Sněžka si vybrala svou daň. Při seskoku z ní se zabil český basejumper

28.08.2014 15:48:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Sněžka si vybrala svou daň. Při seskoku z ní se zabil český basejumper

K tragické nehodě došlo ve čtvrtek 28. srpna 2014 dopoledne v Krkonoších. Muž, který prováděl takzvaný base jumping z vrcholu Sněžky, se z dosud nejasných příčin zřítil a skončil několik metrů pod vrcholem na polské straně.

Podle serveru idnes.cz je mrtvým mužem čtyřicetiletý Martin Trdla, nejlepší český představitel a propagátor base jumpingu. Trdla se v minulosti proslavil například i tím, že skočil do přírodní propasti Macocha.

Na místo čtvrtečního neštěstí byl v 10.30 vyslán vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové i s hasičem - leteckým záchranářem, k místu vyrazili také členové české a polské Horské služby. „Záchranářský vrtulník přistál u Slezské boudy, která se nachází pár metrů od česko - polských hranic na hřebeni Krkonoš pod vrcholem Sněžky. Hasič - letecký záchranář připravil desetimetrový podvěs a společně s lékařem byli přemístěni na místo tragédie, kde již zasahovali česká a polská Horská služba,"uvedla tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Po příletu na místo a krátkém průzkumu záchranáři nalezli muže ležícího v nepřístupném prudkém svahu. „Ke zraněnému byl pomocí lanového podvěsu dopraven lékař, který, bohužel mohl pouze konstatovat smrt muže v odhadovaném věku 25 - 30 let. Okolnosti jeho zranění nebyly v době zásahu známy, původní informace na tísňovou linku hovořila o paraglidistovi. Podle zasahujícího lékaře muž spadl z velké výšky a utrpěl mnohočetná zranění více orgánových systémů, kterým okamžitě podlehl," sdělil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U Poniklé mladý opilý řidič převrátil auto na střechu
Řidičku při sjezdu do Turnova probudil až náraz do sloupu
Na Krkonošské sjezdovce se vážně zranil mladý cyklista
Sraženého chodce v Lomnici musel transportovat vrtulník

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Maturanti semilského gymnázia zvou na svůj ples

Maturanti, třídní učitelé, ředitelství školy a SRPG Vás zvou na 64. maturitní ples Gymnázia Ivana Olbrachta. V sále hraje skupina Futrál a ve vinárně je připravena diskotéka. Zažijete také nástup maturantů, šerpování, tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Koná se ve všech prostorách KC Golf Semily v sobotu 25. ledna od 20 hodin. Přehled lednových plesů a bálů

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. ledna
Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru
K vyhlášení sportovců okresu Semily letos dojde v Jilemnici
13. ročník Jilemnické 50 se pojede na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
21.01.: Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
21.01.: Do Krkonoš se sjeli kynologové z celé republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT