Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kina

27.05.2012 21:27:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kina

V sobotu se v kině Jitřenka konalo slavnostní zakončení přehlídky filmů Věry Plívové-Šimkové. Poděkovat za tvorbu jí přijeli do Semil Jan Kraus, Jiřina Bohdalová, Zdeněk Zelenka a další. Jako velké překvapení se v 17.30 objevila v kině i samotná režisérka.

Nečekané to bylo pro většinu přítomných vzhledem k tomu, že režisérka Věra Plívová-Šimková se na veřejné akci objevila poprvé po dlouhých osmi letech. Přesvědčit ji k cestě z Chuchelny do Semil přitom bylo poměrně náročné.

„Bylo to samozřejmě dlouho připravované, ale nechtěli jsme dopředu osobní účast paní režisérky oznamovat, abychom to nezařekli. Na tomto úkolu pracovala celá její rodina a také dřívější spolupracovníci a přátelé, kteří se u ní stavovali ještě i během dnešního dne. Do poslední chvíle to zkrátka nebylo jisté," přiznal vedoucí semilského kina Jitřenka Ondřej Šír, který práci režisérky zpracovával při svých filmových studiích. Zároveň Šír dodal: „Přesto se v klíčovém okamžiku rozhodla paní režisérka přijet za námi sama a za to jí patří velký dík."

Kromě již zmiňovaných osobností dorazila do Semil speciálně kvůli paní režisérce i její velká kamarádka, dramaturgyně Marcela Pittermanová a celá řada dalších tvůrců, například sestava dětských herců z filmu Lišáci, Myšáci a Šibeničák, tedy Milan Bakeš, Zdeněk Tůma, Blažena Hendrychová a již zmiňovaný Jan Kraus. Dále třeba i herec z filmu Páni kluci Michal Dymek nebo filmový historik Pavel Taussig či Jaroslav Sedláček.

Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kinaZa většinu přítomných osobností vyjádřil myšlenku poděkování legendární režisérce Jan Kraus: „Moc rád na paní režisérku vzpomínám, protože práce s ní byla vždycky výjimečná a myslím, že ona je taky výjimečný člověk. Přijel jsem dnes do Semil právě kvůli ní."

Podrobný program sobotní akce Poděkování Věře Plívové Šimkové najdete zde. Program byl zároveň součástí Westernového dne v Semilech. Celý blok akcí k připomenutí tvorby paní režisérky, a zároveň jejího životního jubilea, byl ovšem zahájen již na začátku března výstavou Páni kluci! v semilském muzeu a pokračoval promítáním jejích filmů v kině až do 26. května. 

Věra Šimková-Plívová se narodila 29. května 1934 v Lomnici nad Popelkou, dětství a většinu života prožila v Chuchelně u Semil. Do svých filmů obsazovala populární režisérka i zdejší obyvatele a také zdejší kraj. Do její filmografie patří například filmy Lišáci, Myšáci a Šibeničák (1970), Přijela k nám pouť (1973), Páni kluci (1975), Jak se točí rozmarýny (1977), Krakonoš a lyžníci (1980), Mrkáček Čiko (1982), Veverka a kouzelná mušle (1988), Nefňukej Veverko (1988), Houpačka (1990), Artuš, Merlina prchlíci (1995), Kruh (2001).

Rozhovor s Janem Krausem: Žádný kašírky! To máme s paní režisérkou společný

Související články: 

Na Poděkování Věře Plívové-Šimkové přijede kromě Krause i Bohdalová

V květnu uvidíte v Jitřence hokej i poděkování známé režisérce

FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy
Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT