FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou

25.11.2012 18:37:51 | Autor: Markéta Skrbková | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: V Bozkově se jezdci enduro seriálu rozloučili se sezonou

V bozkovské sokolovně se v pátek večer naposledy v letošním roce sešli závodníci, organizátoři a příznivci motocyklového seriálu KTM ECC 2012. Na programu bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění prvním pěti nejúspěšnějších jezdců ve všech kategoriích.

Motosport Bozkov patří mezi organizátory seriálu a vyhlašovací ceremoniál se jim podařilo připravit  na jedničku, včetně výborného guláše podávaného zdarma. Seriál je v našem regionu největším podnikem svého druhu. Má za sebou už čtvrtý ročník, v jehož průběhu se na startovní čáru postavilo 1461 závodníků. Nejobsazenější závod byl úvodní dubnový podnik v Bozkově a stejných 226 jezdců přijelo i druhou květnovou sobotu do Košťálova.

Slavnostní večer zahájila prezentace ISŠ z Vysokého nad Jizerou, hned po ní následovalo video Martina Zouhara, který skvěle sestříhal záběry ze všech letošních dílů seriálu. A pak už se začalo vyhlašovat. Nejprve si pro ceny a potlesk přicházely děti, tedy kategorie do padesáti a pětašedesáti kubických centimetrů. První tři nejúspěšnější jezdci v obou kategoriích dostali nové dresy se svým jménem na zádech.

V průběhu celého večera se i vydatně děkovalo. Drobné dárečky od organizátorů, potlesk od diváků a poděkování od všech společně patří zdravotním sestřičkám, které nechybí na žádných závodech - Lídě a Renatě, řidičům od sanitek, fotografům, sponzorům i týmu časoměřičů.

Absolutním vítězem mezi jezdci se stal Jan Balaš

Vyhlášení motocyklového seriálu KTM ECC 2012 v bozkovské sokolovněPostupně se na stupních vítězů vystřídaly všechny kategorie, licenční závodníci hned v úvodu vyhlašovacího maratonu pokropili okolosedící diváky šampaňským, a hned tak vytvořili pořádnou atmosféru. Absolutně nejúspěšnějším závodníkem se stal Jan Balaš z AMK Krakonoš Jilemnice, který nasbíral během všech závodů celkem 222 bodů.

Vyhlašovala se i soutěž týmů, kterou vyhrál Motosport Lhotka s rovnou tisícovkou bodů. Pokud by však neměla soutěž týmů tak přísná pravidla, která stanoví, že jezdec v průběhu roku nemůže bodovat za tým, do něhož přestoupil, bodoval-li už jinde, patřilo by 222 bodů Jana Balaše klubu AMK Krakonoš Jilemnice a nikoli vítězné Lhotce.

Příští rok bude mít Motosport Lhotka obhajobu těžkou

Na začátku roku totiž Jan Balaš oblékl červený jilemnický dres, jeho body se ale dál vršily na konto týmu z kterého přestoupil. Proto i Krakonošové dostali aspoň symbolickou cenu. Rozdíl mezi druhým a třetím týmem v celkovém pořadí soutěže týmů byl pouhých 8 bodů. Během večera se domlouvaly další přestupy závodníků, tak se už všichni těší, že příští rok bude pořádně napínavý a klub Motosport Lhotka, který na trůně nejúspěšnějšího týmu sedí už třetím rokem konečně bude mít pořádnou konkurenci.

Vyhlašovací blok ukončila prezentace složená z komentovaných fotek ze závodů a videovzpomínka na poslední závod sezony ve Vysokém nad Jizerou. A pak zazvonil zvonec a čtvrtému ročníku seriálu KTM ECC 2012 je konec. Pátý ročník se rozjede zase na jaře, o tom kde to bude se povedou ještě dlouhá a intenzivní jednání.

Kompletní velmi rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka z vyhlášení

Články o letošních závodech seriálu:

FOTO: Závod ve Vysokém byl posledním v letošním enduro seriálu + celkové výsledky

FOTO: Závod ve Vysokém byl posledním v letošním enduro seriálu

FOTO: Na enduru v Jilemnici všichni jezdci skákali do Krakonošova

FOTO: Na enduru v Jilemnici všichni jezdci skákali do Krakonošova

FOTO: Enduro v polské Olszyně bylo prašným dobrodružstvím

FOTO: Enduro v polské Olszyně bylo prašným dobrodružstvím

FOTO: Podmínky při enduru v Košťálově ztížil déšť a zima

FOTO: Podmínky při enduru v Košťálově ztížil déšť a zima

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

FOTO: V Bozkově úspěšně odstartoval endurový seriál

Související články k enduru:

Motosport Bozkov zhodnotil svou osmou účast na Šestidenní

Obrazem: KTM Enduro Cross Country v Jilemnici

FOTO: Mistrovské enduro v Martinicích zpestřil Extrem prolog i Strombuch

FOTO: Cross country v Loukově ozdobily motoristické legendy

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj posiluje péči o duševní zdraví i u dětí

Díky projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb v Libereckém kraji uskutečněném v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus vzniklo v Liberci v roce 2024 Centrum duševního zdraví (CDZ). Centrum, které zajišťuje FOKUS Liberec poskytuje multidisciplinární podporu dospělým lidem s duševním onemocněním přímo v jejich přirozeném prostředí - doma, v rodině i v běžném životě, se nyní rozšíří právě i o pomoc pro děti a dospívající.  V prostorách sídla FOKUSu Liberec se nyní zaměří i na včasnou pomoc dětem a mladým lidem s psychickými obtížemi a jejich rodinám. Spolupracovat bude se školami, zdravotnickými službami i dalšími organizacemi v regionu. Vznik dětského centra reaguje na rostoucí potřebu dostupné a specializované péče o duševní zdraví mladé generace. „Jedná se o komplexní působení zdravotní i sociální služby, kdy se propojuje celý tým odborníků a specialistů, kteří dětem ve věkovém rozmezí od narození až do osmnácti let poskytují pomoc při řešení potíží v rodině či ve škole a následně řeší i somatické nebo psychické obtíže," řekla Jana Horáková ředitelka FOKUSu Liberec.

Libor Preisler odstupuje z funkce jednatele TS Turnov

Rada města Turnov v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., vzala na vědomí odstoupení Libora Preislera z funkce jednatele společnosti Technické služby Turnov, s. r.o., a to k 30.06.2026. Rada města v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., schválila vypsání výběrového řízení na funkci jednatele společnosti dle předloženého návrhu zadání.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavnostně poklepali na základní kámen nové stanice hasičů v Jilemnici
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
V lomnickém muzeu připravují videoprojekci knihy Daniela Geremuse
Kraj vyhlašuje soutěž na novou vizuální identitu

Nejčtenější články

10.03.: Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
08.03.: Město Turnov připravuje nájem původní budovy knihovny
08.03.: Vlastníci Krajské nemocnice převzali nové akcie sjednoceného subjektu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT