Silnice lemují nové stromy, kraj jich letos vysadil přes čtyři sta

21.12.2016 07:59:26 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Liberecký kraj

Silnice lemují nové stromy, kraj jich letos vysadil přes čtyři sta

Liberecký kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Krajské správy silnic LK vysázel v letošním roce podél silnic II. a III. třídy celkem 420 nových stromů. V obnově a údržbě silniční vegetace bude pokračovat i v dalších letech.

„Údržbu a obnovu silničních vegetací podél krajských silnic začal Liberecký kraj koncepčně řešit v letošním roce. První dva projekty na výsadbu nových silničních alejí jsou již dokončeny. Oba dva kraj hradil ze svého rozpočtu, projektové dokumentace zpracovala Agentura regionální rozvoje, spol. s r.o," řekl Marek Pieter, náměstek hejtmana pro řízení rezortu dopravy, investic a veřejných zakázek.

Třešňová alej, první z projektů, už lemuje komunikaci II/291 na Frýdlantsku, přičemž se jedná o první etapu. Vysázeno tady bylo 155 stromů. Liberecký kraj za realizaci včetně následné dvouleté péče zaplatil téměř 490 000 Kč. Zhotovitelem byl Ing. Miloš Bukáček BM-Universa.

Další výsadbu zrealizoval kraj podél loni zrekonstruované silnice III/27242, která vede ze Zdislavy do Křižan. Roste zde nyní 124 slivoní a 54 hrušní. Výsadbu prováděl Suchopýr o.p.s. a Liberecký kraj za projekt včetně dvouleté péče o stromy zaplatil bezmála 364 000 Kč.

„Mimo tyto projekty bylo dalších 75 nových stromů vysázeno v rámci rekonstrukce krajských silnic III. třídy v Troskovicích," uvedl náměstek Pieter.

Liberecký kraj má svůj Plán péče o silniční zeleň na Frýdlantsku. Dokument byl zpracován na základě závazku kraje pečovat o zeleň a zajistit výsadbu na Frýdlantsku v rámci projektu Od zámku Frýdlant k zámku Czocha, který zahrnuje rekonstrukce krajských silnic. Cílem tohoto materiálu je naplánování systematické péče včetně finančního zajištění a využití dotačních prostředků z Operačního programu životní prostředí.

Ve výsadbě nových stromů bude Liberecký kraj pokračovat. „Připravujeme například projekty podél silnice II/291 - v úseku od křižovatky s polní cestou na Supí vrch po křižovatku s komunikací číslo III/2915 na Dolní Řasnici, dále od Nového Města pod Smrkem po státní hranici. Nové a hlavně zdravé stromy budou lemovat i komunikaci II/2909 - od Raspenavy po Krásný Les a silnici III/03511 - od Frýdlantu po státní hranici," dodal Marek Pieter.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Trasu plánované cyklostezky v Hrubé Skále lemují nové lípy
U nádraží v obci Horka u Staré Paky vyrostla alej z jeřábů
Stromy v alejích budou zdravější, kraj předložil tři projekty na ošetření

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
Při Bubenické show v Semilech vzpomenou i na Daniela Nekonečného
Méně známé místo kraje: Čedičové Provodínské kameny

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT