Sněhová nadílka lyžařům přála, v provozu už je i sjezdovka na Kozákově

30.12.2014 19:15:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Chuchelna,Český ráj,Krkonoše,Pojizeří

Sněhová nadílka lyžařům přála, v provozu už je i sjezdovka na Kozákově

Po mírné víkendové sněhové nadílce se kromě dětí zaradovali i nadšení lyžaři. Naplno si tento týden kromě horských středisek mohou užít lyžování i na níže položených sjezdovkách. Například na Kozákově se začalo lyžovat od pondělí 29. prosince.

K dispozici jsou na Kozákově tři sjezdovky, nejlépe připravená je ta prostřední z nich, jak je vidět i na aktuálním snímku. „Zasněžená je prostřední sjezdovka v celé délce, v provozu je kiosek, půjčovna lyží i skiservis denně od 9 do 20 hodin," upřesnil za provozovatele Jan Plíva.

od úterý 30. prosince se lažuje na Kněžickém vrchu u Vrchlabí (podrobnosti zde). Díky příznivému mrazivému počasí se intenzivně zasněžuje i jedna z nejníže položených sjezdovek v Česku - ve Struhách u Turnova, zde předpokládají zahájení provozu v nejbližších dnech.

Vleky se poprvé letos o víkendu rozjely i na Benecku a Pasekách nad Jizerou, lyžuje se už i v Harrachově a v Rejdicích. Ve vyšších polohách Krkonoš u Špindlerova Mlýna a Janských Lázní bylo již v provozu pět sjezdovek a díky příhodným podmínkám se připravují další sjezdové i běžecké tratě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na Kněžický vrch vyjeli lyžaři poprvé novou lanovkou
Kam za sportem v Pojizeří od Štěpána až do Nového roku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT