Silnice lemují nové stromy, kraj jich letos vysadil přes čtyři sta

21.12.2016 07:59:26 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Liberecký kraj

Silnice lemují nové stromy, kraj jich letos vysadil přes čtyři sta

Liberecký kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Krajské správy silnic LK vysázel v letošním roce podél silnic II. a III. třídy celkem 420 nových stromů. V obnově a údržbě silniční vegetace bude pokračovat i v dalších letech.

„Údržbu a obnovu silničních vegetací podél krajských silnic začal Liberecký kraj koncepčně řešit v letošním roce. První dva projekty na výsadbu nových silničních alejí jsou již dokončeny. Oba dva kraj hradil ze svého rozpočtu, projektové dokumentace zpracovala Agentura regionální rozvoje, spol. s r.o," řekl Marek Pieter, náměstek hejtmana pro řízení rezortu dopravy, investic a veřejných zakázek.

Třešňová alej, první z projektů, už lemuje komunikaci II/291 na Frýdlantsku, přičemž se jedná o první etapu. Vysázeno tady bylo 155 stromů. Liberecký kraj za realizaci včetně následné dvouleté péče zaplatil téměř 490 000 Kč. Zhotovitelem byl Ing. Miloš Bukáček BM-Universa.

Další výsadbu zrealizoval kraj podél loni zrekonstruované silnice III/27242, která vede ze Zdislavy do Křižan. Roste zde nyní 124 slivoní a 54 hrušní. Výsadbu prováděl Suchopýr o.p.s. a Liberecký kraj za projekt včetně dvouleté péče o stromy zaplatil bezmála 364 000 Kč.

„Mimo tyto projekty bylo dalších 75 nových stromů vysázeno v rámci rekonstrukce krajských silnic III. třídy v Troskovicích," uvedl náměstek Pieter.

Liberecký kraj má svůj Plán péče o silniční zeleň na Frýdlantsku. Dokument byl zpracován na základě závazku kraje pečovat o zeleň a zajistit výsadbu na Frýdlantsku v rámci projektu Od zámku Frýdlant k zámku Czocha, který zahrnuje rekonstrukce krajských silnic. Cílem tohoto materiálu je naplánování systematické péče včetně finančního zajištění a využití dotačních prostředků z Operačního programu životní prostředí.

Ve výsadbě nových stromů bude Liberecký kraj pokračovat. „Připravujeme například projekty podél silnice II/291 - v úseku od křižovatky s polní cestou na Supí vrch po křižovatku s komunikací číslo III/2915 na Dolní Řasnici, dále od Nového Města pod Smrkem po státní hranici. Nové a hlavně zdravé stromy budou lemovat i komunikaci II/2909 - od Raspenavy po Krásný Les a silnici III/03511 - od Frýdlantu po státní hranici," dodal Marek Pieter.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Trasu plánované cyklostezky v Hrubé Skále lemují nové lípy
U nádraží v obci Horka u Staré Paky vyrostla alej z jeřábů
Stromy v alejích budou zdravější, kraj předložil tři projekty na ošetření

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT