Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití

17.10.2019 09:02:52 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Slaná

Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití

Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na slavnostní premiéru divadelní komedie Tchýně na zabití v podání svého souboru. Představení se uskuteční v sobotu 19. října 2019 od 16:00 a 19:30 v Kulturním domě ve Slané. K dispozici bude také příjemné posezení a bohaté občerstvení v přilehlé restauraci.

„Všechny přátele, příznivce a fanoušky našeho divadelního souboru bychom rádi seznámili s naší zbrusu novou divadelní hrou, protože její podzimní premiéra se nezadržitelně blíží. Dovolte mi tedy opravdu pouze ve stručnosti popsat děj této bláznivé komedie o dvou dějstvích," uvedl principál slánského souboru Radek Šmíd.

„Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života svým mladým. Čistokrevná řachanda okořeněná duchařinou popisuje vztah mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně a hlavně mezi tchýněmi samotnými... Ale víc už opravdu neprozradíme. Přijďte se sami podívat a výborně pobavit."

Autorem této divadelní komedie je herec a režisér Jakub Zindulka, syn „velkého herce malých rolí" Stanislava Zindulky. Jakub se narodil v roce 1966. Po maturitě na gymnáziu, jemuž dal přednost před studiem konzervatoře, byl přijat na pražskou DAMU. V roce 1998 v Plzni založil Divadlo Dialog, které sdružuje menší divadelní spolky, jehož se stal šéfem. Zde se též začal uplatňovat jako režisér a autor. Už dávno to není „jen" syn slavného otce, Stanislava Zindulky, ani vodník z Princezny ze mlejna Zdeňka Trošky.

Bláznivá komedie DS Tyl Slaná Tchýně na zabití<br />Autor: Archiv DS Tyl Slaná Ve hře účinkují Marie Farská, Martina Kynčl Wittmayerová, Tomáš Kužel a Zdena Krejčí. Režie tohoto zbrusu nového představení našeho souboru se opět chopila Helena Šlaisová, pro kterou je to další režijní počin po velice úspěšném představení Účel světí prostředky, který se dočkal dvou desítek repríz. A my věříme, že i tato hra bude neméně podařená.

„Snad smíme doufat, že naše inscenace pro Vás bude nejen veselým pobavením, ale také hezkým zážitkem, který Vám pomůže překonat nesnadné období konce letního období. Nejaktuálnější informace o našem představení, obrázky, ukázky a přehled dalších zájezdů a štací můžete najít na internetové stránce www.dstyl.cz, kde najdete i možnost rezervace vstupenek. Už teď se na Vás těšíme v hledišti našeho slánského divadélka," upřesnil Radek Šmíd.

Představení se uskuteční v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 19. října 2019 od 16:00 a 19:30 hodin. Vstupné bude 70 a 30 Kč a občerstvení je zajištěno v přilehlé restauraci. Vstupenky budou k dispozici v pokladně přímo před představením.

Divadelníci ze Slané zkouší dvě nové hry a chystají oslavy výročí

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kriminalisté obvinili muže z vraždy dvou žen v Rovensku a Turnově
Shrnutí situace s Covidem za červenec v Libereckém kraji
Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nezaniknou
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 7. do 9. srpna
Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
06.08.: Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT