Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí

23.01.2020 21:29:13 | Autor: Denis Tomáš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí

Společnost Silnice LK a.s. získala v roce 2019 certifikaci ISO 14001:2016 v oblasti životního prostředí. Hlavním cílem této normy je eliminace environmentálních dopadů činností společnosti. Po certifikaci ISO 9001:2016 je to již druhý získaný certifikát. Aktuálně se společnost připravuje na certifikaci ISO 45001:2018, která se týká bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

V roce 2019 se společnost rozhodla, že si nechá prověřit firemní procesy v oblasti životního prostředí a požádala o získání certifikace ISO 14001:2016. Tato norma definuje určité požadavky a normy v oblasti životního prostředí, které musí organizace splňovat nad rámec zákonných požadavků. Společnost Silnice LK a.s. si tak stanovila vlastní dobrovolné cíle v oblasti životního prostředí, které chce plnit. Hlavním motivem je především snížit dopad činnosti společnosti na životní prostředí.

„Neustále se snažíme snižovat dopad na životní prostředí a získání certifikace ISO 140001:2016 jen potvrzuje, že cesta, kterou se naše společnost rozhodla vydat, je správná," informuje generální ředitel společnosti Silnice LK a.s. Petr Šén. „V roce 2019 jsme například nakoupili novou techniku v hodnotě téměř 60 milionů Kč. Nová auta splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. Vyřadili jsme tak nejstarší vozidla a snížili množství emisí, které při údržbě komunikací vypouštíme. A zlepšujeme také našim pracovníkům komfort při práci. Vozový park plánujeme obnovovat i nadále."

Představení nových vozidle společnosti Silnice LK<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Kromě modernizace techniky společnost Silnice LK a.s. také nakoupila pro jednotlivá střediska větší množství záchytných van pod vozidla, které mají zamezit případným únikům kapalin z vozidel do volné přírody, opravila sklady soli proti zatékání, nakoupila nádoby na třídění odpadů do všech cestmistrovství, zabezpečili se také sklady chemikálií proti možnému úniku nebezpečných látek.

„Stanovili jsme si přísná kritéria, která hodláme nejen dodržet, ale v budoucnu je plánujeme ještě rozšiřovat, abychom byli nadále zodpovědnou firmou, které záleží na kvalitě naší krajiny, ve které žijeme," doplnil Petr Šén.

Společnost Silnice LK a.s. již v roce 2012 získala certifikaci ISO 9001:2009, která potvrzuje dodržování požadavků na kvalitu, má popsané firemní procesy a stanovené cíle kvality, které se snaží plnit, atd. V roce 2018 společnost úspěšně absolvovala recertifikační audit kvality na inovovanou normu ISO 9001:2016.

Jako další cíl si management stanovil, že se společnost připraví na certifikaci ISO 45001:2018, která se týká oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Cílem společnosti Silnice LK a.s. je tak dosáhnout kvality ve všech důležitých oblastech, které jsou pro její činnost zásadní, udržovat je a nadále rozvíjet i nad rámec povinných norem a pravidel.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel
Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Liberecký kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné
Orkán Sabine z pohledu ČEZ: 2755 poruch, škody za 25 milionů korun
Obrazem: Lyžuj lesy v Jablonci 2020
Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci

Nejčtenější články

21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
20.02.: Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT