Sněhová kalamita a další nehody zastavily středeční dopravu v Pojizeří

15.02.2012 20:41:28 | Autor: Petr Ježek a Marek Kuntoš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Sněhová kalamita a další nehody zastavily středeční dopravu v Pojizeří

Problémy a zpoždění panovaly během středečního dopoledne v Pojizeří na silnicích i na železnici. Zaváté tratě se sice podařilo zprovoznit, v Libštátě ale došlo znovu k nehodě na přejezdu, takže cestující čekali na spojení až tři hodiny.

Navíc byly neprůjedné i silnice a několik z nich zůstane uzavřených zřejmě až do čtvrtka. „Vítr nám zafoukává silnice. problémy máme hlavně v okolí Lomnice nad Popelkou a mezi Vysokým nad Jizerou a Příchovicemi," popsal mluvčí krajských silničářů Pospíšil.

Zpoždění vlaků na úseku ze Staré Paky do Semil způsobila další nehoda na přejezdu v Libštátě, přitom k poslední havárii zde došlo v neděli večer! V tomto novém případě nešlo o rychlík, ale osobní vlak jedoucí Libštátem po 6 hodině. Podle neoficiálních zpráv řidič s vozidlem značky Opel dokonce z místa nehody ujel a dostihla ho až policie v Semilech. Cestující kvůli němu čekali na spoje až tři hodiny a například v Semilech se dozvěděli první informace o příčině zpoždění až hodinu po řádném odjezdu.

Nejezdily ani vlaky z Železného Brodu do Tanvaldu a další komplikace způsobilo vykolejené vlaku v Jablonci nad Nisou. Zde byla doprava obnovena až kolem 19 hodiny večer. Cestující tentokrát nemohla přepravit ani náhradní autobusy, protože nejezdily ani některé běžné linky.

Některé silnice jsou až do čtvrtka uzavřené

Uzavřená je od středečního rána silnice II/289 od Semil na Vysoké nad Jizerou, konkrétně úsek mezi křižovatkami na Roprachtice a Helkovice. Motoristé se nedostanou ani na silnici II/286 z Lomnice nad Popelkou na Košťálov, kritický je zejména úsek Lomnice nad Popelkou - u letiště. „Neprůjezdné jsou také silnice III/28626 z Benecka na Vrchlabí, silnice do Roudnice nad Labem, Jestřabí a silnice do Studence a Vrchlabí," doplnila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Lavina už je z vozovky odstraněna

Mezi Harrachovem a Rokytnicí nad Jizerou dokonce spadla na vozovku lavina, ale tu už se silničářům podařilo odstranit. „Apelujeme na řidiče, aby zvážili nutnost jízdy do oblastí Semilska. Je zde velmi špatná sjízdnost," dodala mluvčí.

Podle mluvčího silničářů Pospíšila vítr vytváří sněhové jazyky od středních poloh. „Na některých místech dvacet třicet minut poté, co tady projede naše vozidlo, tak jako kdyby tam vůbec nebylo."

Během dopoledne se už podařilo železničářům zprůjezdnit zaváté tratě ze Smržovky do Josefova Dolu i z Tanvaldu do Harrachova.

Zážitek ze středečního cestování: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami

Poznámka: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami 

Související články:

Nejezděte, žádají silničáři

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

Kamiony zablokovaly silnici od Železného Brodu i v Plavech

Kamiony zablokovaly silnici od Železného Brodu i v Plavech

Srážka náklaďáku s vlakem na přejezdu u Turnova, naštěstí bez zranění

Mluvčí Pavel Halla: Vyčistit trať úplně od stromů nejde

FOTO: V Semilech přímo na přejezdu vykolejil rychlík

FOTO: V Semilech přímo na přejezdu vykolejil rychlík

Více zpráv o dopravní situaci vždy najdete v rubrice ZPRÁVY - Doprava

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Oslava 30 let svobody ve Vrchlabí
Turnovské volejbalistky dvakrát porazily Mladou Boleslav
Pozvánka na rozsvícení vánočního stromečku v Turnově
Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky
Křížová cesta na Vysokém hřebeni vznikla díky léčivé vodě

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena
15.11.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. listopadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT