Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

03.05.2011 10:47:02 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

V sobotu 30. dubna proběhl za příznivého počasí již 8. ročník akce Český ráj dětem, kterou se oficiálně zahajuje turistická sezóna v tomto regionu. Herní průkaz si vyzvedlo tisíc dětí a celé akce se zúčastnilo na čtyři tisíce lidí.

Letošní putování bylo vedeno Hruboskalským skalním městem. Na trase se děti, ale i dospělí setkali s postavami z českorajských pověstí, plnili všetečné úkoly a mohli shlédnou dvě divadelní představení. (hrad Valdštejn - ZŠ 28. října, zámek Hrubá Skála - ZŠ Skálova). Zakončení dopoledního putování proběhlo v areálu autokempu Sedmihorky, kde byl připraven bohatý kulturní program.

„Letošního putování se zúčastnila i delegace dětí z polského partnerského města Jawora, které byly putováním nadšeny a ani se jim nechtělo domů. V rámci losování z odevzdaných kupónků bylo rozdáno plno krásných a hodnotných cen. Hlavní cenou putování byl dětský tábor na Malé Skále a dětské kolo Amulet," uvedla Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov.

Představili i nové turistické noviny

V rámci akce Český ráj dětem byly představeny i Sezónní turistické noviny Český ráj 2011. Tématem letošních novin je Český ráj hravý a zábavný. V tomto regionu je množství míst, které jsou spojeny s natáčením filmů a pohádek či nějakým zajímavým příběhem. Nechybí stránka pro děti, informace o Chráněné krajinné oblasti Český ráj ani stránka věnovaná regionálním výrobcům a držitelům značky Regionální produkt Český ráj. Najdete v nich i doporučené cyklovýlety vás v letošním roce zavedou na rozhledny a vyhlídková místa. Noviny jsou k dostání ve všech informačních střediscích regionu i na dalších místech nejen v Českém ráji. Distribučním místem pro zájemce na prodej novin jsou RTIC Turnov a MIC Jičín.

„V letošním roce opět vyjedou i oblíbené turistické autobusy. Je připraveno celkem pět linek, z nichž první červená,  spojující Turnov s Jičínem, vyjela již 30. dubna 2011. Posledního dubna zahajuje svůj provoz i trasa na Jablonec nad Nisou. Jízdní řády včetně mapy tras jednotlivých linek najdete v Sezónních turistických novinách Český ráj 2011," doplnila Eliška Gruberová.

Více podobných informací najdete v rubrice Cestovní ruch

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nikdy nezaniknou
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 7. do 9. srpna
Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta
Opravy komunikací v Turnově neustaly ani přes letní měsíce
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT