silnic

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
23.03.: Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT