SK Studenec oslavil 100 let Československa fotbalem

25.10.2018 17:53:15 | Autor: SK Studenec | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec

SK Studenec oslavil  100 let Československa fotbalem

Zajímavý nápad, jak důstojně oslavit sto let od vzniku samostatné Československé republiky dostali ve Studenci. Sice již s týdenním předstihem, neboť okresní přebor dohrával svá utkání právě 20. a 21. října. Fotbalisté místního A-týmu zvolili pro poslední zápas podzimu netradiční dresy, a to rovnou národního týmu České republiky. V úterý byly na Ukrajině a v neděli ve Studenci...

Soupeř z Mírové tak sehrál vskutku zajímavé utkání. Sekretář klubu Petr Junek seznámil početnou diváckou návštěvu s různými důležitými událostmi, které klub zažil a uskutečnil v průběhu posledních 100 let. Klub sám je totiž o něco mladší a letos oslavil 95.výročí svého vzniku.

Trenér týmu Martin Hrubý vysvětlil, co stálo za zrodem této myšlenky. „Myslím si, že dnes je doba strašně rychlá a zapomínáme být těmi pravými vlastenci. Hrnou se na nás z médií různí bojovníci proti všemu, ale podstata je někde jinde. Přál bych si, aby dnešní jak fotbalová, tak i ostatní mládež a vůbec veřejnost, začala být opět hrdá na národní dres a symboly. Víte většina mladých kluků má vzory ve světových fotbalistech, což je samozřejmě dobře, ale musí si uvědomit, co je za tím dřiny a obětování a že všichni začínali ve své rodné zemi. A hlavně jsme chtěli důstojně připomenout toto významné jubileum naší země. Kluci si aspoň na devadesát minut vyzkoušeli být pod obrovským tlakem fanoušků a žít si vlastně fotbalový sen, protože fotbal je jejich vášeň."

Utkání okresního fotbalového přeboru SK Studenec - SK Mírová<br />Autor: Archiv SK Studenec Na úvod zápasu samozřejmě nechyběla národní hymna a místní fanklub hnal své hráče vpřed k vytoužené metě, kterou je pro SK Studenec po delší době postup do B-třídy. Domácí nezačali zrovna dobře a od 14. minuty pro nedorozumění v obraně prohrávali. Ovšem bojovnou hrou dokázali do poločasu zápas otočit díky trefám Povra a Hylmara. Druhou půli odstartovalo choreo místních fanoušků, kteří připomněli sté výročí vzniku samostatného Československa. Tribuna „na mezi" zářila národními barvami a pyroefekty. Nadšení uhasil vlastní gól Korotvičky, kterého při nádherném zákroku nešťastně trefil balonem brankář Jan Šír a skóre se tedy srovnalo. Hráči Mírové vycítili šanci na dobrý výsledek s dosud neporaženým týmem SK Studenec, byli silní na balónu a kombinaci. Na domácím týmu byla ale vidět odhodlanost toto utkání strhnout na svou stranu a góly Pavla Šíra a v závěru druhou brankou Hylmara plně bodovali a po podzimní části okresního přeboru zůstali na čele tabulky se šestibodovým náskokem do jarní části před druhou Jiskrou Libštát.

Celá akce se vydařila a nástupci borců na hřišti, které má klub ve všech věkových kategoriích včetně dívek v okresních i v krajských soutěžích, mohli začít snít sen o národním dresu...

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. podzimního kola

Okresní přebor: Libštát rozdrtil Novou Ves a stíhá první Studenec

Okresní přebor: Studenec zvýšil náskok i díky kontumaci z Libštátu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum v době koronavirové I.
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT