Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

01.01.2012 11:52:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

Silvestr a ráno Nového roku si vyžádaly dva lidské životy při tragické dopravní nehoděa střelbě, další osoby byly zraněny. Přímé škody se vyšplhaly na 84 200 Kč, uchráněn byl majetek za 8 000 Kč.

„K celkem jednadvaceti událostem vyjížděli hasiči v Libereckém kraji během uplynulých 24 hodin. Zásahy byly různého typu, nejčastěji šlo o požáry kontejnerů, dopravní nehody a technickou pomoc," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Ke zmíněné tragické nehodě došlo na Silvestra odpoledne, ohlášena byla hasičům v 15.36 hodin. Ve Cvikově na hlavním tahu I/13 se střetl osobní vůz Škoda Fabia se čtyřkolkou. „Na místě jsme měli profesionální hasiče z Jablonného v Podještědí a místní jednotku ze Cvikova. Přes veškeré úsilí všech záchranných složek řidič čtyřkolky svým zraněním podlehl," sdělila tisková mluvčí hasičů.

V průběhu odpoledne na různých místech v Libereckém kraji zasahovali hasiči u požárů kontejnerů a série těchto požárů pokračovaly i po půlnoci. Stalo se tak v Mimoni, kde se škoda vyšplhala na 15 000 Kč. Ve stejnou dobu (0.45 hodin) hořelo i v Turnově, tam vznikla škoda 8 000 Kč a stejnou částku se podařilo hasičům uchránit. Později bylo policií oznámeno, že v Semilech mladík rozbil výlohu jedné z prodejen a vytrhl plechový koš, i tady se cena škody odhaduje na 8 000 Kč.

V ranních hodinách Nového roku se stalo také několik dopravních nehod. „Liberečtí profesionálové například vyjížděli ve 2.59 hodin do Karlova pod Ještědem, kde vůz Subaru Justy skončil v příkopě. Hasiči provedli odpojení akumulátoru, protipožární opatření a pomocí navijáku auto z příkopu vytáhli," doplnila Štrauchová.

Aktualizováno: Záchranáři zasahovali na Nový rok také na Jablonecku u dvou lidí, kteří se zranili od petard. Další tragická událost se smrtelným koncem stala v Tanvaldu, kde byl zastřelený dvaadvacetiletý muž. S popáleninami ruky převezli záchranáři na chirurgickou ambulanci jablonecké nemocnice čtyřletého chlapce, kterého popálila rachejtle. Ke zranění došlo v Desné krátce po půl jedné ráno. Z pohledu hasičů byl Silvestr ještě relativně klidný. Střelbu v Tanvaldu se smrtelným koncem šetří policisté (více zde na Našem Jablonecku).

Lidé v Pojizeří bouřlivě oslavovali příchod nového roku

Kapesní zloději měli v Pojizeří před Vánoci žně

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vypisuje soutěž o památku roku 2020
Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Policisté se připravují na víkendový příliv turistů do horských oblastí
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru

Nejčtenější články

14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
13.01.: Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy
13.01.: Nedaleko polských hranic v Jakuszycích roste multifunkční sportoviště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT