Skauti vybrali peníze pro svůj festival, maskotem bude liberecká kočka

18.12.2014 11:16:31 | Autor: Martin Štěrba | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Skauti vybrali peníze pro svůj festival, maskotem bude liberecká kočka

V úterý 16. prosince ve večerních hodinách skončila největší crowdfundingovou kampaň Junáka - svazu skautů a skautek ČR. Ta si kladla za cíl vybrat skrze internet pro podporu celostátního skautského setkání Obrok 2015, které se uskuteční od 10. do 14. června v libereckém sportovním areálu ve Vesci, minimálně 50 000 Kč. Po 45 dnech se suma zastavila na částce 56 205 Kč.

Financování skrze crowdfundingový portál HitHit využili skauti v letošním roce vůbec poprvé. „Jedná se o historický úspěch naší organizace. Crowdfunding byl až doposud neprobádanou vodou a nečekali jsme takový úspěch. Peníze se podařilo vybrat za velmi krátkou dobu," řekl manažer Obroku Zbyněk Prokop. Díky úspěchu kampaně na portálu HitHit získávají skauti i finanční dotaci od Nadace Vodafone. „Festival si klade za cíl rozvoj komunitního života, navázání přátelství mezi lidmi stejného věku a to po celé ČR. Právě takové projekty mladých organizátorů v našem grantovém programu Vpohybu vítáme," uvedl ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal.

Obrok 2015 je určen pro skauty, kterým je mezi 15 a 24 lety, tedy pro skautské teenagery a vedoucí. „Setkání pořádáme hlavně jako poděkování pro starší skauty, kteří každý týden pořádají výpravy s dětmi do přírody, učí je samostatnosti a připravují pro ně zajímavý program. Na vlastní program jim proto nezbývá příliš času," vysvětlil šéf komunikace Obroku Martin Štěrba.

Během pěti dní čeká skauty navazování kontaktů, netradiční sporty, festivalová hudební scéna, workshopy, přednášky, velká hra, ale i pomoc v základních školách či neziskových organizacích. Svoji účast už přislíbili například kardinál Dominik Duka, muž roku 2009 Martin Zach, miliardář a matematik Karel Janeček, dokumentaristka Olga Špátová, kavárník a autor projektu Piána na ulici Ondřej Kobza či autor knihy Konec prokrastinace Petr Ludwig.

Festival pro starší skauty poprvé míří na sever Čech a podle toho vypadá i maskot letošního ročníku. „Když se řekne Liberec, všichni si vybaví tygra nebo Ještěd. My jsme si říkali, že chceme jako maskota něco originálního a moderního, co zná spousta lidí. Proto padla volba na street art a na známou libereckou kočku," doplnil Zbyněk Prokop. Díky Obroku 2015 tak dojde k expanzi libereckých koček po celé České republice.

Akce má tradici od roku 2000 a od té doby se uskutečnilo již sedm ročníků a to pokaždé v jiné části České republiky, poslední ročník se uskutečnil v roce 2013 u Vodního hradu Švihov. Setkání pořádá Junák - svaz skautů a skautek ČR, který v současné době sdružuje více než 50 000 dětí a mladých lidí - je tak největší neziskovou organizací v České republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Svíčky s sebou! Skauti vezou do kraje Betlémské světlo!
Tisíc skautů z celého světa přijelo na Středoevropské jamboree do Doks
Novodobá zlatá horečka probíhala v Lomnici nad Popelkou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT