Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kina

27.05.2012 21:27:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kina

V sobotu se v kině Jitřenka konalo slavnostní zakončení přehlídky filmů Věry Plívové-Šimkové. Poděkovat za tvorbu jí přijeli do Semil Jan Kraus, Jiřina Bohdalová, Zdeněk Zelenka a další. Jako velké překvapení se v 17.30 objevila v kině i samotná režisérka.

Nečekané to bylo pro většinu přítomných vzhledem k tomu, že režisérka Věra Plívová-Šimková se na veřejné akci objevila poprvé po dlouhých osmi letech. Přesvědčit ji k cestě z Chuchelny do Semil přitom bylo poměrně náročné.

„Bylo to samozřejmě dlouho připravované, ale nechtěli jsme dopředu osobní účast paní režisérky oznamovat, abychom to nezařekli. Na tomto úkolu pracovala celá její rodina a také dřívější spolupracovníci a přátelé, kteří se u ní stavovali ještě i během dnešního dne. Do poslední chvíle to zkrátka nebylo jisté," přiznal vedoucí semilského kina Jitřenka Ondřej Šír, který práci režisérky zpracovával při svých filmových studiích. Zároveň Šír dodal: „Přesto se v klíčovém okamžiku rozhodla paní režisérka přijet za námi sama a za to jí patří velký dík."

Kromě již zmiňovaných osobností dorazila do Semil speciálně kvůli paní režisérce i její velká kamarádka, dramaturgyně Marcela Pittermanová a celá řada dalších tvůrců, například sestava dětských herců z filmu Lišáci, Myšáci a Šibeničák, tedy Milan Bakeš, Zdeněk Tůma, Blažena Hendrychová a již zmiňovaný Jan Kraus. Dále třeba i herec z filmu Páni kluci Michal Dymek nebo filmový historik Pavel Taussig či Jaroslav Sedláček.

Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kinaZa většinu přítomných osobností vyjádřil myšlenku poděkování legendární režisérce Jan Kraus: „Moc rád na paní režisérku vzpomínám, protože práce s ní byla vždycky výjimečná a myslím, že ona je taky výjimečný člověk. Přijel jsem dnes do Semil právě kvůli ní."

Podrobný program sobotní akce Poděkování Věře Plívové Šimkové najdete zde. Program byl zároveň součástí Westernového dne v Semilech. Celý blok akcí k připomenutí tvorby paní režisérky, a zároveň jejího životního jubilea, byl ovšem zahájen již na začátku března výstavou Páni kluci! v semilském muzeu a pokračoval promítáním jejích filmů v kině až do 26. května. 

Věra Šimková-Plívová se narodila 29. května 1934 v Lomnici nad Popelkou, dětství a většinu života prožila v Chuchelně u Semil. Do svých filmů obsazovala populární režisérka i zdejší obyvatele a také zdejší kraj. Do její filmografie patří například filmy Lišáci, Myšáci a Šibeničák (1970), Přijela k nám pouť (1973), Páni kluci (1975), Jak se točí rozmarýny (1977), Krakonoš a lyžníci (1980), Mrkáček Čiko (1982), Veverka a kouzelná mušle (1988), Nefňukej Veverko (1988), Houpačka (1990), Artuš, Merlina prchlíci (1995), Kruh (2001).

Rozhovor s Janem Krausem: Žádný kašírky! To máme s paní režisérkou společný

Související články: 

Na Poděkování Věře Plívové-Šimkové přijede kromě Krause i Bohdalová

V květnu uvidíte v Jitřence hokej i poděkování známé režisérce

FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městská knihovna Semily slaví v říjnu deset let v Jitřence!
Dny architektury v kraji představí Baťu, horolezce i železniční depo
V Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů
Oslavy historika Josefa Pekaře proběhly na Malém Rohozci
Odběrová místa rozšiřují provozní dobu. Na test se objednejte online

Nejčtenější články

28.09.: Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
29.09.: I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry
28.09.: Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT